Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Temmuz '10

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
3498
 

Kuantum sıçrama

Kuantum sıçrama
 

R.Şanal'ın KUANTUM SIÇRAMA isimli eseri


Son yıllarda Kişisel gelişim alanında ‘’ Kuantum Düşünme ‘’ konusu popüler oldu. Bende bu konuya ilgi duydum ve çeşitli eserlerden olayı çözmeye çalıştım. Bloğum ana sayfası ‘’ Arşivimden Önerilerim ‘’ bölümünde linkini verdiğim ‘’ Kuantumu Hala Çözemediniz mi ‘’ başlıklı yazımda konuyu basit çerçevesi ile anlatmaya çalışmıştım.

Ülkemizde bu konuyu çeşitli yönleri ile inceleyen ve hatta kendisine meslek edinen bir araştırmacı var: R.Şanal. Çeşitli TV programları yapıyor bu alanda. Konuya ilişkin 8-10 kadar da kitabı var, eşi Işık Elçi ile birlikte. Kitaplarının çoğunu inceledim.Şimdi de elimde ‘’ KUANTUM SIÇRAMA ‘’ isimli eseri var. İlginçliği sebebi ile 306 sayfa hacmindeki kitabı 24 saatte okudum bitirdim. Anladığım kadarı ile ve basit bir çerçeve içinde KUANTUM SIÇRAMA neymiş, nasıl oluyormuş, size anlatmaya çalışacağım.


Fizik konusu olan Kuantumun ‘’ Düşünce ‘’ alanına nasıl uygulandığını yazı boyutunu çok büyüteceği için tekrar anlatmayacağım. Konuya ilk defa yaklaşanlar, ilgi duyarlarsa linkini verdiğim yazı veya ilgili eselerden öğrenebilirler

Peşinen hemen şunu belirteyim: Din konusunun gerçeğini din adamlarından değil de, ‘’ inançlı ‘’ bilim adamı ve araştırmacılardan öğrenmek gerekirmiş olgusuna uzun seneler sonra ancak şimdi vardım. ‘’ ABDEST’İN SIRRI ‘’ ismli yazımda da belirttiğim gibi Din alanındaki en akla yakın bilgileri Nöroloji bilimdalı hocası Prof Dr. GAZİ ÖZDEMİR’in ‘’ DİN VE BEYİN isimli eserinden öğrendim. Şimdi de Kuantum konusunun dine yaklaşımı bende bu algı değişikliğine sebep oldu.


Efendim, Yüce Yaratıcı’mızın kendi ana bilgisayarı ve her insan için görevlendirdiği meleklerin bilgiyarlarından başka insan vücudunda ve beyninde 3 bilgisayar daha var: Bilinç ve hafıza bilgi sayarı, bilinçaltı bilgi sayarı ve bilinç altınında altında bulunan, R. Şanal’ın eserlerinde ‘’ SÜRÜNGEN BEYİN ‘’ diye isimlendirdiği bilgisayar. İlk bilgiyara insan kolayca hükmedebiliyor. Kayıtlarının çoğunu istediği gibi değiştirip düzeltebiliyor. Bilinç altı bilgisayarı ise pek insanın elinde değil.Kayıtları insanın bilincinin dışında gerçekleşiyor.Değiştirilmesi zor, ancak dışarıdan uzmanlarca ve bazı hallerde mümkün olabiliyor.Bu ilk iki bilgiyaar insanların beyninde. Üçüncü bilgiyar ise insan hem vücudunda ve hemde toplam sayısı trilyonlarca olan tüm hücrelerinde. Bu sebepten bu bilsayarın kayıtlarına insanın kendisi pek hükmedemiyor. Üçüncü bilgisayar insanın koruma içgüdüsü paralelinde insanın kendisini korumasını ve kendisini güvende hissemesini hedeflemiş durumda. Akıl ve mantıkla pek ilgisi yok. İnsan kendisini korumasını bu bilgisayara sevgisizlik ile kodlamışsa, devamlı sevgisizlik arıyor, buluyor ve insanı sözde – güvenceye – alıyor. Kendisini başarısızlık ve parasızlıkla bu alanda - bilmeden istemeden – kodlamışsa beyinde oluşan Kuantum alanı ile ilgili düşünce enerjilerini bu şekilde oluşturuyor ve etrafına ve ilgili alanlara bu şekilde sinyallerler vererek tüm başarısızlık ve parasızlık oluşumlarını gerçekleştiriyor. İnsan ne yapsa bu olgudan kurtulamıyor. Kader zannediyor ve pek çabalamadan kabullenme yoluna gidiyor.

İnsan işte bu Sürüngen Beyin bilgisayarı kayıtlarını değiştiremiyor. Öncelikle kaydın ve kotların ne olduğunu bilmiyor, bilemiyor ve bilse dahi etkileyemiyor. Çünkü tüm hücrelerine kayıtlı. Çünkü bilinç altının da altındaki gereçek inançları ile ilgili. Çare; kodların yani inançların değişmesi. İşte bu da çok zor. İşte Kuantum Düşünce konusu burada başlıyor. İnsanın düşündüğünü yaşıyor. Daha doğrusu inandığını yaşıyor. Ama nasıl olacak bu iş ?

Kuantum düşünme konusunu tekrar başa saralım. İnsan düşüncesi atom altı foton denilen enerji parçacıkları halinde. Fizik kuralları dışında. Başka beyinleri, cisimleri ve olayları etkiliyor. İnsanın düşüncelerinin gerçekleşmesini sağlıyor. Tabii ki üçüncü bilgisayar yani Sürüngen Beynin kayıtlarına uyuyor ise. İşte Kuantum Düşünce Tekniği konusu bu alanı kendi görev alanına alıyor. İnsan düşüncesini nasıl kontrol altına alacak, menfaatleri ve istekleri doğrultusunda nasıl yönlendirebilecek ?

Dayanağı da yine dinden ve Kur’an’dan. İnsanın her istediği olabilir mi ? Her diüşüncesi gerçekleşebilir mi ? Evet gerçekleşiyor. Çünkü Allah insana kendi Tanrısal özelliklerinden vermiştir. Yani ruhundan üflemiştir. ( 15/29, 38/71-74 ) Ve yeryüzünde onu Kendisinin HALİFE’si kılmıştır. ( 2/30, 6/165, 7/69, 74, 10/14, 73, 27/62, 35/39, 38/26 ) Evet tam 9 yerde insanı yeryüzünde kendi halifesi yani vekili kıldığını söylüyor.

Gelelim KUANTUM SIÇRAMA konusuna. İşte insan, kendisinin bu özelliklerini bilir, düşüncesini gerçek istekleri doğrultusunda yönlendirebilir ve kullanabilirse kuantum alanında sıçrama yapmış oluyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazınıza bir vesile ile rastlayınca Ahmed Hulusi okuru olup olmadığınızı merak ettim. Eğer irdelediğiniz bir isim değil ise naçizane bir paylaşımım olsun bu öneri. İyi çalışmalar, kolaylıklar...

Ayten ÇALIŞ 
 19.11.2011 21:32
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1590
Toplam yorum
: 2078
Toplam mesaj
: 170
Ort. okunma sayısı
: 1825
Kayıt tarihi
: 18.08.07
 
 

Bir Kur'an sevdalısı, İslamda Kur'an'dan başka referans tanımayan,  amatör bir araştırmacı. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster