Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ekim '18

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
260
 

Krallar Çırçıl Çıplak

Krallar Çırçıl Çıplak
 

Suudi Arabistan’da küre koalisyonu ve şeytan oyunları ters tepti.  Bu daha ilk başından bir terslik görünen küre yerle yeksan oldu. Parçaları ise ABD ile Suudi kralların elini kanatıyor. Bunlar daha bir şey değil. Uluslararası arena her şeyin farkında ama olaylar daha kamuoyuna açıklanmadı. Esas şenlik mahkeme safahatında. Cumhurbaşkanı, boşuna işin hem insani hem de hukuki kanatlarına temas etmiyor. Ellerine girerek kanatan kürenin parçaları iş hukuk boyutuna oturursa organlar parçalayacak. Bu hesabın önünü ve arkasını hep toplayarak ilerliyoruz. Bu küresel gangsterler çok fena yakalandılar. Her şey gözler önüne damlaya damlaya bütünü tamamlıyor. Lakin yakında damlalar sel olup çağlayacak. Selma’na işletilen vahşet ötesi katliamların bilinmeyenleri de ortaya çıkacak. Onlarda bu Kaşıkçı vakası kadar yürek acıtan olaylar.

Bir küreyle başlayan bir küresel strateji, kürenin ellerinde patlamasıyla son buluyor. İşte ABD budur. Şimdi soruyorum böylesine büyük bir küresel küre oyununu patlatan kendi ülkesine de büyük zarar vermiş olmaz mı? Bu derece beceriden yoksun olanlar kendi devletlerini de bitirmez mi? Topmuş, tüfekmiş, paraymış, büyük devletmiş… Bunlar bir anda yerle yeksan olabiliyor. Almanya’ya ne oldu. Dünya Savaşında yanlış giden olaylara burnu büyük Hitler önlem almayıp aynı yolda davam edilmesi yönünde ısrar edince ülke uçuruma gitti ve halen daha ABD’nin sopası altında durmadan dayak yiyor. Tıpkı Yahudilerin sürgünleri gibi öz yurtlarında sopanın gölgesinde yaşıyorlar. Ülkelerinde, kendi askerlerinden fazla ABD’nin askerleri var. Bunun adı da devlet. Aslında devlet değil sopayla kontrol edilen bir güç.

Ortadoğu’yu sahipsiz bulanlar bir tarafından girip öbür tarafından gire çıka bu coğrafyayı darama duman ettiler, halkını rezil ettiler ve bunları yaparken gram acımadılar, elleri ve vicdanları titremedi. Ne insana acımadılar, nede sömürdükleri toprağa. Medeniyetlerinin sonunu işte böyle getirdiler. Sömürme oburluğundan kurtulup ta ne yaptıklarına ve nelere sebep olduklarına biran olsun bakmadılar. Ne insanı nede kullandıkları coğrafyanın bir gün gelip biteceğini ve bundan kendilerinin de zarar görerek yıkılacaklarını akıllarına bile getirmediler. Getiremediler, çünkü elin elindekini zorla, hile ve desiselerle alıp götürmek, işlerine geliyordu. Güçle elden alınarak zengin olundu.  İşte Allah azan medeniyetin başına böyle tuzak kurar. Kim demiş yıkılmazlar diye. İşte yıkılıyorlar, gören görüyor görmeyen ’de fizikken yıkıldıkları zaman görüp inanacak. Yazık oldu Afganistan’a, Ortadoğu’ya ve Baklanlara acımadılar. Tarih te onlara acımayacaktır.

ABD ve İsrail’in çıkar ve menfaatlerine çalışan sistem günü gelip işi bitince bölgedeki işbirlikçilerini de parçalayarak ellerinde olan biteni alıp hükümlerine son verecektir. Amaçlara ulaşınca araçlar ortadan kalkacaktır. Bölgelerdeki oyunları bozan Türkiye’ye de gereken ders verilerek oyun kurucu rolü elinden alarak çökertilmeliydi. Bu sebeple bu operasyon için KAÇIKÇI seçildi. KAŞIKÇI, TÜRK SEVDALİSİ, kral karşıtı, demokrasi sevdalısı, Suud aşığı olan KAŞIKÇI hedefe kondu ve şehit edildi.

Olanın bitenin en ince ayrıksına kadar vakıf olan MİT, bu zamana kadar elindekileri bilinçli olarak yayınlamamış. Ben de bizimkilerin böylesine bir olayı nasıl es geçebildiklerine şaşırıyordum. Bu işin içerisinden farklı durumların çıkabileceğini düşünüyordum, nitekim MİT ‘de aynı şekilde düşünerek hareket etmiş. Taktik olarak, karşı tarafların kimler ve ellerinde neler olduğunu, nasıl bir geliş yolu izleyeceklerini tespit etmek maksatlı konunun üzerine gelişigüzel atlamamış olduğu ortaya çıktı.

Türkiye bastırıyor. Türkiye bir 15 Temmuz oyalının benzerine daha sessiz sedasız atlatmıştır. 15 Temmuz tecrübesi Türk diplomasisine çok dersler vermiştir. Bu öğrenilenler bizlerin yeni oyunlarını çözmemize yardımcı olmaktadır. Tıpkı kırılan bir kriptonun diğer tüm mesajları çözdüğü gibi bir anahtar görevi görmektedir. 15 Temmuz aşısını yiyen Türkiye efsunlanmıştır.

ABD, boşuna kralı indirerek, oğlu Muhammet Bin Salmanı tahtın başına geçirmemiş. Böyle heyecanlı, agresif, atak ve aklı kıt olanlar büyük güçler tarafından çok kolay yönlendirilerek pis işler yaptırılır. Olan da bunlara olur. Ortadoğu bunlar gibilerin cesetleriyle doludur. İşleri bitince fişleri çekilir.

Şimdi Türkiye, bu olay üzerinden hem kendisine hem de, bölgeye yapılmak istenen çökertme harekatının otopsisini çıkartacak ve tüm dünyaya bunların ne mal olduğunu gösterecek. Yeni ve temiz dünyaya işte bu batının pisliklerini temizleye temizleye gideceğiz. Bunların her unsurlarının nasıl çalıştığını ve hangi alanlarda neler yaptığını ve yapabileceğini biliyoruz. Oyuncular, belli, oyun belli. Bundan sonra hep açığa düşmeleri hemen hemen kesin. Suud ve diğer ABD yandaşları Ortadoğu’yu alıp ABD’ne teslim edeceklerdi. Bunların bilmediği ve yapmadığı işler değil, bu işler. Paravan işler konusunda ustadırlar. Siz yeter ki, paradan haber verin, hangi iş olsa yapılır.

Eğer, bu planlı Türkiye çözüp bunları sıkıştırmasaydı ne körfez nede Ortadoğu diye bir şey kalmayacaktı. Türkiye’de çok zor bir çıkmaza sıkıştırıp döve döve adam edilmeye çalışılacaktı. Böylelikle Afganistan, Ortadoğu, Kafkasya, Balkanlar ve Karadeniz havzası ABD’nin kucağına düşmüş olacaktı. En büyük müdahillerden biri olan Türkiye kafeslenmiş olacaktı. Oyun büyüktü, KAŞIKÇI ile asla ve asla sınırlı değildi. Yeni ve büyük operasyona yine Türkiye ile başlanarak öndeki en büyük engel bertaraf edilecekti. Lakin, öncesi hain planla efsunlanan Türkiye, böyle bir olayın tekrar tekrar ve farklı şekilde geleceğini bilmeyecek kadar öngörüsüz değildi. Büyük Kriz Masası (BKM) devrede ve karşı operasyon başladı. Her şey yolunda ve hatta olması gerekenden daha da iyi bir şekilde Türkiye’nin karşı planı çalışıyor. Tabi ki bu asla o gün oluşuveren bir organizasyon değildir.

Yapılan bu operasyonun diğer unsurları da peder pey ortaya çıkacak. İsrail ve Mısır’ın rolleri neydi ve bu olayın arkasında daha hangi ülkeler ve hangi etki ajanları vardı? Bu olayın kurgu aşamasında kimler rol aldı ve ne tür faaliyetlerle algılar oluşturuldu? Hangi ekipler kurgulanarak sahalara sürüldü? Kimlere neler verildi veya daha öncesinde kimler ayakaltında dolaşmaması için KAŞIKÇI gibi katledildi? (Hesapta bunlar Müslüman.)

Türkiye, bu operasyona tam zamanında müdahil olduğunu anlıyoruz. Çok çabuk bir şekilde eğildi, vakıf oldu ve peşini bırakmıyor. Bildiklerinin yanına bilmediği şeyleri de ortaya çıkarıp eklemleyerek sağlam adımlarla ilerliyor. Karşı tarafı zorlaya zorlaya olması gereken çizgiye getirerek olayı çözüyor ve olan biteni anında dünyaya servis ederek karşı tarafı yerleyeksan ediyor. Neden Pens yerine, Pompeo’nun geldiğini şimdi anlıyoruz. Trump konunun kapanması için rüşvet sayılabilecek İran petrolünün kullanılması hakkında Türkiye’ye bir iltimas sağlayabileceklerini ve Türkiye’ye yüklü bir yatırım yapma projelerinden bahsetmeye başladılar. Ne oldu da dün finansal operasyonlar yapıyordunuz bugün müttefikiniz oluveren Türkiye’ye enerji ve dolar yağdırmayı düşünüyorsunuz? Bu olayı hukuka aktaracak olan Cumhurbaşkanı, konunun sonuna kadar takipçisi, sorgulayanı, sonuca varması için sürücüsü olacaktır. Çok fena kıstırıldılar. Durumları içler acısı ve Cumhurbaşkanı enselerinde boza pişiriyor. ABD, Suudi Arabistan ve arkadan sonrasında eklemlenecek olanlar daha önce hiç bu kadar kötü bir şekilde düşmediklerine eminim. Netice herkes suçu ekipten birilerine atarak bu rezaletten kurtulmaya çalışacaklar. Kurtulmaya çalıştıkça da, düştükleri kuyuyu dehada derinleştirecekler. Ağa takılan sinekleri toplaması kolay olur. Her safhada dibin dibini yapa yapa irtifa kaybedecekler.

Bu olay bizim için ikinci bir 15 Temmuzdur ve bu olayın getirdiği avantajları iyi değerlendirerek Türkiye’yi ve dahi çevremizi bu gangsterlerden temelli kurtarabiliriz. Yeni Dünya’yı kurulayıcı rolümüzde bir sıçrama yaparak dünyanın daha adil yönetilmesine büyük bir katkı sağlayabiliriz. Olay ne kadar büyükse ödül de o kadar büyük olabilir. Bu şekilde neticelen olay, hunharca katledilen rahmetli Cemal KAŞIKÇI’nın ruhunun ’da bir nevi rahat etmesi manasına gelir. Bu olayı ders alarak ilerlerse Suudi Arabistan’da belki kendine ve Müslümanlara faydası olmuş, doğru yola biraz daha yaklaşmış olur.  Bunca olayın ardından onlarında Türkiye’nin yakınında konumlanması her unsur açısından faydalı olacaktır.

Türkiye’nin beklediği fırsatı rakipleri verdi. Türkiye bu fırsatı asla kaçırmaz. Bu yakalanan büyük balık ya dünyaya servis edilerek karşı taraf ezilecek ya da Türkiye’ye birtakım ayrıcalıklar tanınarak bunların ipi biraz serbest bırakılacak. Cumhurbaşkanı kendi elleri ve ayakları ile gelenleri sağmadan bırakmayacak.

İlginiz için teşekkür ederim.

Lütfen beğeninizi sosyal medyada paylaşınız.

Esen Kalın.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 72
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 887
Kayıt tarihi
: 29.06.08
 
 

1971 İzmir doğumluyum. Strateji, Taktik Felsefe, İşletme, Liderlik, Kalite Güvence Sistemleri, El..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster