Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Aralık '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
328
 

Kuran-ı Kerim ve AKP...

Kuran-ı Kerim ve AKP...
 

Merhaba değerli okurlar,

Yıllar önce İzmir'e yapacağım bir seyahat sırasında, Polatlı yolu üzerinde çok hoşuma giden şey görmüştüm.Yolun kenarına dikilmiş bir tabela.

Yolun her tarafında tabelaya rastlamak mümkün olduğundan, ilk aşamada bunda ne var diyebilirsiniz.Haklısınız da, çünkü yollarda onlarca tabelayı görebilirsiniz, ancak yazıma konu olan tabelanın ayrıcalığı, üzerindeki yazı idi.

Evet o tabelada büyük harflerle ve uzaklardan okunabilecek irilikte " WE WANT TO BE A CITY " yani, ingilizce bilmiyenlerin anlıyabilmesi açısından tercüme etmek gerekirse, " İL OLMAK İSTİYORUZ " denmişdi.

Tabelanın en altına ise, oldukça küçük harflerle " Bugüne kadar Türkçe söyledik olmadı..."

Türk insanının espri gücü hakikaten çok yüksek...

Bu güzel söyleyişleriyle Türk insanı, yalan söyleyen, söz verip de yerine getirmeyen o dönemin, ( gerçi bu dönemin siyasetçilerinin de onlardan farkı yok ya ) siyasetçilerine " anlayana sivri sinek saz, anlamayana davul zurna az.." misali, çok tatlı bir ince gönderme yapmışlardı.

Ben de, bugünden başlamak üzere, özellikle, halk üzerinde, inancı tam olduğu kanaati bulunan Sayın Başbakanımız, Sayın Maliye Bakanımız, Sayın Ulaştırma Bakanımız ve diğer inançlı AKP'li siyasetçilerimize, onların ve halkımızın anlayabilecekleri lisanla bazı konuları, onların yapmaları gerekirken, neleri yapmadıklarını, yaptıklarının ise, kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim'de, nasıl yer bulduğunu belirterek, takdiri ve değerlendirmeyi gerek siz halkımıza ve gerekse de icraattta bulunanların, bir kez daha aynaya bakarak, kendilerini görmelerine imkan sunmak amacıyla dile getirmek istiyorum...

Bakın değerli okurlar,

286 ayet'ten oluşan ve Medine'de indiği yazılan BAKARA SURESİ'nde deniyor ki;

Tefeciler, mahşerde Şeytanın çarptığı gibi kalkarlar.Bu onların, "Alış veriş, faiz almak demektir." demelerindendir. Oysa Allah, alışverişi helal, faizi haram kıldı. Kim faizciliğe dönerse, onun yeri cehennemdir, orada sonsuz kalır.Allah haramla günah işleyeni sevmez.

Ey inananlar, Allah'tan sakının, almadığınız faizleri hemen bırakın.Bunu böyle yapmazsanız bilin ki, Allah ve Peygamberi ile savaşa giriştiniz demektir. Allah, Sizi yaptıklarınızla bırakmaz.

Evet sevgili okurlar,

Kutsal kitabımızda faiz ve tefecilik bu şekilde yer alıyor. Bugün ise Ülkemizde elini ya da kolunu faize kaptırmamış kaç vatandaşımız var ki? Elini ya da kolunu adı ister tefeci olsun, isterse de Banka olsun, buralara kaptıranlar, sanılmasın ki keyif için kaptırmışlardır. Geçinemedikleri için, Devlet olanaklarından yeterince yararlanamadıkları için kaptırmışlardır.

Halkın geçinemediği için kredi kartı ve tüketici kredisi ile, büyük bir borç ve faize bulaşmasının bedelini bu dünyada bulaşanlar çekiyorda, bu insanları bu işe bulaştıranların sorumluluğu ise, her halde öbür tarafta onlardan sorulacaktır.

İnanan dini bütün AKP'li siyasetçilerimiz, HALKIN YANI SIRA, DEVLETİMİZİ DE, ŞU SON 6-7 YILDA İZLEDİĞİ POLİTİKALARLA, DEVLETİN BORCUNU, 200 MİLYAR DOLARLARDAN FAİZLE BULDUKLARI 400-450 MİLYAR DOLARLARA ÇIKARTARAK, BURADA ÖZELLİKLE DİKKATİNİZE SUNMAK İSTİYORUM, KENDİLERİNİ VE OĞULLARINI DEĞİL AMA, HEM DEVLETİ VE HEM DE VATANDAŞI FAİZE KAPTIRMIŞLARDIR.

Bu uygulamaların sonucunda da, durumundan şikayetçi olan çiftçimize "Ananı al da git", dağa çıkana ise, ananın yanına gel " diyebilen Başbakanımıza, bir yurttaş olarak,

Ülke yönetimine geldikleri şu son 6-7 yılda Ülkemizin yer altı ve yer üstü zenginliklerini kullanarak 200 milyar dolarlık borcu aşağı çekmek yerine, niçin büyümek adına faizle alınan paralarla ülke ve insanını, %100'ün üzerinde borçlandırdıklarını, sormak istiyorum.

Bu borçlanılan ve bunların dışında özelleştirmeden elde edilen ve de diğer gelirlerden elde edilen paraların halka yansıması %2'lik %3'lük zam mı olmalıydı?

Büyüyen kimdi?

Fert başına düşmesi hedeflenen 10.000 dolar, eşit olarak mı halka yansıyacaktı, yoksa, birileri milyon ve milyar dolarları kaparken diğerleri işsizlikten, aşsızlıktan sürünmeye devam mı edecekti.

Evet, değerli okurlar, AKP iktidarında, Ülkemiz insanı hükümetin %2-lik %3'lük zamları, Belediyelerin makarna, bulgur, kömür yardımlarıyla hayatta kalma çabasını verirken, AKP'ye yakın olanlar ise, maalesef ki, halkın sırtına bindirilen faizli borcun kaymağını yemektedir...

Siyasetle uğraşmanın bir bedeli vardır.

Siz siyasetçiler, yaptıklarınızla ve yapmanız gerekirken yapmadıklarınızla, milyonların vebalini üstlendiniz.

Bugün tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenler, yedirenler, elbet bunun hesabını ama bu dünyada, ama öte yanda mutlaka bir gün vereceklerdir.

Görsel olarak, sakal bırakmakla, tespih çekmekle bu işlerin hesabı görülmüş olmayacaktır.

İşte bizim inançlı AKP'li politikacılarımızın, inançları ve icraatları...Örtüşüp örtüşmediği konusundaki takdir Halkındır.
Öbür tarafa biz karışamayız...


Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Eğitimci diye söz etmiştim zannediyorum ben sizi bir ünüversite kademesinde bir eğitimci olarak anımsadım yanışlık oldu, özür...

NİLGÜN BURSA 
 30.12.2007 13:56
Cevap :
TEKRAR MERHABA NİLGÜN HANIM, ÖZÜR DİLEMENİZE GEREK YOK. BEN GERÇEK MANADA EĞİTİMCİ OLMASAM DA, BU SAYFALARDA YAZDIĞIM DÜŞÜNCELERİMİN BAZI ÖĞRETİM GÖREVLİLERİ VE SİYASİ PARTİ YETKİLİLERİ TARAFINDAN KULLANILMASI YÖNÜNDE Kİ TALEPLERİNE OLUMLU YANIT VERMEMDEN DOLAYI, EĞİTİMCİ KAVRAMINA, GERÇEK EĞİTİMCİLERE SAYGISIZLIK OLMAZSA, PEK DE YABANCI SAYILMAYABİLİRİM. KALDI Kİ, ÇALIŞMIŞ OLDUĞUM KURUMDA, BRANŞIM OLAN KONULARDA, EĞİTİMCİ OLARAK DA GÖREVLENDİRİLMİŞDİM. YANİ, SORUN YOK...)) BU MEYANDA, BANA KENDİMİ METHETME FIRSATI VERDİĞİNİZ İÇİN DE AYRICA TEŞEKKÜRLER...))) SEVGİ VE SAYGILARIMLA, ATİLA KARAKULLUKÇU  30.12.2007 22:55
 

Memleketimde mutluluğun sentezi zordur; Hiper marketlerin ahtapot gibi sarmalladığı kentlerimizde küçük esnafın vakumlandığı, bu merkezde, bir çok ailenin iflas nedeni ile boşanmanın ağlarına takıldığı/ Kızlarımızın okutulmadığı, eğitilmediği ama sermaye gibi yetiştirilerek mal gibi takas edildiği, berdellerde peşkeş çekildiği, Sokaklarında terörün kol gezdiği, hastanelerinde doktorlarının fütürsüzce tarandığı, kent belediyelerinde ev ihalelerinin satışa sunulduğu KENT DÖNÜŞÜM zırhı altında, tacir bürokratların kol gezdiği... İşte böyle bir fanus altında mutluluğu sorgulamaktayız... Bulur muyuz bulmaz mıyız? Eğitimci sizsiniz söz sizin efendim... Nilgün ç.

NİLGÜN BURSA 
 29.12.2007 23:46
Cevap :
MERHABA NİLGÜN HANIM, YORUMUNUZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.YAZINIZDA ÜLKE GERÇEKLERİNİ O DENLİ KISA VE ÖZ İFADE ETMİŞSİNİZ Kİ, DAHA NE DİYEBİLİRİM Kİ... MUTLULUK KONUSUNA GELİNCE, YAKALANABİLDİĞİ ANDA İNSANI GERÇEKTEN SEVİNÇDEN UÇURUR. AMA YAKALANABİLİRSE...BULABİLİRMİYİZ DERSENİZ, EĞER, BULUNDUĞUNUZ TOPLUMDA DUYARLI BİR KİŞİLİĞE SAHİPSENİZ, YAŞANANLAR SİZİ ETKİ ALTINA ALABİLİYORSA, YANİ EMPATİ YÖNÜNÜZ GÜÇLÜ İSE, MUTLULUĞU BULMANIZ İNANIN ÇOK ZOR...AMA BUNUN TERSİ YAPILABİLİRSE KİMBİLİR, BELKİDE YAKALANABİLİR... SİGARASIZ VE SAĞLIKLI BİR YAŞAM DİLEKLERİMLE 2008 YILINIZI KUTLARIM. ATİLA KARAKULLUKÇU  30.12.2007 22:40
 

Elinize kolunuza beyninize sağlık. Sizin gibi vatanını,dinini, devletini sevip, hakkedene hakkını veren insanların varlığı beni mutlu etmektedir. Akp nin Dini nasıl istismar ettiğini değişik yönleri ile gözler önüne sermeniz mutluluk verdi. Saygılarımla.. Diğer dünyada ALLAH'ın en büyük nimeti olan vatanını satan hainler gerekli cezaları en ağır hali ile alacaklardır...

Erhan Türk 
 29.12.2007 0:26
Cevap :
MERHABA ERHAN BEY, YORUMUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. BU GÜZEL ÜLKENİN SADE BİR VATANDAŞI OLARAK, BİZİ YÖNETMEYE TALİP OLANLARI, YAPTIKLARI VE DE YAPMALARI GEREKİRKEN YAPMADIKLARINI BU SAYFALARDA YAZARAK, ONLARI, KENDİLERİYLE YÜZLEŞMEYE DAVET ETMEK VE ONLARIN ARTIK KENDİLERİNE BİR ÇEKİ DÜZEN VERMELERİNİN ZAMANININ GELDİĞİNİ EL BİRLİĞİYLE ANLATMAK LAZIM. BİZLER BURADA, DOĞRULUĞUNA VE DÜZELTİLMESİ GEREKLİLİĞİNE İNANDIĞIMIZ HER KONUYU, İŞİMİZE SON VERİLİR ENDİŞESİ TAŞIMADAN ÇOK RAHATLIKLA YAZABİLİYORUZ. BU ÇERÇEVEDE DE, MİLLİYET GAZETESİNE GERÇEKTEN VE SAMİMİ DUYGULARLA TEŞEKKÜR ETMEK İSTERİM. 2008 YILININ, ÜLKEMİZE VE HALKIMIZA BARIŞ, HUZUR VE SAĞLIKLI BİR YAŞAM GETİRMESİNİ DİLERKEN, SİYASİLERİMİZİN DE, ÖZELLİKLE İKTİDAR PARTİSİ OLMASI NEDENİYLE AKP'NİN, HİÇ OLMAZSA BU YILDA, KENDİLERİ VE YANDAŞLARI İÇİN DEĞİL AMA, HALK YARARINA FAYDALI İŞLER YAPMASINI TEMENNİ EDERİM. SİGARASIZ VE SAĞLIKLI BİR YAŞAM DİLEĞİMDİR. ATİLA KARAKULLUKÇU  29.12.2007 11:24
 

Çok önemli bir konuya değinmişsiniz.Teşekkürler.Dış ticaret açığı 65 milyar dolar. Ekonomimiz iyiye gidiyor!Yunanistan yüzde4,87 ,Mısır yüzde7,13 Pakistan yüzde9,73 ,Türkiye ise yüzde17,21 ile borçlanıyor.Bugün Rahmi Turan yazmıştı.Yüksek faizle borçlanmasını anlamak mümkün değil.Saygılarımla...

yurttabirgül 
 27.12.2007 14:41
Cevap :
YORUMUNUZ İÇİN TEŞEKKÜRLER SEVGİLİ ÖĞRETMENİM, GEREK DİNİ VE GEREKSE DEVLETİN İMKANLARINI HALK İÇİN DEĞİL DE, ŞAHSİ ÇIKARLARI İÇİN, AİLE EFRADINA VE YANDAŞLARI İÇİN KULLANANLARA, ÖZÜR DİLİYORUM SİZLERDEN AMA "YUH OLSUN " DİYEMEDEN GEÇEMİYECEĞİM...KUTSAL KİTABIMIZDA, O KADAR GÜZEL HUSUSLAR VAR Kİ, KENDİSİNİ DİNİ BÜTÜN OLARAK GÖRENLER KEŞKE, BU DOĞRULTUDA HAREKET EDEBİLSELER.AMA MAALESEF... KATKILARINIZ İÇİN TEKRAR TEŞEKKÜR EDİYORUM. SİGARASIZ VE SAĞLIKLI BİR YAŞAM DİLEĞİMDİR. SAYGILARIMLA... ATİLA KARAKULLUKÇU  27.12.2007 20:16
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 407
Toplam yorum
: 524
Toplam mesaj
: 82
Ort. okunma sayısı
: 865
Kayıt tarihi
: 02.07.06
 
 

15.12.1950 Mersin doğumluyum. İzmir Ticari İlimler Mezunuyum. Bir Kamu Kuruluşundan  Şube Müdürü ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster