Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Aralık '06

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
436
 

Kumsalda şişe kıranın yaptığı magandalık mı, cinayete teşebbüs mü?

Kumsalda şişe kıranın yaptığı magandalık mı, cinayete teşebbüs mü?
 

Kumların içine gömülmüş veya çakıl taşlarının üzerinde kırık cam parçaları görmek sıradan görüntülerden biridir. Birileri şişeleri taşlara vurarak kırmışlar ve bunu yaparken mutlaka çok eğlenmişlerdir. Bu cam kırıkları açıkta olduğu zaman çok önemli değildir, ona göre basacağımız yeri biliriz ve kırık camların üzerinden atlayarak yürürüz. Asıl sorun görünmediklerinde.

Kumda oynayan bir çocuğun elinin bu camlara kesilebileceğini; çıplak ayakla çakıl taşlarında yapılan güzel bir yürüyüşün ayağı kesen o kirli camlardan biriyle bitmesinin sorumlusu olabilecekleri; ciddi bir kanamaya yol açabileceklerini; kesilme sırasında mikrop kapıp ciddi hastalıklara yol açabileceklerini düşünmezler mi?

Düşünürler... Deniz kıyılarında o kırık şişeleri hep görürüm ama kıranları hiç görmem. Demek o şişeleri kıranlar başkalarının yanında kırmaktan korkarlar veya utanırlar. Yaptıklarının ne kadar kötü birşey olduğunu bilirler.

Bir zamanlar deniz kıyılarına kutu kolaların açma kapakları atılır, onlarda ayaklarımız keserdi. Bir süre sonra küflendiklerinde tetanos olacağız diye korkardık. Sonra kutuların kapak tasarımları değişti ve kopmamaya başladı. Bu yeni tasarım kimbilir kaç kişiyi tehlikelerden kurtardı.

Kıyıda kötü niyetle veya düşüncesizce kırılmış bir şişe ölüme kadar gidebilecek kazalara yol açabilir. Bu yapılan sadece basit bir magandalık değildir, düpedüz cinayete teşebbüstür.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1735
Toplam yorum
: 2342
Toplam mesaj
: 230
Ort. okunma sayısı
: 2403
Kayıt tarihi
: 22.09.06
 
 

27 Mart 1959'da İnebolu Yeşilöz Köyünde doğdum. Yeşilöz Köyü İlkokulu, Yeniyol İlkokulu, İnebolu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster