Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Mayıs '14

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
108
 

Küçük odam

Küçük odam
 

Küçük odam, sırdaşım, mum ışığında, karanlıkta düşünüp duran dostum, hayal galerim benim. Küçük odam, yanı başında kemanın, içinde şarkının, kitabın. Geçerken bile bir göz atarım, bazen gidip penceresini açarım. Tam karşıda deniz takılır gözüme hep. Ve karşı evin bacasındaki bayan ve baykuşu ararım.

Gecenin sessizliğinde gizlice sokulurum yanına, döner merdiveni usulcacık tırmanıp, ansızın karşısına çıkarım. Sonra nasıl eşsiz güzellikteki birkaç saati birlikte geçiririz. Hiç bir müzik enstrümanım olmasın. Kabinlerim, müzik çalarım olmasın. İçimde bütün enstrümanları çalabilen yetenekli, yalnızlık içinde bir dostum var benim. Tatlı, tatlı yankılanır yüreğim, gezdirir arşe’yi telin üstünde, parmaklarını tuşlarda, ben usulcacık mırıldanır, elimi, kolumu, parmaklarımı oynatarak eşlik ederim, çalarım.

Yani onu diyorum. Bir dost ille de gerekli değil. Yalnızlık bağımsızlıktır. Hem düşünceyi doğuruyor sürekli. Evet soğuk biraz, ama sessiz.

İşte böyle… Yıldızların içinde dolanıp durduğum uzay gibi küçük odam. Yalancı vatanım. Sürprizlerle dolu, merak içinde geçip gitmekte küçük odamda günlerim.

  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 268
Toplam yorum
: 1541
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 574
Kayıt tarihi
: 16.05.08
 
 

Güzel sanatlar fakültesi Müzik bölümüne gitmeme rağmen, fakülte sonunda yıllardır yaptığım turizm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster