Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Aralık '19

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
49
 

Koşan Zaman

Sayılar hayal edemeyecekleri kadar aceeleci davranıyor. Son zamanlarda geçen zaman süreci ve nasıl aktığına anlayamıyoruz. Durmadan gece gündüz, gündüz gece oluyor. Kalkarken başlayan bir maraton oldu gibi yaşam. Uzmanlar bu konuda ne diyor bilmiyorum ama, tutamadığımız bir zaman kavramı var. akıp giden, sabahın akşama; akşamın sabah olduğu vakit.

Yetişebilene aşk olsun! Yok demeyin ben zamanı kaliteli kullanıyırum diye. Yoğunluktan fırsat bulamayanlar da var. Yemek yerken mail yazan,aynı anda iş görüşmelerini bağlayıp, bulaşık makinasını boşaltan... koşarak okuldan gelen çocuğun dersin başına oturması, yemek yemesi,tekrar hazırlanması, anlamadan yatması ve hemen sabah olması. Zamanın kıymetini bilen diyen büyüklerimiz olmuştur her zaman lakin devir çok değişti. Koşun yakalayın zamanı diyecekler çok yakında.

Çok fazla kıymete binince zaman herşeyi eler olduk. İşimizi,eşimizi, arkadaşlarımızı, İhtiyaçlarımızı,tatilimizi,dizilerimizi,okunacak kitaplarımızı ve bir çok şeyi eliyoruz artık. Mecburiyet oldu bu. Robatlaşan bireyler ve duyguları alınan nesiller geliyor. Büyükşehirlerde çok daha zor düşünün ki işe gidip gelmek dört saatini alıyorsa, sizin ile buluşması size verilen en büyük hediye oluyor. 

Evine koşarak giden kişiler ile dolduk. Hem nesi var ki bunun hiç vakit kalmıyorsa insana bir günü iki sayısıyla çarpıp  öyle değerlendirmeli kıymetli vakitlerini. Öyle diziler ile, kapı önü çekirdek çıtlatmak için çok bonkör olmamak gerek. Çok kıymetli vakitler gider sonra.

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Şaka bir yana ama siz bu yazıyı yazarken en az yarım saat kıymetli zamanınızdan harcamışsınız. Ben gariban da, bana en ufak bir şey vermeyen bu yazınızı okurken ve şimdide bu yorumu yazarken yine boşu boşuna zaman harcıyorum. Neden yapıyoruz bu lüzumsuz işleri? Sanırım, yapacak daha başka bir işimiz olmadığı için:) Neyse, zaman bu, bir şey yapsanız da yapmasanız da nasıl olsa akıp gidecek. Kendinize çok çok iyi bakın, sevgi ve selamlarımla

Matilla 
 17.12.2019 12:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 46
Kayıt tarihi
: 08.03.19
 
 

balıkesir üniversitesi bandırma iktisadi ve idari bilimler maliye mezunu.anadolu üniversitesi işl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster