Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Mayıs '07

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
292
 

Köşk seçimi

Köşk seçimi
 

Şok, Şok, Şok....

Evet aldığım haberlere göre, köşk seçiminde 367 sayısının bulmasının gerektiğine karar verilmiş ve ertelenmiş seçim. Beklenen de bu idi işte.
Ne dersiniz biraz da olsa rahatlamamıza neden olur mu bu durgunluk? Artık köşeye sıkıştılar, sanırım kaçacak bir yer kalmadı... Bugün 1 Mayıs idi, yani güya bahar bayramı. 10 milyon kişiyi harap eden bir gün oldu. Taksim'de toplananları göz altına aldıkları yetmişyormuş gibi bir de milletin iş yerine varmalarını engellediler, neymiş tek bir araya gelinmesin toplanılmasın... Ne gülünç bir durumdur bu. İstanbul'da yaşıyoruz. Büyük bir metropol... Herkesin gözünü ayırmadığı bu büyük şehir daha nelere tanık olacak?

Ah güzelim İstanbul, daha ne hazin sahneler göreceksin? Daha ne saçimler yaşanacak... Aşkların konuşulduğu kadar siyasetin de etkin olduğu bir şehir. Bugün yollardaki onca insanın belki de sövdüğü şehir.
İdo çalışmadı gün boyunca, ve diğer seferler de keza öyle...
Nedir çektiğin güzel şehir bizlerden? Biz insanlar ne çok zarar veriyoruz değil mi sana?

Bundan sonraki aşama, erken seçim olacaktır. Bir nebze olsun rahatlatacak bu içinde bulunduğumuz kriz dönemini. Tabi bizlere düşen görevler az buz değil. İyi düşünmeli ve iyi karar vermeliyiz. Boşuna yapılmıyor bu mitingler, bu savaşlar... Atatürk'ün bizlere bıraktığı bir emanet var, ve hepimiz bilincindeyiz. Halkın karşısında hiçbir güç barınamaz diyerek Atatürk'ün bize emaneti olan vatanımızı yaban ellere vermemeliyiz diye düşünüyorum. Her olaydan bir ders çıkarmalı, ve oyların bölünmesine izin de vermemeliyiz. Bu hemen adım önümüzde olan seçim dönemimiz hepimize umarım hayırlı gelir...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 74
Toplam yorum
: 41
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 544
Kayıt tarihi
: 21.04.07
 
 

1980 doğumluyum. Kamu Yön. Bölümünde okumaktayım.. Kelimelerle oynamak en büyük zevkimdir. Kelimele..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster