Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Nisan '10

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
1144
 

Küçük sessiz bir dilek

Küçük sessiz bir dilek
 

KÜÇÜK SESSİZ BİR DİLEK


Küçük sessiz bir dilek dildiniz mi hiç? Biraz mutluluk, biraz huzur kokan. Ama ille de yüreğinizden, en derininden gelen. O dileği sevinçle, coşkuyla kucakladınız mı, hiç ve inandınız mı, yürekten? Ruhunuza neş'e, kalbinize heyecan katan.

Yepyeni bir dileğe inanarak uyanmak, yepyeni bir güne; bir yıldızın peşine takılıp onunla yürümek gibi, yeni sabahlara yaşama sevinciyle.Yürekten inanarak yaşamak bir dileği; İnsanı daha güçlü kılıyor, daha çok başarabilme gücü veriyor hayatı.Hayalle yaşamak değil bu, gerçekle yarışmak aslında. Yürekte taşınan en güzel umuttur dilekler, yaşam yönünüzü gösteren birer pusula.

Her yeni dilek yeni bir umudu yaşatır içinde. Nasıl, ne şekilde istenildiğiyle değil, ne kadar inanıldığıyla ilgili olan. Dilekler, mucizeler, biraz da şans; hepsi yürekte başlıyor aslında. Ne kadar samimi olursanız, ne kadar içten inanırsanız o kadar çabuk gerçekleşiyorlar. Her dilek yaşama açılmış bir parantez; İçinde güneşler, yıldızlar taşıyan, kendi mucizesini kendi yaratan. Yüreğin attığı, sevginin olduğu her yer ve yaşamın kendisi mucizelerle dolu zaten.

Hiçbir dilek yoktur ki, içinde kocaman sevinçleri taşımasın, hiçbir dilek yoktur ki, mutluluklara açılmasın. Yaşama dair amaçlarınız, özlemleriniz, beklentileriniz yaşıyor onlarda. Öyle büyülü bir güçleri var ki, taşıyabilirler sizi özlemlerinize, inanılmaz güzellikteki yıldızlara. Düşlerin mutlu, düşlerin dingin sığınağıdır onlar. Hayal gücünüzün sınırı, en uç noktasıdır.

İnsan kalbi; Sürprizleri seviyor, insan kalbi; Mucizeleri seviyor. İnsan kalbi en çok ta mutlu olmayı seviyor. Mutluluk için küçük mucizeleri yakalamak gerekiyor. Mucizeleri görebilmek içinse güçlü bir yürek, gönül gözüyle görebilen gerçekten. Kaybolduğunuzu düşündüğünüzde başınızı gökyüzüne kaldırın, yolunuzu yıldızlardan bulabilirsiniz. Nasıl Kutup Yıldızı hep aynı yönü gösteriyorsa, yıldızınız da size gitmeniz gereken yolu mutlaka gösterecektir.Her bir yıldız, bir başka dileğin ışığı gibi. Gerçekleşmesi için yol gösteren, aydınlatan. Bazen fersahlarca uzakmış gibi görünse de, bazen uzanıp tutulabilecek kadar yakın olan.

Geceleri gökyüzünde pırıl pırıl yıldızlar, gecelerin sonunda yıldızların aydınlattığı sabahlar var. Onlar sabahlarda da gökyüzünde aynı yerdeler ama geceyi bekliyorlar aydınlatmak için; Umutsuzluklar dilekleri karartmasın, başını gökyüzüne çevirenler yollarını bulabilsin diye. Dikkatli baktığınızda size göz kırptıklarını mutlaka göreceksiniz. Yıldızlar size göz kırpıyor!...

Küçük yada büyük bir sürü dileğim oldu bugüne kadar.Kimi gerçekleşti, kimininse hâlâ zamana ihtiyacı var. Ama şimdilerde bütün dileklerim küçük mucizemle, onun mutluluğunun, huzurunun, sağlığının ve güzelliğinin devamı ile ilgili. Hepsinde umut, hepsinde yürek dolusu sevgi var, en önemlisi inanç var. İçinde inanç olmayan hiçbir şey devamlı olamaz, yaşayamaz. İnanmak, yürekten inanmak başarıyı da beraberinde getirecektir. Kendi içimizde inanmadığımız bir şeyin ne kadar gerçekleşme şansı olabilir ki, yada ne kadar anlam taşıyabilir, değerli olabilir ki?... İnanan, yürekten inanan insanlara Tanrı şansı da mutlaka gönderecektir.

Yıldızların yeryüzündeki izdüşümü Kızım!... Hayatımın en güzel mucizesi, yolumu aydınlatan en parlak yıldızımsın sen. Yıldızlar sende, sen yıldızlardasın. Yıldızlar senin gözlerinden doğuyor, yıldızlar senin yüreğinde parlıyor. O yürekte en güzel dilekler yaşıyor. O dilekler ki, başlı başına bir kişilik yüklüyor sana en sevimlisinden. Espirili, en ufak bir fazlalığa bile tahammül edemeyecek kadar kişilikli ve şirin. Dileklerin inatçı, dileklerin yürekli; Asla vazgeçmeyen bir yanı, inancı var dileklerinin. Küçük şeylerde mutluluğu yakalamayı bilen bir zarafeti var. O kadar yalın, o kadar sade, o kadar sıcacık. Senin dileklerinde saflığın, masumluğun bir başka türlü yansıması var, yüreğimi coşkuyla çarptıran. Senin dileklerinde heyecanın öbür adı var, yüreğimi yüreğine taşıyan.

Senin dileklerin ve benim dileklerim aynı yerde yaşıyor artık, aynı yıldızda parlıyor. Benim hiçbir dileğim yok ki; Sana doğmasın, hiçbir dileğim yok ki; Sen olmasın, seninle olmasın. Senin sevgiyle ışıldayan yüzün hiçbir zaman sıradan olmadı benim için, dileklerin de öyle. Senin bir tek dileğin, benim bütün duygularım. Senin bir tek dileğin, benim tüm yaşama amacım. Sen yeter ki, iste. Tüm dileklerini seninle elele gerçekleştirmeye hazırım!...

REZZAN SAİTOĞLU

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 34
Toplam yorum
: 17
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 1069
Kayıt tarihi
: 18.04.10
 
 

Hayatım boyunca yazı yazmayı çok sevdim. Uludağ Üniversitesi İktisat Bölümü mezunuyum. Kızıma öğr..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster