Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Temmuz '19

 
Kategori
Kent Yaşamı
Okunma Sayısı
23
 

Kulaklarıma İnanamıyorum

Dün akşam yolda yürüyorum. Arabalar yolu kaplamış yük indirip bindiriyor. Söz buraya gelmişken belediyelere hatırlatalım. Yük indirme bindirme büyük araçların şehre giriş çıkışlarıyla ilgili düzenleme yapılmalı, ve bu düzenlemeninde takip edilmesi gerekiyor. Tıkırtıları duydum ve yavaşladım. Burada en büyük sıkıntı izinsizce kolumuza girilmesi yada çuval muamelesi yapılarak elbisemizden çekiştirilmesi.

Neyse hi çte öyle olmadı. Gide gele artık tanıyorlar. Salih abi ben sana yardım edeyim dedi.  İzin verirsen koluna gireyim dedi. Olur dedim hal hatır sohbet yolu geçtim. Basmanenin ara sokaklarında oluyor bunlar. Hep kötü şeyleri yazacak değiliz ya. Yahu sanki adamlar özel eğitim almışlar. Yine bir yere geldik. Arkadaş dedi ki Salih abi orada bir kamyon var.  Ben sana yardım edeyim dedi. Ben de itiraz etmedim.

Kamyonların kasalarının altı boş olduğu için baston fark etmiyor ve çarpıp yaralanabiliyoruz. Sürekli geldiğim geçtiğim yerlerdekilere ben konuştukları müddetçe bir şeyler anlatıyorum. Farklı yerlerde yürüdüğümde hemen tutumlar değişiyor. Bu da arkadaşlarımızın daha çok hayatın içinde olarak mümkün mertebe doğru iletişim teknikleriyle insanları kazanarak hem de mesajımızı vererek bundan sonraki arkadaşlarımıza yol açmamız gerekiyor. evet, bazen olaylar arka arkaya geliyor ve bazen sinirleniyoruz.

Üniversitelere bir sosyal sorumluluk önerisi daha. Çünkü  doğru iletişim teknikleri kısa film sosyal deneyler ve farklı etkinliklerle alana katkı sunulabilinir. Bazen insanız arka arkaya gelen yanlış tutumlar bizi yoruyor. Bizi, Öğretim üyesi dostlarımızda takip ediyor.

Salih Arıkan,Tel: 0506 514 96 93

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 867
Toplam yorum
: 31
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 58
Kayıt tarihi
: 17.11.16
 
 

1977 Manisa Akhisar'da doğdum. 1986 İzmir Bornova İzmir Körler Okulu'na başladım. 1997 İzmir Kara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster