Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Ocak '07

 
Kategori
Anne-Babalar
Okunma Sayısı
231
 

Koşsalar gidebilirler mi?

Yakın bir zamanda kızımın kreşinde verilen seminere katıldım ve oradaki psikolog hanımı dinlerken aslında söylediklerinin hiç de günlük hayatta uygulanabilir olamadıklarını düşündüm. Acaba kendisi de bu durumun farkında mıydı diye içimden geçirdim.

Örneğin diyordu ki bu psikolog hanımefendi; ilkokula giden dokuzlu yaşlardaki çocuklarınızı okula kendisi gitmesi için bırakın! Herhalde kendisini Anadolu'nun küçük bir kasabasında falan zannediyor. İstanbul'da yaşayacaksınız ve 10 yaşındaki evladınızı okula gitmesi için arkasından el sallayıp kapıdan uğurlayacaksınız, hadi canım bunu yapacak kaç kişi yaşıyor bu şehirde?

Yani bu genelde çevremde tesbit ettiğim bir durum. İnsanlar meslekleri veya içinde bulundukları sosyal rol gereği bazı konuşmalar yapıyorlar ama bugünün dünyasında uygulanabilirliği olmayan şeyler anlatıyorlar. Aslında bunların hepsinin birer temenni olduğunu düşünüyorum.

Kızım benim gibi asla yürüyerek okula yalnız gidemeyecek! Küçük bir şehirde büyüdüğüm için okuldan eve mahalle arkadaşlarıyla gitmenin ne kadar zevkli bir şey olduğunu ben biliyorum, ama benim üç yaşındaki kızım bunu asla öğrenemeyecek.

Ne kadar üzülüyorum bazen İstanbul'da yaşadığım için, İstanbul'u bu kadar çok sevmeme rağmen... Belki de yürümek yerine okul servisleri içinde gitmek daha keyiflidir; bu da benim yaşamadığım ve asla öğrenemiyeceğim birşey. Bu ağır yaşam şartları herşeyimizi aldı.

Ben geri istiyorum çiçekili bahçemizin yollarında koşmayı...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2605
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

Balıkesir 1974 doğumluyum. Aslen Zara'lıyım, üniversite eğitimim için beş sene Bursa'da yaşadım, evl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster