Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Mayıs '08

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
3374
 

Küçük kızlar.

Küçük kızlar.
 

Yaşı kaç olursa olsun her kadının içinde hiç büyümeyen bir küçük kız vardır. O kızı ne kadar çok sever, ne kadar çok mutlu ederseniz, o kadını da o kadar mutlu edersiniz.
Küçük kızlar neleri sever, nelerden hoşlanır bir düşünün. Küçük kızlar hep beğenilmek, ilgi görmek isterler. Güzel olduklarını duymaya bayılırlar. Kendilerine prensesmiş gibi davranılmasını beklerler. Küçük kızlar hep prenses olmayı hayal ederler. Sürprizlerden hoşlanırlar. Biraz şımartılmak isterler. Sevilmek ve sevildiklerini hep duymak isterler. İltifata doymaz küçük kızlar. Öyle değil mi?
Sizin küçük kızınız varmı? Boynunuza sarılıp ''babacığım beni ne kadar seviyorsun?'' diye sorar mı?. Giysisini değiştirdiği zaman etrafınızda ''Baba güzel olmuş muyum?'' diye sorar durur, değil mi?. Güzelsin demek de yetmez ona. '' Harikasın, prenses gibi olmuşsun'' demelisiniz. Dünyanın en güzel kızı olduğunu söylemelisiniz.
İşte kadınlar da bir ömür boyu bunu duymak isterler. Elli yaşında olsanız bile eşinize böyle davranın. Ömrümüz olurda seksen, doksan yıl da yaşarsanız ona böyle davranmaya devam edin. Ona ‘'bebeğim'’ diye hitap edin, göreceksiniz çok hoşuna gidecek. ''Bebeğim bana bir çay yapar mısın?'' dediğinizde çay yapmak için nasıl koşturduğunu görmelisiniz.
Ara sıra kavgalar da olacak tabii.Kavga evliliğin tadı tuzudur. Küsüp barışmanın tadı ayrıdır. ''Benim karım bir keçi kadar inatçıdır.''diyenlerdenseniz; Onunla barışmak için uğraşmak ayrı bir keyif versin size.
''Benim eşim çok ciddi kadındır. Hiç küçük kız havası yok onda.'' deseniz bile unutmayın ki;
Küçük kızlar, büyüdükleri zaman artık sevgi, ilgi istemeye utanırlar. En ciddi ya da en yaşlı kadının bile içinde o küçük kız mutlaka vardır. Yeter ki siz o tatlı kızı sevindirmeyi, mutlu etmeyi bilin. Ve o küçük kızı asla aldatmayın. Yoksa bir daha size güvenmez ve ne yaparsanız yapın hep kuşkuyla bakar.Küçük kızlar hem çabuk mutlu olurlar hem de çabuk kırılırlar. Çok narindir onlar. Hoyrat elleri sevmezler. Yumuşak dokunuşları severler.
''Bazen işlerim çok yoğun oluyor o zaman eve çok yorgun gidiyorum.'' diyorsanız...
Bu sadece bir bahane. O küçük kızı mutlu etmek dünyanın en kolay işi. Çoğu zaman birkaç tatlı söz yeterli olur. Siz o küçük kızı mutlu ettiğinizde, karşılığını fazlasıyla alırsınız. Artık o sizi rahat ettirmek için elinden gelen gayreti gösterir. Karısı mutlu olmayan erkek mutlu olamaz. Mutlu olmak isteyen erkek önce hayat arkadaşını mutlu etmelidir. Düşünsenize somurtkan, mutsuz, sürekli söylenen biriyle yolculuğa çıksan ne kadar mutlu olabilirsin.

''Ben de bütün gün ailem için çalışıp yoruluyorum ama.'' diyorsanız...
Yine para, yine dış sebepler. Evet para önemli ve gerekli ama kadınlar para için erkekleri sevmezler.(İstisnalar hariç) Para geçici mutluluklar verir. Kadınlar hediye almayı severler. Paran varsa hediye al tabi. Ama hediyeyle mutlu olmasını bekleme. Hediyenin yanına sevgini katmazsan hediyenin bir anlamı yoktur.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yaşatmak gerçekten çok güzel. Hoş ve doğru bir yazı olmuş. Küçük kızları kandırmak da kolaydır ama. Ne söyleseniz inanırlar. Valla işinizi biliyorsunuz :)

Demet Uğur 
 09.05.2008 12:23
Cevap :
Demet hanım valla sanırım işimi biliyorum, ya da bildiğimi düşünüyorum ama...ama...Çok teşekkürler ,güzel yorumunuz için.  09.05.2008 13:04
 

Düşündüm de bu yazın okullarda ders kitabı olarak okutulsa, zamanla bazı şeyler değişirmiydi...Sevgiler, kendine iyi bak.

Esma KAHRAMAN 
 08.05.2008 18:59
Cevap :
Valla biz erkekler okumakla adam olmayız,kadınlarımızın kafamıza vura vura kakmaları,anlatmaları lazım :)Teşekkürler .  08.05.2008 19:31
 

Tesbitinizde küçük kızı asla aldatmayın, yoksa bir daha size güvenmez saptamanız. Ne kadar doğru bir söz. Güvenmiş görünsekte en mutlu anımızda bile içimizde bir acaba vardır. Yüreğinize sağlık.

Güher 
 08.05.2008 15:18
Cevap :
Kesinlikle bilirim o acabaları :)Çok teşekkür ederim.  08.05.2008 16:28
 

Güzel bir tespit, iyi yorum. Baba eve geldiğinde kız çocuğu "Babacığım, hogeldin diye ellerini yukarı kaldırır kucaklamak için" arkasından "Bana ne getirdin?" Erkek çocuk kapıya yaklaşır "Baba, bana ne getirdin" der genellikle. Selamlar

NEZHAD AGLAĞU 
 08.05.2008 8:47
Cevap :
Dilek Hanım çok teşekkürler ama benim oğlumda önce Hoşgeldin diyenlerden (bana benzemiş:))Tabii kızlar bir başka.  08.05.2008 16:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 57
Toplam yorum
: 372
Toplam mesaj
: 71
Ort. okunma sayısı
: 2807
Kayıt tarihi
: 17.07.07
 
 

17 yıldır uluslararası firmalarda yöneticilik yaptım. Bunun yanında şirketlere satış, yöneticilik, k..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster