Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ağustos '09

 
Kategori
Çalışma Yaşamı
Okunma Sayısı
183
 

Kralın kulakları eşek kulakları.

Kralın kulakları eşek kulakları.
 

Gençleri çok seviyorum. Onların gözlerindeki ışıltıyı, dostluğun kardeşlikten ileri tutulduğu zamanları, incir çekirdeğini doldurmayacak tartışmalarını, her ne kadar gelecek kaygısı taşıyoruz deseler de, mezun olur olmaz  birilerinin ellerinden tutup, aha sandalye, aha da masa, 5.000 TL' de para. diyeceklerini sanmalarını da  seviyorum.

Gençlerin hayattan zevk almasını, toplu yapılan aktiviteleri sevmelerini, sorunları bağırarak, slogan atarak çözebileceklerini düşünmelerini, böyle yaptıklarında mühüm bir şahsiyetin çıkıpta ''Hay hay paşam, derhal çözelim. Allah aşkına ant verdim bak, başka bir isteğiniz varsa Çekinmeyin, söyleyin'' diyeceğini sanmalarını seviyorum.

Masal olduğunu biliyorum. Ama olsun, ben masaları da seviyorum.

Herşey hayata atılınca başlıyor. Büyük ümitlerle iş başvurusunda bulunduğu bir kaç şirketten eli boş döndüğünde,
Hele bir de sevdiği genç kızın '' Hadisene Mehmet. Ne oyalanıyorsun? Çok evlenmem geldi. Eğer sen gelip istetmezsen babam beni Ahmet'e verecek şeklindeki sıkıştırmaları varsa.

İşte O zaman gerçek dünyaya hoş geldin evlat.

Aslında gençler gerçek değişimi iş dünyasına adım attıklarında yaşıyorlar. Neler öğrenmiyorlar ki? Hırs, Kıskançlık, karalama... Haaa, en önemlisi de yalakalık...Gerçi onun da, eğer sizde bir cevher yoksa tek başına pek bir işe yaramadığını da öğreniyorlar da  o çok sonra...

İş hayatı dedim de siz yaşadınız mı bilmiyorum. Benim bir kaç defa başıma geldi. İş yerinize yeni bir müdür atandıysa, ilk işi, herkesin yaptığı işi yazarak kendisine ulaştırması talimatını vermek olur. Aranızda müdür olanlar varsa söyleyeyim o an, personelin yekten ağzını bozduğu andır. Sanki boya badana işleri yapıyorum yazsam inanacak...

Çok merak ediyorum, seni başımıza diken, bize bu sizin müdürünüz derken, Sana da bu kızcağız şu işe bakar, bu adamcağız şu şu işlerden anlar diye izahat vermez mi... Ben yıllardan beri buradayım iyi kötü ne iş yaptığım belli, gel otur yamacıma da sen anlat bakiim kimsin, necisin diyemezsiniz ki. Denmez de, durduk yerde başınıza iş mi alacaksınız şimdi.

Diyeceksiniz ki bunları ne diye anlatıyor.

Valla konu buraya nasıl geldi bende bilmiyorum. Bildiğim bir şey var ki, Bazen iş yaşamı gerçekten insanı bunaltıyor. Yanlış anlamayın zor olan çalışmak değil, insanları anlamak... Bulunca büyükçe bir kuyu, insan avazı çıktığı kadar bağırmak istiyor işte.
''Kralın kulakları eşek kulakları... Kralın kulakları eşek kulakları...''
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 92
Toplam yorum
: 536
Toplam mesaj
: 108
Ort. okunma sayısı
: 812
Kayıt tarihi
: 28.02.08
 
 

Biraz kül, biraz duman o benim işte... Öyle dedim diye olayı arabeske bağladığımı sanmayın çabuk sön..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster