Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Mayıs '18

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
206
 

Kudüs Kasırgası

Kudüs Kasırgası
 

  9 Aralık 1917’de İngiliz komutan ‘’Allenby’’ Yafa kapısından içeri girdi. Yafa kapısı ise Osmanlı Hükümdarı Kanuni tarafından yaptırılmıştı. O gün tüm Avrupa başkentlerinin katedrallerinde çanlar çalıyordu.
 
Hıristiyan âleminin Papası, Osmanlıya kim yardımda bulunursa hepsini aforoz edeceğini vaiz veriyordu. 
 
Casus Lavrence’in kışkırttığı Araplar ve Arabistan dâhil olmak üzere tüm Arap coğrafyası Türkleri Arap Yarımadasından sürmek için İngilizlerin her türlü planlarına destek veriyorlardı.
İslam ve Arap coğrafyasına adalet sağlayıp dağıtan Osmanlının son dönemlerinde hepsi ihanetin boyutlarını arttırarak Haçlı İttifaklarının yanında saf tuttular.
 
Kudüs Kalesine çekilen Türk Bayrağını indiren hainlerin en büyük destekçisi sonradan kral olan Faysal’dı. 
Sonradan kral olup petrol dolarlarının yarattığı ihtişamlı saraylarında harem kurup gününü gün etti.
 
Arapların Müslümanlıktan anladıkları işte bu…
Üç semavi dinin doğup büyüdüğü, İbrahim Peygamber, Yakup Peygamber, Davut Peygamber, Süleyman Peygamberin doğup yaşadığı topraklarda İsrail’in saldırgan politikalarına karşı hiç sesleri çıkmadan Amerika ile proje ortaklığı yapıyorlar.
Yüz yıllardır İslamiyet’i tüm insanlığa doğru bir şekilde anlatma konusunda samimiyetle sorumluluk üstlenmeyen, krallık ve şeyhlik debdebesinin şehvani duygularla altın varaklı sırça saraylarda yaşayan Arabistan…
 
İslamiyet’in ve tüm Müslümanların ilk kıblesi olan Kudüs’teki Mescidi Aksanın Yahudi Siyonizm’inin işgaline göz yumarak en büyük düşmanlığı körükledi.
 
O coğrafyada kan ve gözyaşı neredeyse yüz yıldır hiç dinmiyor. Yahudi soykırımının yaşandığı yüzyıl da kurtulan Yahudilerin ekonomik olarak Dünya ya diz çöktürecek güce ulaşmaları planlı bir çalışma ve dayanışmayla gerçekleştirildi.
 
Dünya düzeninin yeniden yazılmasının kurallarını hep onlar belirlediler. Bulunduğumuz şu günlerde gizli planlarının en önemlisi olan1967’den sonraki işgali aşama, aşama gerçekleştiren Yahudi lobileri, şimdi de büyük ağabey Amerika’nın yılda neredeyse 50 milyar dolara yaklaşan karşılıksız hibe yardımları ile silahlanarak direnen inançlı Filistinlilerin gözlerini yaşartarak, duvarlar örerek, insanlara saldırıyorlar.
 
Amerika’nın Kudüs’te büyükelçilik açması bardağı taşıran son damla oldu. Bir tarafta sapanlarla taş atan, otomobil lastiklerini ateşe vererek mücadele eden Filistin halkı, diğer tarafta modern silahlarla teçhiz edilmiş İsrail askerleri gerçek mermilerle serçe avına çıkmış gibi Müslümanları katlediyorlar.
 
Diğer taraftan Amerika Başkanının damadı ve kızının tebrikleri ile yanaklara kondurulan destek öpücükleri altında tören gerçekleştiriyorlar.
 
Tüm Dünya Devletleri gözlerinin önünde hunharca cereyan eden katliama seyirci kalıyorlar. Artık dünyanın, insanlığın, hakkın, hukukun güçlünün isteğine göre cereyan ettiği bir zalim düzenden geçiliyor.
 
İnsanın canını acıtan bu durumda insanlığın elinden gelen hiçbir şey yok. İsrail yıllardır laboratuvarların da yüz yılın geleceğini şekillendirecek yazılım, teknoloji ve yapay zekâ robotları üzerine mühendislik gerçekleştirirken, tüm biyolojik yaşamı tekel haline getirecek çalışmalar yaparken kök hücre çalışmaları yaparken, biyolojik yaşamın kodlarını şifrelerken; biz seviyesi sokak jargonuna indirgenen siyaset üslubu ile hakaret ederek siyasi çekişmeler içinde günleri heba ediyoruz.
 
Ah insanlık, vah insanlık ne diyeyim……
 
‘’Amerika’nın Kudüs taşıyla oynaması çok kasırgalar yaratacağa benziyor.’’
 
14.05.2018 Adil Bozkurt
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 87
Toplam yorum
: 102
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 258
Kayıt tarihi
: 10.11.17
 
 

 ÖNSÖZ: Ben ne uyak bilirim ne bir kafiye/ Yarım asırlık ömrüm geçti nafile/ İçimden geçenler hep..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster