Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Mart '08

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
880
 

Kral Abdullah'a yapılan ayıp devam ediyor(!)

Kral Abdullah'a yapılan ayıp devam ediyor(!)
 

Kral Abdullah bundan aylar önce Türkiye için oldukça önemli olan bir tarihte, 10 Kasım'da ülkemize gelmiş ve İngiltere'ye nispet olacak şekilde, mükemmel bir biçimde ağırlanmıştı.

O dönemde Kral'a karşı yapılan büyük bir ayıp (!) vardı. Ayıbı içime sindiremediğimden dolayı, MB ortamına taşıyıp sizinle paylaşmıştım.

Bir an önce unutmamız gereken bu ayıbı tekrar anımsamak isterseniz, yazımın linkine tıklayabilirsiniz: http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=75713

Gelelim bugüne ve neden ayıbın hala devam ettiğine...

Büyük Kral, fakir fukara dostu (!) Abdullah, ülkemize gelirken tabi ki büyüklüğüne yakışır şekilde geldi. Elleri boş gelmesi mümkün değildi ve üzerine düşeni yapıp, buradaki "denklerine" birbirinden değerli hediyeler, kıymetli eşyalar getirdi.

Öncelikle bayan ev sahiplerini düşündü kral, bayanların hediye alırken ne kadar mutlu olabileceğini çok iyi biliyordu ve bilgisi ışığında ülkenin zirvesindeki iki bayanı çok mutlu etti.

Kralın hediyeleri o denli gizemliydi ki, tam olarak ne getirdiğini bilemeyen halk arasında söylentiler dolaşmaya, hediyelerin azameti arttıkça ratmaya başladı.

Halkın içinde büyüyen merakı, büyükleri dikkate almıyordu. Neden kimse sorulara cevap vermiyordu? Hediyeler neydi ki, bu denli gizleniyordu?

İşte ayıp (!) da tam burada ortaya çıktı. Şimdi kendimizi ele alalım ve düşünelim:

Siz bir hediye verensiniz. Değer verdiğiniz birisine hediyenizi götürüyorsunuz. Onun çok mutlu olmasını ve hediyenizi bir an önce açmasını beklemez misiniz? Eğer hediyeniz bir takı ise, hemen takmasını, zaman geçirmeden eşine dostuna göstermesini ve sizden bahsetmesini beklemez misiniz?

Tabi ki bunu beklersiniz, kim beklemez ki...

Şimdi bir de bizim hediye alanlarımızın yaptığına bakın, ayıbın (!) ne kadar büyük olduğunu göreceksiniz:

Arabistanlardan bir kral kalkıp ayağınıza geliyor (!), elleri dolu dolu (!), söylentilere göre oldukça kıymetli hediyeler getiriyor, sizleri havalara uçuruyor ama siz üzerinize düşeni yapmıyor, o hediyeleri takıp takıştırmıyor, sürüp sürştürmüyorsunuz. Kimseye hediyelerden bahsetmiyor ve kralın büyüklüğünden (!) söz etmiyorsunuz.

Bu ayıp (!) değil de nedir, benim değerli okuyucularım.

Hal böyle olunca, ayıbın uzamasına daha fazla dayanamayan bir vekilimiz, ayıbı bitirmeyi kendine görev bilerek; bir soru öndergesi ile meclis başkanlığına başvuruyor. Baş vuruyor ama başını vurmakla kalıyor. Hala soruya cevap yok, ne ses var, ne seda.

Buradan sonrasını alttaki linkte verilen haberden takip edebilirsiniz. Ben ayıbımızı (!) daha fazla gözler önüne sermek istemiyorum.

Ben de bir insanım, anlayın beni, ileride hediye verirsem bir sevdiğime, gizlenmesi, kimseye gösterilmemesi gerçekten üzer beni.

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=349979

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yazıyı da yorumları da dikkatlice okudum. neden herkes bi arap hayranlığı kral hayranlığı gibi algılayıp yorumlamış ona bi anlam veremedim. bir başka ülkeden bu ülkeye bir takım hediyeler getiriliyor. ve bunların neler olduğu açıklanmıyor. üstüne bir millet vekilinden de önerge veriliyor. araştırılması gereken bir durum olmasına rağmen, üstü kapatılıyor. bu tarz şeylerden dolayı da kıyılarda gemicikler dolaşıyor. sonra da bunu açıklayın dendiğinde arap hayranlığı olup cıkıyor.yazılarınızı okumaya henüz başladım. bileğinize kuvvet:)

melis artuvan 
 04.05.2008 12:18
Cevap :
sizden de yazılar bekliyoruz, yorumunuz için teşekkür ederim.  05.05.2008 8:47
 

Bunlar tarihte hiçbir kıymeti harbiyesi olmayan, bugün emperyalizme uşaklık eden ve din sömürüsüyle kendi halklarını da ilkel bir ortamda yaşatan sözde krallardır. Krallık dünyada son dönemini yaşamaktadır. Atatürk, Türkiye'sini böyle kralların falan ziyaret etmesinden rahatsız olduğumu belirtmeliyim. Onlar gitsinler kendi halklarının sırtından sömürüp aldıkları adalarda zevklerini sürsünler. Gelmesinler bizim ülkemize. Bu arada sizin yazınız da bir şaka falan değilse bu kral hayranlığınızı anlayamadım.

Solohan 
 17.03.2008 12:42
Cevap :
Aman nolur siz de yanlış anlamayın. Yazım sadece bir yergi. Hediyeleri alıp alıp bahsini etmeyenlere bir yergi sadece. Ahmet Necdet Sezer'in aldığı hediyeleri sonradan nasıl zimmete kaydettirdiğini hatırlatmak adına bir yergi sadece. Yorumunuz için teşekkür ederim.  17.03.2008 13:42
 

Yahu güzel kardeşim sana ne ,elin hediyesinden, alınıp vermesinden. Bence kafana çok takıyorsun. Boş ver alan memnun satan memnun. Ha Mustafa Mumcu ya mesaj arkadaş arap değil. Zaten bir önceki benzeri konulu blogunu ve diğer bloglarınıda şöyle bir gözden geçirirseniz , arkadaşın çizgisi çok net bir şekilde ortaya çıkacaktır. Sevgi ve saygılar.

basak_33 
 17.03.2008 9:08
Cevap :
Yorumunuz için teşekkür ederim. Bir de düşüncelerimi doğru olarak yorumladığınız için de teşekkür ederim. Diğer yorum yapan arkadaşlar, özellikle Mustafa Mumcu arkadaşımız beni yanlış yorumlamış, nerdeyse Arap Hayranı muhafazakar (!) falan zannetmeye başladım kendimi, yorumu okuyunca. Tekrar teşekkürler.  17.03.2008 10:56
 

Siz Arap kökenli bir vatandaşımız olabilirsiniz. Ya da Arap hayranısınız. Ama Suudi Arabistan Kralı'nı bu kadar göklere çıkarmanın ne âlemi var? Ayağımıza kadar gelmiş de, eee... ne olmuş? Cumhurbaşkanı da gitti protokol dışı otelinde ziyaret etti onu. Başbakan, Cumhurbaşkanı, Kral yan yana poz verdiler basına. Hediye edilince açılır bakılır, tamam. Bu mahalle komşularının birbirine verdiği hediye değil ki, Devlet Protokolu denen bir şey var. Devletin yönetiminde bulunanların alacakları hediyelerin değeri ve hediyeleri hazineye vermeleri ile ilgili kanunlar var. Paldır küldür, "Oooo... Kralcığım, ne kral hediye getirmişsin ya, sağol! Al bak boynuma taktım, yakışmış mı?" modunda olmuyor işler. Kral hayranlığını bu kadar abartarak, başkalarının da hayran olmasını istemeye zahmet etmeyin. Siz sevin yeter. Yaşasın Kral!

Mustafa Mumcu 
 16.03.2008 16:22
Cevap :
Yazıyı yazarken bir yerlerde kullandığım söz sanatlarından olsa gerek fikirlerim tam ters olarak algılanmış sanırım. Kral abdullah hakkında yazdığım öteki bloğumun daha açıklayıcı olacağını düşünüyorum. Ben Arap falan değilim, olmak da istemezdim. İnsan olmam yeterli.  17.03.2008 8:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 117
Toplam yorum
: 197
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 1058
Kayıt tarihi
: 26.09.07
 
 

1980 yılında Mersin'de doğdum, bütün eğitim öğrenimimi Mersin'de tamamladım. Yetmedi, işimi de Mersi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster