Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ağustos '12

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
1708
 

Köşeye sıkıştırılan kediler; Esad ve İran terör tırnakları ortaya çıktı

Köşeye sıkıştırılan kediler; Esad ve İran terör tırnakları ortaya çıktı
 

BOP, Britanya'nın Ortadoğu projesidir. ABD'nin değil...


Orta Doğu'da ABD müttefikleri hariç tüm Arap ülkelerde baharları gördük. Bu baharların farkı Batı'nın, Facebook'un ve Medya'nın ayrıca Batı Yaşam tarzını konu alan Dizilerin sayesinde Kan çiçekleri açmasıydı. Sosyal alt zemini hazırlanan ayaklanmalar bolca kan dökülmesine sebep oluyor. Rusya ve Çin'in bölgede etkili son ortakları olan Suriye ve İran iki ürkütülmüş Kedi gibi köşeye sıkıştırıldı.

Bu köşeye sıkıştırma operasyonunda bu iki kedi en yakındaki Batılı müttefik olan ÖSO'ya en büyük desteği veren Türkiye'nin elini ve yüzünü PKK aracılığı tırmalamaya başladı.

Gaziantep'te ki terör olayı ve Gaziantep'in seçilmiş terör eylem yeri olması iyi okunmalıdır.  Bu saldırı bence basit bir terör saldırısı değildir. 

Bu saldırıyla sadece Esadtan değil, İran, Rusya Federasyonu, Çin, Lübnan Hizbullahı, Şangay Beşlisi, Kuzey Kore, Venezuella bloğu İçinden de, Türkiye'nin de bulunduğu Suudi Arabistan, Katar, İsrail, Britanya, Birleşik devletler ve Avrupa Birliğine göz dağı vermiştir. 

Başta Britanya ve onunyönettiği tüm Batı'ya verilen okunması gereken açık mesaj sizin elinizde Vahabi teröristleri ve ÖSO varsa bizim elimizde de terör silahları var demekteler. Bu konuda ileri gidilirse her yer yavaş yavaş yangın yerine döner denilmektedir.

Bu blokların savaşında, bu terör savaşlarının ne oranda genişleyeceğine bakmak için televiztonlardaki dar açıdan bakan yorumculara değil, bundan sonra Kafkasya'da, Orta doğuda ve Afganistan'da ne oranda yeni eylemler olacak buna bakmak lazım. Tabi burada durulmazsa terör Moskova, New York, Londra gibi kentlerin içinde de yayılabilir. 

Hangisi kötü Terör savaşlarımı, Nükleer savaşmı? Yoksa terör savaşarının dahada artıp Nükleer savaşlara dönüşmesi mi?

Ayrıntıda gezinmek bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 722
Toplam yorum
: 418
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 3651
Kayıt tarihi
: 23.01.09
 
 

A.Ü İktisat Fakültesi mezunuyum, daha önce Kazakistan ve Hollanda'da eğitmenlik ve tercümanlık iş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster