Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Ocak '17

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
253
 

Kova burcunda yeniay

Kova burcunda yeniay
 

28 Ocak 2017 Cumartesi günü oluşacak Yeniay, bireycilik anlayışının bütünsele dönüşmesini simgeleyen Kova burcunda gerçekleşiyor olacak. Yeniay taşıdığı Kova burcu nitelikleri ile grupsal, sosyal, toplumsal konular üzerinde varolabilecek gelişmelere oldukça açık yön çizer içerikler taşımakta.
 
Zihinsel enerji, fikirler, düşünme biçimi, algısal duyular ve iletişimsel temalar  üzerinde etkili olacak Yeniay, geleceğe doğru yönelen bir bakış açısına, yeni düzen arayışına özgürlük, bağımsızlık ve hakların önceliği ile ilgili konulara dair vurgu taşımakta olacak. 
 
Ülkemiz natal haritasının 8. evi üzerinde oluşan Yeniay, ülke ekonomisini yakından ilgilendiren şekilde, uluslararası borçlar, alacaklar, menkul kıymetler, faizler, bankacılık, finansal anlaşmalar hususunda oluşacak yeni durum ve gelişmelerin varlığının işaretçisi.
Toplumu oluşturan halkın geneli, toplumu ilgilendiren konular ve özellikle kadınları anlatan Ay ile yönetici konumunda olan başkan, lider, otorite figürlerini anlatan Güneş'in 8. evde kavuşumu,  halk ve yöneticiler, iktidar arasında bahsettiğimiz konular üzerinde ortak etki yaratacak şekilde yeni kararlar, yeni başlangıçlar, yeni koşullar doğuracağını göstermekte. Dönem şartların zorlandığı, diğer kişilerin elinde olan şartlara mecbur kalındığı bir dönem olabilir. 
 
İlerletilmiş Türkiye natal haritasında Güneş, 8. evin 9. derecesinde. Bu durum zaten geçtiğimiz 12 yıl süresince, iktidar, hükümet, yönetici konumunun en fazla odaklandığı alanın ve ülke ekonomisinin genel gidişatını göstermekte. Ülke dış borçları, alacakları, verilen borçlar, bankacılık sektörü, vergiler, faiz oranları, menkul kıymetler dahilindeki konular önemli gündem yeri tutan konular olmakta. 28 Ocak günü gerçekleşen Yeniay, ilerlemiş 8. ev Güneş'i tetikler nitelikte olacak. Bu konular üzerinde yeni yaptırımlar, yeni gelişecek durumlara oldukça açık bir dönem içinde olacağız.
Yeniay sırasında Mars bulunduğu Balık burcunun son derecesinde ve bulunduğu dereceden ülkemiz natal haritasının 12. evinde yerleşmiş olan Ay ile kare açı yapmakta. Türkiye natal haritasının tepe noktasındaki transit Mars'dan kare açı alan natal Ay, içinde bulunduğumuz günlerde de etkisini gösterir nitelikte, halkın, toplumun gergin, savunmacı, agresif durumlar içinde olacağı olaylar altında olabileceğini göstermekte. Ay'ın kadınları ifade eden gösterge olduğundan agresif, savunmacı, patlayıcı enerjilerin yarattığı olaylarda kadın figürlerin öne çıkacak olması ile karşılaşacak olabiliriz.
 
Yeniay sonrasında hemen Koç burcuna geçiş yapacak olan Mars, efor ve enerjinin dışa dönen şeklini taşıyor olacak. Mars Koç burcuna geçişi ile ülke haritasında Terazi burcunda yerleşmiş olan natal Mars ile karşıt açıya doğru ilerliyor olacak. Mars'ın bu ilerleyişi önemli çünkü bu yıl profeksiyon yani kaydırılmış burca göre çıkarılan ülke haritasında yıl yöneticisi olan Mars ile natal Mars arasında bulunan kare açıyı tetikleyecek ve t-kare kalıbına çeviriyor olacak. Oldukça önemli bir diziliş içeren bu durum, 7 Şubat günü transit Mars'ın 7 dereceyi geçmesi sonrasında kesinleşecek. Ülke içinde gergin durumları ifade eden bu açı, askeri alanda artan hareketlilik, meclis, anayasa görüşmeleri konularında artan hareketlilik, genç nüfusun üzerinde oluşacak olan hareketlilik, mücadele, öfke, çatışma içeren durumların göstergesi olabilir.
 
Yeniay sırasında Mars, Scheat sabit yıldızı ile kavuşum derecesinde. Scheat sabit yıldızı alışılmışın dışında oluşmuş  zihinsel yapının ve alışılmışın dışında gelişen eylemlerin, imkansızı düşünen, imkansızı yapmaya kalkışan, cesaret eden kişilerin göstergesi olarak belirleyicidir. 
 
Gökyüzünde Venüs ve Satürn arasında oluşan kare açı, özellikle ilişkiler, kurulan bağlar üzerinde içe çekilme, mesafe koyma yada mesafe ile karşılaşma, ilişkileri sorgulama, yargılama içeren davranışlara girebileceğini göstermekte. Gerçekçi olmak ile duygulardan yoksun olmak arasındaki ince çizgiyi iyi ayarlayabiliyor olmak yaşanabilecek olan kopuklukları engellemek adına önemli görülmekte.
 
Dilâra B. Efeoğlu
 
 
 
 
 
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 100
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 610
Kayıt tarihi
: 25.04.16
 
 

Dilâra Başar Efeoğlu sayfanın içeriğini oluşturan Felsefe, Ezoterizm, Spiritüalizm ve Astroloji a..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster