Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Eylül '08

   
  Kategori
  Felsefe
  Okunma Sayısı
  610
   

  Kukla yaşamlar...

  Kukla yaşamlar...
   

  Kukla Medeniyeti...


  Peki ama nedir bizleri bir sistemin parçası haline getiren, çok merak ettim, çok araştırmak istedim ve nitekim araştırdım da ama araştırdıkça, uzmanlaştıkça farkettim ki o heyecanımı kaybetmişim ve ben de sistemin bir parçası haline gelmişim. Umut demişim her defasında ama umudu besleyenin içimdeki o saf, o sıcak, kalbe tatlı bir çarpıntı veren heyecanı unutmuşum an ve an yok oluşumda. Sanmışım ki bu dünyada genel geçer bazı kuralllar var ve onları öğrenebildiğim sürece tutunabileceğim, tanınabileceğim, farkedilebileceğim... Ve birgün dönüp baktığımda ardıma, hep fani şeylermiş elimde olan gölgeme teslim ettiğim geçmişimde. O an takip etmek istemişim insanların bu dünyaya yansıyan siliüetlerini.

  Şimdi de takip etmek istiyorum bu kısa blogumla kaçımız farkındalığın farkındayız, her geçen gün yazmak istiyorum, paylaşmak istiyorum amatörlüğümü gizlemeden, heyecanımı yitirmeden, öğrenmek istiyorum yansıtmak istiyorum içimde sentezlediğim tomurcuk meyveleri... Bir Kukla Medeniyeti diye nitelediğim bu dünyada düşünmek istiyorum yalnız değilim, bilmek istiyorum yokluğun varlığın temeli, acının mutluluğun simgesi olduğunu düşünenlerin de olduğunu.

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
   
   

  "Acı çekmemiş olmak büyük bir acıdır". Cicero

  ~? v’’^? 
   19.09.2008 9:58
  Cevap :
  Çekmiş olduğu acıdan ders almamak daha büyük acıdır. Teşekkürler yorumunuz için.  19.09.2008 14:10
   

  Öncelikle yazınızı ilk okuyan biri olarak hoşgeldin demek istiyorum sana...gitmeye karar vermiş biri olarak.Güzel bir yer burası içinden geldiğince söylemlerde bulunabildiğin,yanlız kaldığını düşündüğün yada çok güzel dostluklarıda beraberinde getirebileceğine inanabileceğin bir yer.Keyifli paylaşımlar diliyorum sana...Hoşgeldin tüm blog yazarlarının arasına.

  yk 
   17.09.2008 18:25
  Cevap :
  Öncelikle yazımı okuyup yorum yaptığınız için teşekkürler, ama bu kadar iyi şeyleri barındırdığına inandığınız bir yerde,sizin gibi birine başlangıç ve sonucu ihtiva eden bir yazıyla hem karşılayıp, hem de uğurlamak istemezdim.Herşey gönlünüzce olsun...  19.09.2008 14:14
   
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 2
  Toplam mesaj
  : 1
  Ort. okunma sayısı
  : 610
  Kayıt tarihi
  : 15.09.08
   
   

  Selamlar, ben 24 yaşında Romanya'da Demir-Çelik Sektöründe Faaliyet Gösteren Bir Firmada Üst Düzey Y..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster