Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Ocak '11

 
Kategori
Yurtdışından Bildiriyorum
Okunma Sayısı
425
 

Kötü emeller Mısır’ı talan ediyor.

Kötü emeller Mısır’ı talan ediyor.
 

ORF/News/ Resim Alıntı-Kahire yorumsuz


ORF/ Avusturya kaynaklı medya haberlerine istinaden…

Mısır’da son günlerde vuku bulan olaylar vahim boyutlara ulaşmış durumda.

Cuma günü camide ibadet edenleri hiçe sayan polis: Gözyaşı bombalarıyla hücuma geçti. Camide göz gözü görmez oldu.

Alexandria: Şehrin belirli bölgeleri yağmalanıyor; polis olaylara müdahale etmiyor. Üniformasını çıkartıp sivil giysilerini giyerek yağmacılara paylaşımda yardım etmekle yetiniyor.

Sivil giysiler onları gizleyemiyor; Avusturyalı gazetecinin yazdıklarına bakılırsa; polisler tanınmış olmaktan da bir hicap duymuyorlar.

Havaalanları binlerce yabancı uyruklu; çift pasaportlu Mısırlı vatandaşlarla dolup taşarken; Avusturya hükümeti kendi vatandaşlarını; ülkeyi derhal terk etmeleri konusunda uyardı.

ÖMV/ Avusturya mineral (Petrol şirketi) Mısır’da çalışanlarını Avusturya Havayolları uçaklarıyla ülkesine geri getirdi.

Mısır’da: Atölyeleri, restoranları işyerleri olanlar da ülkeyi terk etmek için sıraya girdiler; kurtarıcı uçaklarını bekliyorlar.

Türk Hükümetinin de bu yönde çalışmaları olduğu ayrıca belirtiliyor.

Mısır’ın varlıklı ailelerinden ikisi ülkeyi terk etmiş durumda.

Şimdi sonuç olarak baktığımızda; huzursuzluk yaratılmak istenen bölgelerde kötü emellerin parmakları olduğu su götürmez bir gerçek olarak karşımıza dikiliyor.

Ülkemize; topraklarımıza bu tür kötü tohumların ekilmemesi için olağanüstü gayret göstermeliyiz. Sorunlarımızı salim kafayla, kendimiz çözebiliriz.

Özenmeyelim; kendimizi kötü emellere yem etmeyelim.

Yağmacıları: Vatan Millet Sakarya; ilgilendirmiyor.

Kısa yoldan bedel ödemeden; başkasının emeği benim olsun derdindeler.

Her ne sorunu varsa Mısır denilen talihsiz ülkenin…

Tez vakitte toparlansın; kötülüklere yem olmasın.

30.Ocak 2011 Pazar

Alev Meisel/ İzmir

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ABD ortadoğuyu yeniden dizayn ediyor. Ona tabi ülkelerin başına bu kadar şeyler gelecek artık. Kendi işini kendi görmeyenler düşünecekler. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 30.01.2011 19:30
Cevap :
Merhaba Sayın İzmirli; kendi işini kendi göremeyenler düşünmeli haklısınız; bununla beraber ucu ufacık da olsa başkalarına dokunabiliyor. Ufacık bir örnek vermek gerekirse; Mısır'da iş sahibi olmuş vatandaşlarımız belki de tüm emekleri boşa gidecek; yine de yabancı bir ülkede çalışmanın iş kurmanın sevimsiz olan tarafları...Risksiz hiç bir şey yok bu dünyada...Hayırlısıyla sona ersin bu kargaşa... Mısır halkı ve buna benzer ülkelerin halkları; doğası huzura kavuşsun. Katkınız mutlu etti çok teşekkür ederim. Selamlar saygılar.  31.01.2011 14:39
 

Britanya, Fransa,Italya ve en sonunda da Pax Americana 'nin etki alanindan bir turlu cikamamis Kuzey Afrika devletleri... Ve simdi de federatif bir yeniden yapilanma surecinde suyu isitilan!... Meselenin asli budur ve surece bu vizorden bakmak gerekir ve bizlerle de kiyaslamak!...Ve Misir bizden cok otede bir entellektuel birkime sahip bir ulkedir ve zenginlik icinde yoksulluga!..."Orange Revolution" icinde bol miktarda turuncgilleri topraginda aslinda barindiran ulke... Ama M17 ressamlari, baglasiklarinin da marifetiyle bu renklerle istedigi tablolari yapabiliyor!.. Sevgler ve dostca selanmlalr

zeki etferat 
 30.01.2011 16:58
Cevap :
Merhaba Zeki Bey, ziyaretiniz mutlu etti. Suyu ısıtılmış olmak mı yoksa suyun kaynadığını fark etmemek mi daha vahim? Yazı: Mısır'ı Türkiye ile kıyaslamaktan ziyade bu tür durumların bazı ülkelerin başına da gelebileceğini; çok uzak görünse de tedbiri elden bırakmamanın daha sağlıklı olacağı yönünde bir mesaj vermeye gayret etti. Ne kadar başarılı olduğu okurun takdirine kalmış. Gönül: Yağmalamadan, yağmalanmadan; kan dökmezsizin yeniliklere güzelliklere erişilmesini arzu ediyor. İster komşu ister müslüman isterse müslüman olmayan tüm ülkelerde... Ne kadar uzakta olursa olsun; iyi kötü her olayın etkileri her ülkeye yansıyabiliyor. Dünya eskisi kadar büyük değil daraldı ufaldı...Zorbalığa karşı koymak bireyin en doğal hakkı... Sevgi sağlık dolu günler; selamlar saygılar.  31.01.2011 14:30
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 584
Toplam yorum
: 2445
Toplam mesaj
: 327
Ort. okunma sayısı
: 845
Kayıt tarihi
: 01.03.07
 
 

Dinleyenin olmadığı yerde anlatmanın önemi! Nasıl YAZAN oldum. 'Yalnız doğar, yalnız göçer' eskile..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster