Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Temmuz '06

 
Kategori
Salon Sporları
Okunma Sayısı
2528
 

Koşu bandında dünya rekoru

Koşu bandında dünya rekoru
 

Başlayıncaya kadar çok sürünüyor, mızmızlanıyor insan ama spora başladıktan sonra da "iyi ki yapmışım" diyor. ben dedim valla. Ağrılar sızılar ilk günlerde tabi ki oluyor ama genel bir canlanma da sözkonusu. Şiddete karşıyım ama şiddetle tavsiye ederim.

Bu arada çok havaya girdiğim geçen gün koşu bandını 100 metre erkekler dünya rekoruna göre ayarladım. Saatte 37km. hıza denk geliyor. Tabi alet, beni alıp duvara fırlatmasın mı? "fırlatmasın" demek için çok geç idi çünkü fırlattı.. dünya rekoru beni aşar şimdilik, daha 3 gün oldu başlayalı.. ilerde düşünürüm belki...

Spor yapınca, kendinizdeki olumlu farklılıkları 3.günden itibaren göreceksiniz. iyi hissiyatlar olacak. "sağlam kafa sağlam vücutta bulunur" ya, sağlam vücut için de sağlam kafa gerekiyor. şiddete karşıyım ama çok gerekirse sağlam kafa atarım! bugünlerde çok konuşulan birşey olduğu için değil, sadece gerekirse...

3 gün yapıp bırakmak olmaz, bunu artık hayatınızın bir parçası yapmalısınız. bir de erkekler için halı saha maçı gibi bir şans var. sadece erkekler için değil aslında, bayanlar da halı saha maç yapabilir. bir ara ben ve iş arkadaşlarım, kız-erkek karışık maç yapıyorduk ve çok zevkli oluyordu. tabi erkeklerin, bunu daha ziyade bir eğlence olarak görüp performanslarını çok kullanmamaları önerilir. hatta, erkeklerin gol atmasının yasak olduğu maçlar çok çekişmeli ve zevkli geçer. eğer rutin bir maç kadrosuna dahil olabilirseniz, haftada bir gün sporunuz garanti olur. gerçi yaş otuzu geçince, risk ve yorgunluklar da artıyor. ısınmadan maça çıkmak, spor yapmak olmaz tabi. buna, yeterince vakit ayırmalısınız.

Tenis ise bir başka güzide sporumuz. sanıldığı kadar da pahalı bir spor değil. saati 25-50YTL arası ders alarak, 30-40 saatte belli bir seviyeye gelebilirsiniz. başlangıç için 100YTL civarındaki raketler yeter. tenis topu, zaten ucuz birşey. halka açık tenis kortlarının saat ücreti 5-20YTL arasında. çok güzel ter attıran, vücudun hemen hemen tüm kaslarını çalıştıran bir spor..

Bitirirken, şu anki erkekler 100 metre dünya rekorunun 9.77 saniye ile jamaikalı Powell'a ait olduğunu hatırlatayım. koşu bandı rekoru ise anlık deneme ile bana ait:):)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 66
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 2701
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

MBA değil ama HBA (Herşeyi Bilen Adam) yapmış birisiyim. Hemen her konuda fikrim var ama hiç fikr..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster