Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Aralık '09

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
848
 

Kozmik odadaki kozmik sır ne ola?

Kozmik odadaki kozmik sır ne ola?
 

ABD dönüşü gündemin nasıl şekilleneceği konusunda bayağı bir merak içindeydim kiiii... Bomba patladı. Patlaması ile;

Domuz gribi ülkemizi birden bire terk etti gitti.

İmralı gündemden düştü. Rahata erdi.

Tekel işçileri muratlarına erdiler!!!!!!

Eczacılar yaptıkları eylemle ortada kaldılar. İlaçları marketlerden alacağız. (Eh artık eczacılık tarihten silinir, yerini aktarlar alır. İşte ot, çöple idare ederiz.)

Ergenekon malum kanalın gündeminde (ki detaylı bilgi verebildiğine göre içerden destek alıyor herhal)

PKK terör eylemleri bile şak diye kesildi sanki.. (pek öööyle yakıp yıkmıyorlar ki, medyada yer almıyor eskisi gibi)

Varsa yoksa kozmik oda, kozmik sır... Yeni gündemimiz belirlenmiş. İşte yeni yılla birlikte kozmik sırlı odada neler bulunup neler bulunmayacağı ile ilgili olarak nur topu gibi bir bilmece daha kucağımıza konuldu.

Şimdi, sade bir vatandaş olarak, bu ülkede vekillerimi seçtiğim için (hoş seçtiğim vekillerim başıma kral kesiliyor ya her neyse) ve dolayısıyla göğsümü gere gere bir takım soruları kendi kendime soruyorum.

Diyorum ki kendime, yahu bu koca koca adamlar, bu kozmik sırlarla dolu olan olayları neden bu kadar ulu orta ortada planlamışlar. Madem minareyi çalacaklarmış, neden kılıfını hazırlamamışlar? Aklım yine almıyor.

İşte asker babasına telefon etmişte. Teknik takibe filan takılmış da. Onun üzerine savcılık harekete geçmiş te... Falan falan... (Böyle bir birimde görev yapan asker maaşallah telefonda bülbül kesilmiş adeta şakımış. Allah, Allah!!!! Şaşırdım kaldım. Kimbilir daha ne dedikodular yaptı da, teknik takip son dedikodusunu yakalayabildi..)

İyi ki de bu teknik takip denen birim kurulmuş. Baksanıza bu birim olmasa devletteki güvenlik zafiyeti ortaya çıkmayacakmış.

Devlet güvenliği de zaten zafiyet içindeymiş de haberimiz yokmuş.

Koskoca Genel Kurmay bütün bu olaylar karşısında bunca ÜSTÜN DONANIMINA karşı uyumuş mu? Diye cahil cahil kendi kendime soruyorum, soruyorum.

Aklıma bir soru daha takılıyor da söylesem mi diye tereddüt ediyorum. Ama içimde kalmasın. Söyleyeyim. Acaba diyorum. Acaba.. Önümüzdeki günlerde orduda yeni bir yapılanma içine mi girilecek?

Değerli blog yazarı arkadaşlar

Bu vesile ile yeni yılınızın sağlık, mutluluk içinde geçmesini, ülkemin de bu çalkantılı dar boğazdan geçerken yara bere almamasını temenni ediyorum. Hepimize mutlu yıllar!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

kapiyi acip girmek yok. önce muhtardan ilmihaber resim pul üclüsü yaninda olacak, sonra isinlanma odasi daha önce bir dus falan!!!!!!!!!! ya bu sacmaliklara son verin de isimize bakalim, bu iktidarda utanma arlanma yok hala milleti uyutugunu zanediyor secimi bekleyin bakalim kim kimi uyutmus görecegiz, yikimi nasil düzeltecegiz gene zamanimiz gececek

ahmet islar 
 03.01.2010 18:32
 

Onların aradığı bir sır falan yok. Orada işlerine yarayacak bir bilginin olmadığını onlarda biliyorlar. Mesele bir bilgiye ulaşmak değil. Mesele karşı tarafı rencide etmek, küçük düşürmek. Bak işte karşımızda böyle acizsiniz, istersek sizin kilitli olan her odanıza gireriz mesajı ve gözdağı vermek. Bir diğer sepepte, orduyu halkın önünde küçük düşürmek. İşte asıl mesele bu. Yıllarca beslenen ve geliştirilen ordu düşmanlığının dışa vurumu bu...

ctetik 
 01.01.2010 7:48
Cevap :
SN .TETİK, Yorum için teşekkürler.Türkiyenin çalkantılı dönemlerini göre yaşaya ,saçları ağarttık.Ama çalkantılar tusunami olup üzerimizi kaplamaya başladı.Demokrasiye inanların,hele ki Atatürk devrimlerinin bekçisi olmak üzere kendisine anayasada da görev yetkisi verilmiş ordumuzun üzerini kaplamaya başladığını görmekten utanç duyarken,birilerinin zafer çığlıkları atmaları inanın beni kahrediyor. Her kurum içinde yaşanan zafiyetlar vardır.Ama gereği usulune uygun şekilde yapılır.Davul zurnayla duyurulmaz. Biz ise dünyaya maskara olduk kardeşim. Ben kozmik oda ile ilgili yazımın bir adım daha ötesine geçip açıkça söylemeye dilimin varmadığı bir gerçeği de cahil ce görerek Diyorum ki acaba Cumhuriyet ordusu lav edilir de yerine......  01.01.2010 17:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 81
Toplam yorum
: 54
Toplam mesaj
: 20
Ort. okunma sayısı
: 627
Kayıt tarihi
: 23.01.09
 
 

1948 doğumluyum. Emekli öğretmenim. Halen bir rehabilitasyon merkezinde çalışıyorum...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster