Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Aralık '06

 
Kategori
Sivil Toplum
Okunma Sayısı
764
 

Kültür-Memur-Sen 2. olağan kongresi

Kültür-Memur-Sen 2. olağan kongresi
 

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Kültür- Memur-Sen 2. Olağan Kongresine davetli olarak Ankara’ daydım. Kongrenin gerçekleştiği Eğitim-Bir-Sen Mehmet Akif İnan Salonunda kongreye karşı yoğun ilgi vardı. Ülkemizin dörtbir yanından gelen üyelerde coşku ve heyecan hâkimdi. Türk kültürü, edep ve şahsiyetine uygun, anlamlı bir kongre gerçekleşti. Bundan dolayı da son derece mutlu oldum.

Diyanet-Sen Genel Teşkilat Sekreteri İlyas Baş’la birlikte 4 kişiden oluşan Genel Kurulun Divan Başkanlığını Büro-Memur-Sen Genel Sekreteri Murat Sipahi yaptığı kongrede Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Bülent Arınç, Kültür Bakanı Atilla Koç, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Devlet Bakanı Beşir Atalay, Ak Parti Sivil toplum kuruluşlarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Ayalan, SP Genel Başkanı Recai Kutan, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Anap Genel Başkanı Erkan Mumcu, Hak-İş Genel Başkanı Salim Uslu, Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay ve diğer Konfederasyonlara bağlı sendikaların yanı sıra Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcilerinin de gönderdikleri telgraflar okundu.

Kongrede ayrıca Memur-Sen Konfederasyonu Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Genel Sekreteri Adnan Şenol, Memur-Sen Eğitim Genel Sekreteri Süleyman Bahadır, Memur-Sen Genel Mevzuat Sekreteri Hadi Erdoğmuş, Büro-Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Enerji-Bir-Sen Genel Başkanı İbrahim Şimşek, Diyanet-Sen Genel Sekreteri Mehmet Bayraktutar, Diyanet-Sen Dış İlişkiler Genel Sekreteri Lütfi Şenocak, Emekli-Bir-Sen Genel Başkanı İsrafil Odabaşı, Eğitim-Bir-Sen Basın Müşaviri Şahin Ali Şen, Kültür Memur-Sen delege ve üyeleri ve Basın mensupları katıldı.

Sendika Genel Başkanlarının yanı sıra Kongreye katılan Ak Parti Ankara Milletvekili Ersönmez Yarbay, Ak Parti Samsun Milletvekili ve Anayasa Komisyonu üyesi Mehmet Kurt’ta birer konuşma yaptılar.

Yapılan seçimlerde; Galip Yıldırım: Genel Başkan, Mecit Erdoğan; Genel Sekreter Ahmet Kalkan: Genel Mali ve İdari Sekreter Ömer Işık: Genel Teşkilatlanma Sekreteri, Ahmet Seven: Genel Eğitim, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Sekreteri Yaşar Candan: Toplu Görüşme ve Mevzuat Sekreteri Osman Aydemir: Genel Dış İlişkiler Sekreteri olarak görev aldık.

Milli Mücadelenin ilk adımının atıldığı 19 Mayıs Şehri Samsundan Kültür-Memur-Sen Genel Merkez yönetiminde yer almanın bundan böyle şahsıma daha büyük sorumluluk yüklediğini biliyorum. Türk kültürünü yaşatmaya çalışmanın yanı sıra Samsunumuzla ilgili bütün kültürel faaliyetlerinde yanında olma gayreti öncelikli görevlerimiz içerisinde yer alacaktır. Özellikle sendikal konularda Samsun ile Ankara arasında ciddi bir görevi yerine getirmenin gayreti içerisinde olacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın.

Kültürlerine önem veremeyen milletler medeniyet oluşturamazlar. İnsanlık tarihine bakınız. Milletlerin ömrünün ancak kültür varlıklarıyla eşdeğer olduklarını görürsünüz. Şehirleri yaşatan esas varlıkta budur. Samsunu Samsun yapacak asıl şeyin, bu şehrin var olan kültürüne sahip çıkıp zenginleştirmek olduğuna inanıyorum. Samsun, hem tarihimizde hem de ülkemizde varlığıyla kendini ispat etmiş ender şehirlerimizden birisidir. Bunun hem farkında hem de kıymetini bilmek zorundayız.

Kültür Memur-Sen Genel Merkez Yönetim Kuruluna seçilmemde şahsıma duydukları güven ve teveccühlerinden dolayı emeği geçen Samsun ve Ankara’da ki çalışma arkadaşlarıma tekrar teşekkür ediyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 574
Toplam yorum
: 543
Toplam mesaj
: 38
Ort. okunma sayısı
: 885
Kayıt tarihi
: 09.08.06
 
 

Samsun Yazarlar Derneği (Kurucu) Başkanı. 12 kitabı neşredildi. Türk Güreşinin Sembol ismi Yaşar ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster