Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Mayıs '20

 
Kategori
Sivil Toplum
Okunma Sayısı
57
 

Küçükçekmece Türk Anneleri

Ramazan Bayram’ı kapsamında toplanan Türk Anneler Derneği Küçükçekmece Şubesi bünyesinde kayıtlı olan ve olmayan ailelere destek paketlerini ve kendilerine ulaştırılan maddi yardımları dağıttılar.
 
21 Mayıs 2020 günü sabah saatlerinde derneğin toplanma alanında buluşan dernek Başkanı Figen Gürlek, dernek Başkan Yardımcısı Özlem Zararsız,  dernek Genel Sekreteri Filiz Şahin ve Kurucu üye Gülriz Erdilli ihtiyaç sahibi ailelere destekleri ulaştırdılar.Gelen nakdi ve ayni yardımlar kapsamında iki aylık dönemde 266 aileye ulaşan dernek çalışanları bu zor zamanlarda buradayız dediler.
 
Pandemi dönemi içerisinde uzaktan da olsa yardımları ulaştıran dernek çalışanları bu süreçte gönüllülüğün ve paylaşmanın ne kadar önemli olduğunu bir kere daha hatırlattılar.Bu süreçte yapılan yardımlar gıda destek paketleri,market hediye çekleri ve nakdi olarak ailelere sunuldu.Pandeminin önemine dikkat çeken dernek başkanı bu süreci en titiz şekilde yönetti.Yardımlar ailelerin evlerine kargo ile ulaştırılırken,erzak paketlerini derneğe almaya gelen ailelere eldiven ve maske dağıtılarak sosyal mesafenin korunması sağlandı.
 
Desteğin ve dayanışmanın da önemine her seferinde vurgu yapan dernek Başkanı Figen Gürlek ve yönetim kurulu daha fazla kişiye ulaşmak için yardımseverleri destek olmaya davet ettiler. @tadkcoffical dan derneğin çalışmalarını takip edebilirsiniz. 
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 112
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 79
Kayıt tarihi
: 01.02.18
 
 

25 Mayıs İstanbul Doğumlu. Film-San Vakfı Müdürü & Gazeteci & Köşe Yazarı & Yazar & Sanat Yönetme..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster