Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Aralık '07

 
Kategori
Savunma Sporları
Okunma Sayısı
1163
 

Kulüb şubelerini çoğaltmak

Kulüb şubelerini çoğaltmak
 

Bilindiği gibi son günlerde bilhassa Konya'mızda taekwondoya rağbet artmaktadır. Semt sakinlerinin şikayetleri ise spor salonlarının çok uzak veya çok kalabalık olması peki bunun çözümü yok mudur. Elbetteki vardır. Konya Selçuklu Belediyesinin yaptırdığı uluslararası düzeydeki son salon elbetteki her il, her belediye için gerekli bir salon, Çok büyük ihtiyacı karşılayacak hem ulusal hem de uluslararası faaliyetlere cevap verebilecek bir tesis.

Bunun yanında Selçuklu Belediyesinin altındaki spor salonu aynı zamanda eski ismi Aydın Menderes Stadı olan Selçuklu Stadındaki tesisler ihtiyacın büyük bir bölümünü karşılayacaktır. Peki diğer bölgedeki çocuklar ve gençler ne olacak onların spor yapmalarının önü nasıl açılacak. Bir bakalım nerelerde tesis yok. Meram Eski Yol, Meram Yeni Yol, Sille, Fatih Işıklar, Aydınlık, Bosna Hersek, Çimenlik, Uluırmak, Karaman Yolu, Lale Bahçe daha sayamayacağımız birçok semp. Bunların bir çoğunda kapalı spor salonu bulunmakta ama Kulüblerimiz özellikle belediye kulüblerimiz konunun farkında olmadıkları ve imkanlarının elvermemesi nedeni ile herhangi bir atım bugüne kadar atılamamıştır. Meram Belediyesi veya Büyükşehir Belediyesinin kendine ait antreman salonu varmıdır veya Karataydaki tesislerde Uzak Doğu Savunma Sporları adı altında çalıştıran antrenörümüz varmıdır.

Bütün bunlar ihmalkarlığın veya Belediyelere taleplerin iletilmemesinden kaynaklanan sorunlar. Trilyonlar harcayarak tesis yaptıran, kapalı hal yaptıran birçok hizmet veren belediyelerimiz 150 M2'lik salonlarımı yapamayacak buraya asgari ücretli veya kendi içinde maddi imkanlarını sağlayan antrenörlerimi kayomayacak. Demekki bu sorunlar yetkililere ulaştırılmamış veya farkında değil kimse. Ha Kulüb bünyesi altında şube oluşturmanın sakıncası nedir? Bence yoktur. Ama dar düşünenler için çok büyük problemdir. Bu problemleri sayın İl Temsilcimizin ilgili yetkililere iletmesi ve bu konuda gayret sarfetmesini arzu ediyoruz. Saygılar

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 16
Ort. okunma sayısı
: 7805
Kayıt tarihi
: 17.11.06
 
 

1968 Konya doğumluyum. Evli 2 çocuk babasıyım. Taekwondo ile uğraşmaktayım...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster