Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Şubat '18

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
1055
 

Kova Burcunda Güneş Tutulması & Burçlara Etkileri (16 Şubat 2018)

Kova Burcunda Güneş Tutulması & Burçlara Etkileri (16 Şubat 2018)
 

16 Şubat 2018 Cuma günü saat 00:05’te Kova burcunun 27 derecesinde kısmı Güneş tutulması gerçekleşiyor. Tutulma haritasında Akrep burcu yükselirken, Kova burcundaki stelyum haritanın 4.evinde yer alıyor. Tutulma yöneticileri Satürn 3.ev’e konumlanırken, Uranüs 6.evde Ay ~ Güneş ~ Merkür kavuşumuna olumlu görünüm yapıyor. Mars – Neptün karesi dikkat çeken görünümler arasında… Tutulma gerçekleştikten sonra bir sonraki tutulma dönemine kadar (6 ay boyunca) hayatımıza getireceği gelişim ve değişimler devam edecek…
 
Güçlü bir Güneş tutulmasıyla karşı karşıyayız. 2016 Ağustos ayında başlayan Kova-Aslan serisinin, Kova burcunda gerçekleşen ilk Güneş tutulmasını yaşıyoruz. Güney düğümle kavuşum halinde gerçekleşen bu tutulma, geçmiş konulara ve kadersel olaylara dikkat çekiyor.
 
Tutulma haritasında ailemiz, atalarımız ve köklerimizle ilgili konular vurgu kazanırken, bizi esir kılan alışkanlıklardan ve geçmişten özgürleşme isteği de dikkat çekiyor. Tutulma zamanları önemli değişimler yaşadığımızı hepimiz biliyoruz. Bu nedenle bu zamanlarda değişimleri bilinçli olarak yapmak, ne istediğimize karar vermek Astroloji’yi doğru kullanabilmemiz için gereklidir.
 
 
Bu Güneş tutulmasının ana teması; bizi aşağıya çeken ve geçmişten bugüne yük olarak taşıdığımız her türlü olumsuz ve negatif duygudanözgürlüğümüzü kısıtlayan tüm davranışlardan ve olaylardan arınmak ve özgürleşmek olacaktır. Biz’lik duygumuz her ne kadar yükselse de, kendi merkezimizde kalmak ve BEN’liğimizi unutmadan hareket etmek daha huzurlu bir zaman geçirmemize yardım edecek. Bugünlerde açığa çıkan korku ve kaygılarımızın, fiziksel rahatsızlıklarımızın hepsi bir mesaj niteliğinde… Yenilenerek gelişmemize engel olan duygularımızı görmeye niyet ederek bu zamanları çok daha verimli hale getirebiliriz.
 
 Arkadaş grupları, sosyal topluluklar, keyifli ve öğretici sohbetler, bilgimizi geliştiren ve destekleyen aktiviteler, orijinal fikirler ve buluşlar, teknolojik gelişmeler, uzayla ilgili haberler, bilim dünyasında yapılacak keşifler bu tutulmayla birlikte en çok dikkat çeken temalar arasında yer alacak. Çok düşünmek ve zihnimizi durdurmakta zorlanmak, uykusuzluk gibi durumlara neden olabilir. Yaratıcılığımızı ve üretim gücümüzü işimize, kariyerimize ve gelecek hedeflerimize odaklamak ve harekete geçmek; aklımızdaki konu her neyse bununla ilgili bir adım atmak çok keyifli ve süprizlerle dolu gelişmeleri yaşamamıza getirebilir.
 
 Bulunduğumuz arkadaş grupları ve çoğunluğa gösterilen uyum, başkalarının fikir ve düşünceleriyle yola çıkmak dikkat etmemiz gereken gölge etkiler olacaktır. Karmik ve kadersel olaylar dostluk ve aile ilişkilerimizden gelebilir. Maddi konularda tedbirli hareket etmek, gereksiz harcamalardan uzak durmak gerekebilir ve sahip olduklarımızı korumak adına mücadele etmek durumunda kalabiliriz. Özellikle tutulma haftası enerji düşüklüğü, halsizlik, bağımlılıklarda artış, eğlence ve keyif veren konularda aşırılıklara kaçmak yine dikkat etmemiz gereken temalar arasında…
 
 Bugünlerde zihinsel gücümüzü maksimum şekilde kullanmak, hayatımızın her alanında yenilikçi fikirler üretmek ve yaşanabilecek değişimlere açık ve esnek olmak son derece yararlı olacaktır. Sağlık olarak göz kararması ve baş dönmeleri, tansiyon dengesizlikleri, bacaklarda ağrılar, siyatik problemleri, aşırı radyasyonun neden olabileceği fiziksel semptomlar, sinir sistemimizde hassasiyet, çok düşünmenin yol açabileceği durumlar ve bedenimizin çeşitli bölgelerinde ağrılar gündeme gelebilir. Bedenimizdeki ağrıların psikolojik nedenlerini araştırarak olumlamalar yapmak ve şifa çalışmalarından verim almakta iyi gelecektir.
 
  Yaşamımızın belli alanlarında bir sayfa kapanıyor ve tutulmayla birlikte yeni bir döneme giriş yapıyoruz. Kimleri bu değişimi çok güçlü hissederken kimleri daha hafif etkilerle yaşıyor. Mayıs 2017’den beri kontrol edemediğimiz, emek verdiğimiz halde aksiliklerle karşılaştığımız yaşam alanlarına güneş doğuyor… Haritamızda Kova burcunun yönettiği ev ve alanlarda bir şeylerin yolunda gitmeye başladığını görebiliriz. Asi ve isyankar duygular, kurallara baş kaldırma isteği, eski geleneklere yeni metodlar geliştirmek, normalde kabul görmeyen konuları gündeme getirmekte yine tutulmayla birlikte parlayan konular arasında yer alacak.
 
Tutulmaların bireysel düzlemde yaşamımıza neler getireceğini öğrenmek ve 2018 yılını doğru planlayabilmek için astroloji danışmanlığından yararlanabilirsiniz. Tutulmadan hemen sonra başlayacak olan “Online Temel Astroloji Eğitimi” için detaylı bilgi ve randevu; 0538 853 39 67 
>> uranusyen@gmail.com
 
En güzel değişimlere ve yeniliklere adım attığınız harika bir dönem olmasını dilerim…
 
Sevgiyle…
 
Miray Ertuğrul
 
Güneş Tutulmasının Burcunuza Göre Etkileri
 
Koç
 
Boğa
 
İkizler
 
Yengeç
 
Aslan
 
Başak
 
Terazi
 
Akrep
 
Yay
 
Oğlak
 
Kova
 
Balık
Süleyman Dağdartan bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 134
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1962
Kayıt tarihi
: 24.12.13
 
 

Psikoloji, Ruhsal ve Karma Astroloji, yakından ilgileniyor. Yıldızların rehberliği doğrultusunda ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster