Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Şubat '19

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
111
 

Kuran'ın Aydınlığında...

Hollandalı İslam düşmanı siyasetçi, İslam aleyhine kitap yazmak için çıktığı yolculuğun sonunda Müslüman oldu.

Hollanda'da Fas göçmenleri aleyhine söyledikleri dolayısıyla hala yargılanan Joram van Klaveren, "Kuran zehirdir" diyen bir adam.

İslamın "kötülüğünü" ortaya koymak ve Hollandalıları İslamdan korumak amacıyla kitap yazmak için Kuran'ı incelemeye başlıyor.

Ama Kuran'ı art niyetsiz ve ciddiyetle inceleyen her insan gibi sonunda onun hakikat kaynağı olduğunu anlıyor ve Müslüman oluyor...

Bu manevi macerasını da yine bir kitap Affallıge(Mürted) isimli yazarak sunuyor Klaveren...

Aslında, yolu İslamla kesişen pek çok Batılı "aydın"dan sadece birisi Klaveren...Bir çoğu Hristiyan papazı olan pek çok dinler tarihi araştırmacısı, bu araştırmalar sonucu İslamı keşfedip Müslüman olmuştur.

Vatikan merkezli Hristiyan impartorluğu, kendi aydınlarının Müslümanlaşmasını engellemek için, İslamı bir terör dini olarak göstermek için tüm imkanlarını kullanarak perdeleme yapmak istedi.

Bu yüzden, sıradan insanların İslamla buluşması pek mümkün olmuyor...Ancak, Klaveren örneğinde olduğu gibi, Kuran'ı inceleme fırsatı bulanlar evrensel hakikatin burada olduğunu anlıyor ve tesilm oluyor.

Klaveren de verdiği röportajda, son yıllarda Avrupada, İslama karşı nefret dilinin nasıl sıradanlaştırıldığını; İslamın merhamet ve hoşgörüsünden bahsetmeyip şiddet dini gibi sunulmasını anlatıyor.

Kendisinin de Müslüman olduğunu açıkladıktan sonra, kitabını basmamak dahil pek çok yönden "afaroz" edildiğini anlatıyor. Batı'nın önyargısı bir de böyle ortaya çıkıyor.

Önceki gün Yuotube'da bir video'ya rastladım...Avrupa'nen merkez şehirlerinden birinde bir deneme yapılmış...

Buna göre, bir kaç genç, Kuran olduklarını söyledikleri kitaptan rastgele insanlara bir kaç ayet okuyor ve onların görüşlerini almak istiyor.

Okunan ayetler, cihad gibi, Şeri cezalandırma gibi bugünün insanına "aykırı" gelen ayetler oluyor...Tabii bunu duyanlar Kurani sandıkları ifadelerin kabul edilebilir olmadığını söylüyorlar.

Ancak, araştırmayı yapan gençler kitabın kapağını kaldırınca, ilgili ayetlerin Kuran'dan değil, İncil'den olduğu ortaya çıkıyor...Tabii Kuran zannedip karalayanlar şok oluyor!

Buradan anlaşılan bir gerçek şu: Bugün kendine Hristiyan diyen kalabalıklar da kendi kitaplarını tanımıyor...Aslında insanlar, değil vahyin son kanalı Kuran'ı, tahrif edilmiş İncil'i bile ciddiyetle inceleseler İslam'ın "Allah katında gerçek din" olduğunu anlarlar.

İnsanlık, Kuran'dan uzaklığın anarşisini yaşıyor bugün...

İslam Dünyası, Batı'nın empoze ettiği eğitim sistemleriyle Kuran'ın hakikatinden uzaklaştırılmış "aydın"lar eline düştü...Bu durum, karanlığa teslim olmaktan başka bir şey değildi.

Daha önce de yazdığım gibi, Batı'nın gerçek aydınları İslamı keşfediyor; bizdeki yarım aydınlar ise, "aydınlandıkça" karanlığa gömülüyor!!

Şimdi birisi söylesin: Türkiye'de anlı şanlı kaç akademisyen, kaç bilim adamı, kaç aydın vesaire Kuran'ı adam gibi okumuş ve incelemiştir?

Bizim kerameti kendinden menkul "aydınlarımız"ın Kuran'la ilişkisi sadece dedelerinin Kuran hafızı olma iddiasından öte gitmez...Ya da en Ehl-i Kuran olanı çocukken bir iki namaz suresi öğrenmiş olanıdır.

Hiç olmazsa, şu Hollandalı Klaveren gibi, İslamın "kötü" yönlerini bulmak adına Kuran'a yönelip, adam gibi bir ciddiyetle Kuran'ı inceleseydiniz...Siz, bunu bile yapamadınız.

Size, ilk mektepde bayan öğretmeninizin alfabe ve devrimler konusunda "hıfzettirdiklerinden" bir adım öte gidemediniz...Eski yazıya da eski yazıyla yazılmış tüm kitaplara da düşman oldunuz!!

Karanlığınızı "aydınlık" zannedip yaslandınız!

Ol mahi(balık)lar ki derya içre yüzer deryayı bilmezler, misali beş vakit ezanların okunduğu ülkede yaşadınız ama kulaklarınız ne ezanı ne Kuranı duydu!

Ey Batıcı aydınlar, siz, bu İslam Milletinin makus talihi oldunuz!..

İnşallah, bir gün İslamı da o hayran olduğunuz Batı'lılardan öğreneceksiniz!!

Klaveren'in röpoptajını buradan dinleyebilirsiniz:

https://www.yeniakit.com.tr/haber/islam-karsiti-kitap-yazarken-musluman-olmustu-klaveren-nasil-islami-sectigini-anlatti-612818.html

 

Abdülkadir Güler bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Ali Açıkgöz bey, İslam dinin temeli ve en büyük kaynağı yol gösterici kitabı YÜCE KUR' ANI KERİMDİR. Bu konuda bize bilgi verdiĞiniz için teşekkürler. oKUMAYA VE NOT ALMAYA DEĞER BİR YAZI, EMEĞİNİZE SAĞLIK VE ÖMDÜNÜNÜZE BEREKET. KUR'AN-ı kERİMİ YAŞATANLARA SELAMLAR OLSUN. Hoş ve esen kalınız.......

Abdülkadir Güler 
 19.02.2019 2:51
Cevap :
Eyvallah...Teşekkür ederim Abdülkadir bey..Selamlarimla  19.02.2019 14:43
 

Değerli Ali Bey, Bilirsiniz: Fuat Sezgin, 1942 senesinde İstanbul Üniversitesinde dünyanın gelmiş geçmiş en büyük oryantalisti kabul edilen Alman Hellmut Ritter”in öğrencisidir. Hocasından "Müslümanlarda da büyük matematikçiler olduğunu ve Avrupa”nın en büyük âlimleri seviyesinde bilimadamı oldukları"nı işitip, isimlerini de duyunca çok şaşırmış: “Dehşete düştüm. Çünkü ilkokulda, lisede öğrendiğimiz şeyler tamamıyla buna aykırıydı. Modern dünyanın gelişimine İslam dünyasının katkısını sıfır diye biliyorduk. Ritter”in sözleri İslam ilimleri tarihini öğrenmem için kırbaç rolü oynadı. Bütün dünyayı terk ederek gece gündüz bunun için çalıştım…” Prof.Sezgin, dünyanın en iyi bilim tarihçilerindedir ve 27 dil bildiği söylenmektedir. 1960'da ülkesinden sürüldüğünde, Almanlar kendisine Goethe Üni.direktörlük verirler.Prof. Sezgin, Batı uygarlığının İslam Medeniyetinin çocuğu olduğunu söyler. Soru: Ülkemizde kim ve neden İslam'a/Kuran'a düşmanlık yapmış-yapmaktadır? Sağlıcakla kalınız.

Canmehmet 
 15.02.2019 20:11
Cevap :
Degerli katkınız için bir kere daha teşekkür ederim Mehmet Bey...Merhum Fuat Sezgin Hocanın macerası da yazıya konu ettiğim Hollandalının macerasi gibi...Şu farkla ki Merhum Hoca, Müslüman ülkesinden Almanyaya gitmişti..Onu uyandıran Batılı aydının bugünün İslam düşmanı yerli aydınları da uyandırmasını dileyelim..Çünkü gözleri ve gönülleri Batıda..Sizi beni dinlemezler..Sağlık ve afiyetler dilerim..Selamlarimla   15.02.2019 20:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1644
Toplam yorum
: 4267
Toplam mesaj
: 224
Ort. okunma sayısı
: 794
Kayıt tarihi
: 19.01.08
 
 

Edebiyat, kamu yönetimi ve gazetecilik tahsili... 27 yıllık eğitimcilik hayatından sonra emeklili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster