Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

14 Ekim '08

 
Kategori
İzmir
Okunma Sayısı
3880
 

Küçük Kadınlar Dizisi! Melekler size kalsın er'KEK'ler..

Küçük Kadınlar Dizisi! Melekler size kalsın er'KEK'ler..
 

Küçük Kadınlar Dizisi:Elif Ekin Türkmen Milliyet


Küçük Kadınlar adlı TV. Dizisinde oynayan ''Elif'' Ekin Türkmen, ''İzmir'in kadınları daha değerlidir!'' Demiş!
Kendisi şu an İstanbul'da yaşasa da İzmir'de doğmuş. Şanslı kadın vesselam...

Ben mi?
İstanbul'da doğdum!
İstanbul'da büyüdüm!
İstanbul'da yaşıyorum!

Ben İstanbul'lu ve de bir ''Türk Kadını'' olarak, (söylenen bu söz karşısında) ''benim ülkemde neden benim şansım ikinci sıralar da'' diye, sorma hakkımı kullanmak istiyorum!

Siz Sayın Ekin Türkmen Hanımefendiye ve siz Sayın Beyefendilere, akıllı, fikirli, inançlı, hoş görülü, bıyıklı, yakışıklı ve dünya seksisi olan memleketimin er'KEK'lerine soruyorum!

(Aslında İsterdim ki bu röportajı yapan Sayın İlknur Taş Hanımefendi o an bu soruyu sorabilsin.. Diğer kadınlar neden değersiz diye? Kısmet işte!)

Biz İstanbul'lu kadınlar,
Biz Ankara'lı kadınlar,
Biz Karadeniz'li kadınlar,
Biz Güneydoğu'lu kadınlar,
Biz Akdeniz'li kadınlar
Biz Doğu'lu kadınlar,
Biz Ege'li kadınlar,
Biz İç Anadolu'lu kadınlar,
Biz Trakya'lı kadınlar,
Vs. vs. vs. biz kadınlar KEK'miyiz?

Sizi bilemem ama ben bu sabah Milliyet.com'da, Sayın İlknur Taş'ın ilknur.tas@milliyet.com.tr bu haberini okuyunca, daha başlığı görür görmez dayanamadım ve saldırdım google..

Kim bu İzmir'li hanım kızımız.. Diye!

Ekin Türkmen Kimdir?

1984 yılında İzmir'de dünyaya gelmiş..
Haliç Üniversitesi tiyatro bölümünden mezun olmuş..
İlk olarak ''Ekmek Teknesi'' adlı dizi ile tanınmaya başlamış.
Acı hayat adlı dizi de ve birkaç tane sinema filminde de rol almış..
Şu an Küçük Kadınlar dizisinin (Elif) başrol oyuncusudur..
Aynı zamanda da halen yayınlanmakta olan Menekşe İle Halil adlı dizide de rol almaktaymış..

Ekin Türkmen'in şimdiye kadar rol aldığı TV. dizileri:

Küçük Kadınlar (2008) Elif
Menekşe ile Halil (2007)
Kısmetim Otel (2007) Zeynep
Acı Hayat (2005) Özlem
Nefes Nefese (2005)
Ekmek Teknesi (2002) Songül

Rol Aldığı Filmler:Keloğlan Kara Prens’e Karşı (2005)

Kül Kedisi
Son Ders:Aşk ve Üniversite (2007) Deren

Ekin Türkmen'i niçin mi tanımak istedik?

Kendi nedenim:

Sayın Ekin Türkmen bence çok iddalı bir laf etmiş, hemi de (!) öyle böyle değil! Önce buyurunuz siz de yapılan bu haberin söyleşisine bir kulak verin ki sonrasında da bakalım bakalım sizinle takıldığım nokta da buluşacak mıyız?

Haber Milliyet: http://www.milliyet.com.tr/Cafe/HaberDetay.aspx?aType=HaberDetay&Kategori=cafe&KategoriID=&ArticleID=1002768&Date=14.10.2008&b=Izmirde%20kadinlar%20daha%20degerlidir&ver=43

Takıldığım soru ve cevabı:

Soru: Altı yıldır İstanbul’da yalnız yaşıyorsunuz. İzmir’e dönmeyi hiç düşünüyor musunuz?

Cevap: Çok özlüyorum İzmir’i ama artık orada yaşayamam. İstanbul’un temposuna alışmış bir insan bence hiçbir yerde yaşayamaz. Her şey burada. Gece dışarı çıktığında ayrı bir hayat var. İzmir’de gece 01.00’den sonra hiçbir şey yok. Bu yanıyla İstanbul çok güzel. Öte yandan İzmir çok sessiz, sakin, mutlu ve sıcak insanlarla dolu. Trafik yok. Kadınlar çok rahat dışarıda dolaşabiliyorlar. ''Kadınlar daha değerlidir İzmir’de.'' Ancak İstanbul’un her yerinde istediğiniz gibi giyinip rahatça gezemiyorsunuz. İzmir’i daha çok sevmeme rağmen İstanbul’da yaşayacağım artık.

''Kadınlar daha değerlidir İzmir’de.''
''Kadınlar daha değerlidir İzmir’de.''
''Kadınlar daha değerlidir İzmir’de.''
''Kadınlar daha değerlidir İzmir’de.''
''Kadınlar daha değerlidir İzmir’de.'' (Takıldım dedim ya!)

Evet!
Ben İstanbul'da doğdum!
İstabul'da okumaya çalışıp, büyüdüm!
İstanbul'da yaşıyor gibi yapıyorum!
İnşallah da doğduğum gibi, Eyüp'te, İstanbul'da son nefesimi veririm.. Ayrıca da İzmir'li olmadığım için, kendi ülkemde arka sıralara atılıyorsam, ben de bütün değerlerden istifa ediyorum diyorum?!

Melekler size kalsın er'KEK'ler! :(

Gönül notum:

Anadolu'm da yaşayan kadınlar: bunca geri bırakılmışlıklarıyla, yaşadıkları türlü sıkıntılara, şartlara, gördükleri geri kalmış muamelelere rağmen, bu ülkenin erkeklerinden hala dünyaya çocuklar doğuruyorlarsa, eğer ben de bir İstanbul'lu ve İstanbul'da ki 72,5 milletle beraber, her zaman el ele veremesek de, bu kutlu şehrin akla gelmedik türlü dertlerine birlikte göğüs gerebiliyorsak, şehrimin kadınları hala ayakta durabiliyor ve mücadeleye devam ediyorlarsa, ben de diyorum ki, güzel yurdumun her köşesinde nefes alan ve yaratılan bütün kadınlar da Allah'ın bir kerameti var!

İşte bunun için de ''değerli'' sözünü sadece İzmir'le sınırlamamak gerek değil mi diye de bizim insanımıza soruyorum?

Saygılarımla..


Sabiha Rana


*********
Küresel ısınmaya ne gibi katkılarımız oluyor?

Mesela: Baş'örtü'sü'yle uğraşacağımıza, geliniz hep birlikte Türkiye'mizin ve güzel İstanbul'umuzun tertemiz mis gibi geleceği için, yatırım yapalım, yemyeşil bir örtüyle dünyamızı kaplayalım ama en önce de TEMA'ya katkıda bulunalım.. Başka çare yok! Çünkü;ne başka dünya, ne başka Türkiye, ne de başka bir İstanbul var! Ama! TEMA'da hayat var! http://www.tema.org.tr/

İletişim: TEMAVakfi@tema.org.trYA KIZ ÇOCUKLARIMIZ? HAYDİ ONLARIDA UNUTMAYALIM!

<ımg alt="" src="http://kampanya.milliyet.com.tr/bbog/bireysel.jpg" usemap="#a" border="0">


BİR KIZ ÖĞRENCİNİN HAYATINI DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ
https://secure.cydd.org.tr/bagis/index.asp

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili Gülcan hanımefendi cevabını kendi verdi,genç ve seksi kadına her yerde yol veriliyor, ama orta yaşta ve seksi olmayana sadece izmirde yol veriliyormuş,saygı gösteriliyormuş.ABD de sanırım bu tür sıkıntılar yok.Aslında en güzeli orda yaşayıp özümüze vatanımıza yurdum insanımıza ahkam kesmek yada saygısızlık yapan gençlerimize alkış tutmak.Yanlış cümle kuranı desteklemek,iyi bir şey yaptığını düşünmesini sağlamak.Tebrik ediyorum.Sizin gibi düşünenlere 1 hafta izmir bir hafta istanbul çok bile sakın güneydoğu yada karadenize gitmeyesiniz.:)

Şengül SELVİ 
 15.11.2008 21:49
Cevap :
Sevgili Şengül, Hani derler ya söylenmemiş söz kalmadı! Şu an siz, bu nazik ve duyarlı yorumunuzla bu sözü gerçekleştirmisiniz. Saygılarımla efendim..  15.11.2008 22:21
 

Kusura bakmayın ama siz bu lafı tersinden anlamişsinız. Bu şahıs Izmir'de kadınlara daha fazla değer verildiğinden bahsediyor, Izmir'li kadınların daha değerli olduğundan değil. Izmir'de büyümüş, İstanbul'da bir süre yaşamiş, şu an ABD'de yasayıp, heryaz bir hafta İstanbul ve bir hafta İzmir yapan biri olarak ben bu sanatçının görüşüne tamamen katılıyorum. Bu İstanbul İzmir farklılığı özellikle ileri yaşalardaki kadınlara olan toplumun tutumunda daha da belirginlesiyor. Zaten genç, guzel ve seksi bır kadına eminim erkekler her yerde değer verirler. İstanbul'da kaç kişi 60 yaşında bir kadına yol veriyor merak ediyorum. İstanbul'da orta yaşlı bir kadın olarak yollarda itilip kakıldığım kadar hic bir şehirde olmadım. Hem kadını hem erkeği para kazanacağız kaygısıyla acayip bayağılaşmış durumdalar. ABDden İstanbul'a geldigimde acayip şok oluyorum herseferinde, oradan İzmirie gectigimde bır oh cekiyorum, rahatlıyorum.

gulcan k 
 04.11.2008 19:13
Cevap :
Sayın Gülcan k, İlk önce değerli zamanınızdan ayırarak yazıma görüş ve fikirlerinizi belirttiğiniz yorumunuz için teşekkür ederim.. Değindiklerinizin çoğuna kendi fikrimce katıldıklarımda var. Size hak vermedim değil, ama ben okuduğumu mu anlamakta zorluk çektim de yanlış anladım cahilliğimden olsa gerek demek anlıyamamışım.. İnşallah hanım kızımız iyi bir şey söylemiştir de ben tersinden anlamış olmaya razıyım.. Eeee burası İstanbul burada her babayiğit ne yaşayabilir ne beyefendi ne de hanımefendi kalabilir çünkü; burada herkes var. İzmir'lisi Ankara'lısı vs. vs.si Türkiye'de na kadar büyük küçük il ilçe kasaba varsa hepsinden insanlar da var. Onun için İstanbul Türkiye fotoğrafıdır. Saygılarımla efendim.. İnşallah ülkece daha iyiye ve hepbirlikte..  04.11.2008 22:42
 

İzmirin kadınlarının özelliği ve kendine has özgür ruhları asaleti herkes tarafından kabul edilir bizde bu yönlerimizle meşhuruzdur.İzmirin kızları şarkılara şiirlere bile ilham kaynağı olmuştur :)))

CEMİLE 
 22.10.2008 15:56
Cevap :
Benim ülkemin bütün kadınları çok özeldir efendim! Saygılarımla..  22.10.2008 16:42
 

Küçük kadınlar TV. dizisin de oynayan "Elif" Ekin Türkmen'i hiç tanımam ve ismini ilk defa sizden duydum. Nasıl oldu bu bloğunuzu atlamışsım abacığım. Okuyunca şaşırdım vallahi de billahi de. Hiç üzülme ve takma kafanı. Kadın kadındır bence. İzmirlisi de bir, Ankaralısıda, İstanbullusuda ve herhangi bir yurdumuzun kadın vatandası da birdir. Hatta dünya'da yaşayan tüm kadınlarda bir ve değerlidir benim için. Benim eşim Selver Hanım Alaşehirli. Şimdi değersiz mi oluyor? O sözü söylemiş olan yaratık Selver Hanımın bu kadarcık tırnağı bile olamaz. Sevgi ve saygılarımla.

Ahmet Üstündağ 
 20.10.2008 23:58
Cevap :
Sevgili Kardeşim, Sizden biri İzmir'li :) İstanbul'da doğmasaydım 2. İzmir'i düşünebilirdim ama... Teşekkür ederim. Saygılarımla.. Selver Hanımefendiye sevgi selamlarımla.. :)  21.10.2008 9:08
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1987
Toplam yorum
: 5389
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4884
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster