Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Kasım '16

 
Kategori
Ekonomi - Finans
Okunma Sayısı
206
 

Kredi notu en az kaç olmalıdır?

Kredi notu en az kaç olmalıdır?
 

Kredi notu sizin bankalardan alabileceğiniz kredi miktarınızı belirleyen, finansal işlemlere dayalı bir sistemdir. Şu an ki mali konumunuz, daha önce bankalarla olan ilişkileriniz, var olan borç miktarınız gibi finansal özelliklerinizin incelendikten sonra size bir kredi notu çıkartılır. Bu kredi notunuza bakarak bankalar size ihtiyacınız olan kredi miktarını verecektir.

Ancak ihtiyacınız olan kredi miktarını alabilmek için de belirli puan aralıklarında olmanız gerekmektedir. Örneğin 1000-1700 arası bir kredi notunuz varsa bu aralığa tekabül eden kredi miktarından daha fazlasını talep edemezsiniz. Peki bankalardan kredi kullanabilmek için kredi notunuz en az kaç olmalıdır?

Öncelikle kredi notu hesaplamak için bankalarını belirlemiş olduğu aralık 1-1900 arası bir aralıktır. Bu aralık da çok riskli, orta riskli, az riskli, iyi ve çok iyi gibi kategoriler oluşturmaktadır. Siz bir kredi başvurunda bulunmak istiyor iseniz en azından az riskli kategorisinde yer almanız gerekmektedir. Peki az riskli kategorisinde yer almanız için kredi notunuzun en az kaç olması gerekir?

Çok riskli kategori olarak adlandırılan kredi puanı aralığı 1-699 puandır. Orta riskli kategoride ise puan aralığı 700-1099 puan aralığıdır. Az riskli kategoride puan aralığı 1100-1499 dır. Az riskli kategoride ise 1500-1699 puan aralığı yer almaktadır. Sizin ise bankalardan kredi alabilmek için ihtiyacınız olan puan aralığı işte bu az riskli kategoride yer alan 1100-1499 puan aralığıdır. Bu puan aralığına sahip olduğunuz takdirde bankalardan alabileceğiniz kredi miktarı çok fazla olmasa da yine de kredi alabilirsiniz. Tabi bu süreçte biraz uğraşmanız gerekebilir. Ancak iyi ve çok iyi kredi notuna sahip olduğunuz takdirde ise telefondan ya da sms yoluyla anında kredi imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 151
Kayıt tarihi
: 06.11.16
 
 

1984 İstanbul doğumluyum. Küçüklüğümden süre gelen bir hayalimin peşindeyim, mutlu bir hayat sürm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster