Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Ekim '06

 
Kategori
Sosyoloji
Okunma Sayısı
925
 

Kral çıplak

Kral çıplak
 

Birbirinden habersiz iki farklı dünya var belki de farkında bile olmadığımız. Her birimiz bu iki dünyadan birinde yaşatılmaktayız; diğerine sadece masalmış, ya da filmmiş veya romanmış gibi uzaktan bakarak.

Kimimiz en güzel şartlarda, en modern teknolojinin de desteğiyle okutulurken, ama bununla bile yetinmezken; kimimiz en zor koşullar altında, belki de birleştirilmiş sınıflarda eğitim görmeye çalışıyoruz –hem de öğrenmeye aç bir halde-. Kimimiz eğlence dünyasının tam ortasında, seçeneği çok olduğu için "nereye gitsek" diye saatlerce karar veremezken, kimimiz ise televizyon nedir onu bile bilmemekte. Bazı bayanlar, aman tırnaklarımın manikürü bozulmasın diye elini suya bile sokmazken, bazıları ise gerek tarlalarda, gerekse evlere temizliğe giderek, dişini tırnağına takarak adeta kölelik yapmakta.

Iki ayrı dünya, birbirine yabancı, birbirinden apayrı… Kimi genç erkekler belli bir bedel karşılığında kısa bir süre ama en rahat koşullarda vatani görevlerini yerine getirirken; diğerleri, hayatlarının belki de en verimli olabilecek dönemlerini feda ederek, gecelerini gündüzlerine katarak, belki de yarına çıkamayacaklarından bihaber askerlik yapıyor. Üstelik, tek bir kurşunun kurbanı olmaları an meselesiyken.

Herkes şanslı doğmuyor. Zenginle yoksulun arasında bir uçurum kadar farkın olduğu bir ülkenin vatandaşlarıyız. Herkes parası kadar okuyabiliyor, cüzdanının kalınlığı kadar yaşayabiliyor, cebinin şişkinliği kadar sağlık hizmetlerinden faydalanabiliyor. Paran yoksa sürün kardeşim! Okumak mı istiyosun? Önce parayı göster! Tedavi olacaksan önce şu senedi imzalaman gerekiyor. Ve malesef falanca ilacı artık sigorta karşılamıyor.

Her şey ortada. Ama kimse kabullenmiyor nedense. Her şey güllük gülistanlıkmış gibi insanlar magazin peşinde. Çağla Şikel tostunu bitirmiş mi? Kim nasıl yakalanmış kameralara? Gülşen-Reha Muhtar aşkı ne alemde? Kim neresine ne yaptırmış? Ahu Tuğba Meriç Erkan’ı seviyor mu sevmiyor mu? Kim sıfır bedenmiş? Hülya mı güzel Gülben mi?

Gündeme damgasını vuran önemli olaylar hangileri, vurması gerekenler hangileri… Birileri çıkıp da artık "kral çıplak" demeli.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kralımız aynı zamanda sağır, dilsiz, cahil ve tacize uğramış durumda. Bağıracak olanlar da sizlersiniz, bizleriz... Unutma, ortada bir problem görüyorsak bu bizim de problemimizdir. Ve eğer "birisi"nin bu konuda bir şeyler yapması gerektiğini düşünüyorsak, unutmamalıyız ki, biz de herkes kadar "birisi"yiz... :) Aramıza hoşgeldin.

Kırkında LEVENT 
 24.10.2006 21:10
Cevap :
çok teşekkür ederim :) aranızda olmaktan mutluyum. mutlu günler..  25.10.2006 1:00
 

Bu analiz yerinde olmuş da bahsi geçen ünlülerin ismini kullanmasaydın keşke! Sayende reyting kazandılar:))) Eline sağlık:)

tervedus 
 21.10.2006 19:25
Cevap :
teşekkür ederim. onlara kazandırdığım reytingler başımın gözümün sadakası olsun ne diyim :) ama yok canıııım onların reytinge mi ihtiyacı var aaa (!) kalın sağlıcakla...  21.10.2006 20:19
 

Öncelikle hoş geldiniz... Çok iyi bir durum yazısı yazmışsınınız kutlarım... Kral çıplak demek çok önemli hemde çok... çelişkiyi görmek hele dahada önemli ... Başarılar Dilerim... Saygılar

Yücel EVRENN 
 21.10.2006 10:45
Cevap :
hoşbulduk. kral çıplak diyememek ne acı değil mi? "bana dokunmayan yılan bin yaşasın"cılıkla kim nerelere gelebilmiş ki bugüne kadar. kralın çıplak olduğunu göremeyenler bile var hatta.teşekkür ederim yorumunuza  21.10.2006 14:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 152
Toplam yorum
: 964
Toplam mesaj
: 60
Ort. okunma sayısı
: 1913
Kayıt tarihi
: 19.08.06
 
 

Ortada bir problem görüyorsak bu bizim de problemimizdir. Ve eğer 'birisi'nin bu konuda bir şeyle..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster