Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Mart '10

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
5810
 

Kova Burcu (Altınçağ) çağındayız...

Kova Burcu (Altınçağ) çağındayız...
 

Allah Bizi Böyle Kutlu Bir Zamana Şahid Olarak Yarattığı İçin Çok Şükretmeliyiz...


İçinde bulunduğumuz çağ Kova Burcu Çağı (Altınçağ) olarak adlandırılıyor. Bir çok uzman astrolog bu çağın aydınlanma çağı anlamına gelen Kova Burcu Çağı olacağını söylemişlerdir. Bu kişiler arasnda ünlü kahin Nostradamus da vardır. Eğer araştırılırsa Nostradamus'un Peygamber Efendimiz (SAV) 'in hadislerinden birçok konuyu aktardığını görürsünüz. Hatta Maya takviminde dünyanın son zamanları için 2012 yılı geçiyor. Bu yıl için Mayalar kıyametin kopacağını iddia ediyorlardı. Bu iddia şu açıdan doğrudur, insanların manevi olarak ruhlarında bir kıyam oluşacak, akıllar kıyam edecek, ayağa kalkacaktır. Kıyam kelime anlamı olarak da ayağa kalkmak demektir. Yani 2012 de ki kıyamet, akılların kıyameti olacaktır, ruhlar kıyam edecek, yani insanların akılları açılacak, basiretleri açılacak, üstlerindeki gaflet perdesi gidecektir. Bunu hepbirlikte göreceğiz.

Bu çağda insanlar maddenin aslını kavrayacaklar, ve bu gerçek insanları çok açacak, ferahlatacak, heyecanlandıracak ve mutlu edecektir. Algılamış olduğu dünyanınn kapkaranlık beyninin içinde oluştuğunu tam olarak kavrayacaktır. Şu an insanlar maddenin aslını sathi, kısmen ve teknik olarak algılayabiliyorlar. Eğer insanlar bu gerçeğin özünü şu an anlamış olsalardı hiç kimse heyecandan yerinde duramazdı. İşte Kova Çağı olarak adlandırılan bu çağda gerçekleşecek olan güzelliklerden biri budur.

Diğer taraftan biliyoruz ki İslam'ın dünyaya hakim olması Nur Suresi'nin 55. ayetinde Allah'ın bizlere Hak olan vadidir. İslam'ın dünya hakimiyetinin başında olacak liderin ismi de Mehdi'dir, ve biz biliyoruz ki Hz. Mehdi zuhur etti. Zuhur ettiği şehir de İstanbul. Bundan nasıl emin oluyoruz, şöyle ki Peygamber Efendimiz (SAV)'in aktardığı sahih hadislerde, Hz. Mehdi'nin gelişinden önce gerçekleşeceğini söylediği 100 den fazla alametin tamamının gerçekleşmesinden anlıyoruz. Bu alametlerle ilgili detaylı bilgiyi önceki yazılarımda bulabilirsiniz. Hz. Mehdi ile ilgili birçok yazım mevcut.

İşte bu kutlu şahsın dünyada İslam'ın hakim olmasına vesile olması ile birlikte, bolluk, bereket, refah, zenginlik de hakim olacaktır. Kova Burcu Çağı olarak adlandırılan Altın Çağ'da tam da böyle bir zaman olacaktır. Hz. Mehdi (A.S)'in önderliğinde bir İslam Birliği kurulacak ve bu birlik bütün dünyada barış ve sevginin hakim olmasına vesile olacaktır.

Hikmetle bakan gözler için bu çağda olduğumuzu anlamak çok kolay olacaktır, inşaAllah. Bakın şu an içinde bulunduğumuz ve bütün dünyayı etkisi altına alan ekonomik krize bakıldığında da, bu durumun Peygamber Efendimiz (SAV) tarafından haber verilen, ve Hz. Mehdi'nin çıkmış olduğu ilk zamanlarda gerçekleşecek ve 7 yıl sürecek olan bir kriz olduğunu görürüz. Dileyen sahih hadisleri bulup araştırabilir. Doğru olduğunu görecektir. Ayrıca Mehdiyet ile ilgili olan her yazımın altına koyduğum linkten de ilgili hadislere ulaşılabilir. Bu kriz 2007 yılında başlamıştır, ve Peygamber Efendimiz (SAV)'in söylediği gibi Allah'ın İzniyle 2014 yılına kadar da devam edecektir. Bilenler bilir IMF'de bu krizin 2014 yılına kadar süreceğini söylemişti.

İçinde bulunduğumuz bu çağ, bu zamanda yaşayan, bu zamana şahid olan bizler için gerçekten çok kıymetli bir zaman. Şu an dünyada bulunan insanların çoğu Hz. Mehdi gibi kutlu bir şahsı görmekle kalmayacak, güzeller güzeli bir peygamberi de göreceklerdir. Hz. İsa yine sahih hadislere ve Kuran Ayetlerine göre şu an yeryüzünde ve faaliyetlerine başladı. Düşünsenize bir peygamber göreceğiz. Bu ne kadar muhteşem bir durum. Fakat çoğu insana sanki böyle birşey hiç olmayacakmış gibi, olamayacakmış gibi geliyor. Halbuki Kuran ayetlerini okuyan ve Allah'ın vadinin hak olduğunu bilen her insan böyle bir ana şahit olmak için yalvara yalvara dua eder, ki Allah bize bunu vadediyor. Şu an yaşayan insanların büyük çoğunluğu Allah izin verirse bu kutlu şahısları görecek, ve Altın Çağ'a şahit olacaklar.

İşte bu sebeplerden bizler de elimizden geldiği kadar bu güzel çağı hakkıyla takdir edebilmek ve yaşayabilmek için İslam'ın dünyaya biran önce hakim olması için çalışanlardan olmalıyız. Allah eninde sonunda İslam'ı dünyaya hakim kılacak, bizim çalışma hevesimiz, vesile olma hevesimiz aciziyetimizi bildiğimizden, ve Allah'a daha çok yakın olmak istemekten olacaktır.

Önümüzde çok güzel günler var. Herkese ve bütün okuyanlara tavsiyem; en acilinden bu durumun farkına varsınlar, ve bu kutlu şahısların geleceği zamana layık insanlar olabilmek için niyetlerini tazelesinler. Bu duruma olmaz gözüyle bakmak, insanlara sadece umutsuzluk ve mutsuzluk getirecektir. Kabullenmek ise Allah'ın izniyle mutluluk ve huzur...

"Allah, içinizden iman edenlere ve salih amellerde bulunanlara va'detmiştir: Hiç şüphesiz onlardan öncekileri nasıl 'güç ve iktidar sahibi' kıldıysa, onları da yeryüzünde 'güç ve iktidar sahibi' kılacak, kendileri için seçip beğendiği dinlerini kendilerine yerleşik kılıp sağlamlaştıracak ve onları korkularından sonra güvenliğe çevirecektir. Onlar, yalnızca bana ibadet ederler ve bana hiç bir şeyi ortak koşmazlar. Kim bundan sonra inkar ederse, işte onlar fasıktır."

(www.hazretimehdi.com) (www.altincag.com)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ahir zamanın önemli olaylarını herkesle paylaşmanız çok güzel, Allah razı olsun.

feza 
 11.03.2010 17:20
Cevap :
Allah sizden de razı olsun. Evet aslına bakarsanız, bu zamana şahit olmakla şereflenen bütün insanların, Ahir Zamanın bu önemli olaylarını paylaşmak, tefekkür etmek için yarışması lazım, çünkü bu çok büyük bir mutluluk vesilesi oluyor. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.  11.03.2010 17:53
 

Ne kadar güzel ve hikmetli yazmışsınız MaşaAllah. Sizin gibi değerli insanların Milliyet blogda yazması ne kadar memnuniyet verici. Ayrıca insan birçok değerli kardeşiyle ahirette tanışacağı sevincini de yaşıyor. Umarım Allah bizi de sizinle ahirette karşılaştırır. Allah değerli çabalarınızın karşılığını versin inşaAllah.

Ahmet Secer 
 11.03.2010 13:18
Cevap :
MaşaAllah, Siz de ne güzel dua etmişsiniz Ahmet Bey. Evet inşaAllah ahirette karşılaşırız. Bir insanın, başka bir insan için böyle içten, Allah Rızasını kazanmak için dua etmesi, hikmetli konuşmasıdır güzel olan. Bunların geçici dünyanın maddi menfaatleriyle kıyaslanmayacak kadar güzel bir etkisi oluyor insanın üzerinde. Sizin de yazılarınız o kadar faydalı oluyor ki, Allah hikmetinizi daha da artırsın. Bence herkes okumalı. Saygılarımla.  11.03.2010 15:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 164
Toplam yorum
: 87
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 2853
Kayıt tarihi
: 01.11.09
 
 

Özel bir şirkette dış ticaret yetkilisiyim. İnternet üzerinden toplamış olduğum bilgileri, başkal..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster