Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Ocak '08

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
393
 

Kötünün iyisi

Gençlik yıllarımızdan itibaren (1960 lı yıllar) ülkenin bitmeyen ve gittikçe çoğalan enerji ihtiyacı var. O yıllarda hidrolik santral yatırımları zamanın başbakanına barajlar kıralı ünvanının yakıştırılmasına sebep oldu. Ancak bu yatırımlar uzun vadede ülkenin enerji ihtiyacına çare olmadı. O yıllarda barajların 50 yıllık ömrü olduğu söylenmişti. Barajlar yerinde duruyor ama, ikibinli yılları görmeden zamanın hükümeti barajları nedense devre dışı bırakıp, dogalğaz çevirim santrallarına yöneldi. Sonuç ortada gaz aldığımız bir degerli komşu ülke iki yıldır parasını aldığı gazı kesiyor.


Bu durumun düzeleceğini de sanmıyorum. Ülkemiz için çok büyük riskleri olduğu ifade edilen nükleer enerji Rusya ve İran yönetimlerinin insafına kalmaktan daha mı onursuz? 100 yıllık ülke ihtiyaçları düşünülerek nükleer enerji yatırımlarına gecikmeden başlanmasının geerektiği kanaatindeyim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ne Rusya ne İran hiç bir ülkeye bağımlı olmamalıyız! Hele hele enerji konusunda! Çok düşünülmesi gereken bir konu! Bu noktada size katılıyorum! Nükleer enerji, buna evet demeden önce çook daha fazla düşünülmesi gerekiyor! Tek çıkar yol olarak görmek ne kadar sağlıklı? Enerji kaynakları arayan ülkelerin, farklı çalışmalarını göz ardı etmeden bu yönde yoğunlaşmanın faydalı olacağı kanısındayım! Selamlar saygılar!

Alev Meisel 
 26.01.2008 19:51
 

Sizinle aynı düşüncedeyim! Selamlar saygılar!

Alev Meisel 
 26.01.2008 19:01
 

evet irandan eksiğimiz ne bizim nükleer enerji santralleri kurulmalı ve diğer ülkere elimiz bağlı kalmayalım

umut ısıgıı 
 26.01.2008 11:22
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 312
Kayıt tarihi
: 23.01.08
 
 

Emekli 67 yaşında yüksek egitimli. Okumayı seven biri. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster