Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Mayıs '07

 
Kategori
İş Yaşamı - Kariyer
Okunma Sayısı
533
 

Kulağınıza küpe olsun!...

Kulağınıza küpe olsun!...
 

Gazetelerde ilgilendiğiniz ilanları kesin ve arşivleyin. Neden Gerekli ? Çünkü günün birinde ilgilendiğiniz şirketin geçirdiği organizasyon evreleri hakkında bilgi sahibi olursunuz.

Başvurunuzu Hemen Yapmayın. Neden? Bırakında heyecanlı ve aceleci adaylar tasfiye olup elensinler.

Kendinize Hedefler Belirleyin. Bunlar "Kariyer planlaması" şeklinde olmasın. Hangi kurumda çalışacaksınız?...Nasıl bir pozisyonda gözünüz var?...Sonra sıra bilgi toplamaya gelsin.Kendiniz için çalışan bir ajan olduğunuzu düşünün.

İş ararken asla ümitsizliğe düşmeyin.Herkese göre bir iş mutlaka vardır.Kendinize güvenin ve top atışlarınıza devam edin. Hedefi on iki den vurmak üzeresiniz.
sabahları traş olmayı ve belli bir saatte uyanmayı ilke edinin. Sonra günlük gazeteleri alın ve çalışma masanıza geçin(koltuk değil) Tıpkı mesai yapar gibi işinize odaklanın. Amaç iş aramak fakat farklılık yaratacak bir işi bulmak.
Görev almak istediğiniz firma üreticiyse ürünlerini alıp önünüze koyun. Aklınıza yeni fikirler geldiğini göreceksiniz.

İnternette yayınlanan yaralı öğütleri uygulamaya çalışın. Ama onların esiri de olmayın. Unutmayın ki amacınız farklılık yaratmak.

Yeni bir fotoğraf çektirin.yol üstündeki vesikalıkçıya değil ama...Bu işi sanat olarak yapan bir yere ve bu resmi cvnizde kullanın.Çok değerli olduğunuzu hissedecek artı motivasyon kazanacaksınız.

Sık sık kankilerinizle bir araya gelin.Yeni insanlar tanıyın.bu insanlarla kendiniz tanıtma çalışmaları yapabilirsiniz.(Ben buna perspektif diyorum...)
"Ne iş olursa yaparım" Eğer bu cümle ağzınızdan çıktıysa üzgünüm ama hiç bir işe yaramazsınız demektir. Bir süredir işsiz olmanızın sebebinin seçiciliğinizden kaynaklandığını unutmayın.

Yeni mezun arkadaşlarım okulla olan ilişiğini kesmesinler. umulmadık bir gelişme yaşayabilirler. seminer ve toplantıları kaçırmayın. Soru yönelten araştırmacı bir tip olun.

İyi yabancı diliniz varsa Türkiye' deki yabancı şirketlerin ana merkezlerine de uğrayın.sizi tavsiye edecek birileri çıkabilir ve şansınız dönebiliri.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 88
Toplam yorum
: 18
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 3011
Kayıt tarihi
: 12.04.07
 
 

1982 İstanbul doğumluyum. Yazılım mühendisi olarak çalıştığım bilişim sektöründe fırsat buldukça pek..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster