Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Kasım '07

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
578
 

Kozasını Yırtan Kelebek

Kozasını Yırtan Kelebek
 

İstediğin kadar savaş ver, bir şey başına gelecekse bunu değiştiremezsin. Boşuna, şunu yapmasaydım da bunu yapsaydım diye pişman olma. Ya da başkalarını, sana karşı yaptıkları yanlışlar için suçlama. O görünmeyen elin bu olayla sana göstermek istediği gerçeği yakala. Ne derece yaratılış amacına uygun yaşıyorsun? Ortaya koyduğun davranışlar ne derece erdemli? Hala insanları çekiştirmemenin, onların arkalarından doğru olsa bile hoşlarına gitmeyecek şeyler konuşmanın seni en dibe çektiğinin farkına varmadın mı?
Hem de en dibe. İnanamayacağın kadar aşağıya.
Günlerce uğraşarak yaptığın kumdan bir şatonun, bir tsunami dalgası ile yokulup gitmesinden daha kötü bir şey kastettiğim. Bunun farkına varmak istiyorsan derinleş, özüne dön. Fiziğin altındaki ruhunu gör.
BBG evindeki kameralardan çok daha fazlasıyla kayıt altındasın. Her an edebini takın ve yüksel.
Bu dünya bir demodan ibaret. Demoya kanma. Çok daha fazlası senin için bekliyor. Yeter ki buna inan ve gereklerini yerine getir. Aklını kullan ve araştır. Kibre kapılma. Es geçme, kulak arkası etme. Çok güzel ve değerli bir potansiyele sahipsin.
Nefsine yenik düşme. Başarılı insanlar özdenetimi en yüksek olanlardır. Zekanı, vicdanını ve disiplinini harmanla. Ve ortaya yepyeni bir sen çıksın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

(çünkü bir şeyleri değiştirme bizim kesinlikle elimizde, özgür irademizi kullanarak,en azından ayni hatayı tekrarlamayarak) daha sonra başına gelecek olanlar için boşuna üzülme demek istediğinizi anlıyorum. Bu hayat onu geliştirmek, mükemmeleştirmek için bir demo gerçekten de. " Fiziğin altındaki ruhu gör " cümlesine bayıldım. Az ve öz çok iyi bir yazı çıkarmışsınız. Sağolun.

Mine Kavalalı 
 18.11.2007 17:34
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 38
Toplam yorum
: 21
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 740
Kayıt tarihi
: 07.08.07
 
 

Mühendislik eğitimimden sonra (2002), örgütsel davranış alanında yüksek lisans yaptım (2005). 15 ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster