Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Mart '20

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
27
 

Kuran okumanın tam zamanı!

Evet, Kuran okumanın tam zamanı. İncil veya Tevrat da okuyabilirsiniz. Her üçü de ilahi kaynaktan gelen kutsal kitaplardır. Ben Kuran okuyorum ama İncil’i de birkaç kez okudum. Onda da güzel şeyler var. Zaten tahrif edilmiş taraflarını biliyoruz, Kuran’da yazıyor. Elimde Tevrat da olsa okurum. Belki bir ara edinip okumam gerekecek.

Her üçünün de mesajı bellidir ve aynıdır: Tek tanrı inancı ve özde iyilik ve yardımlaşma.

Uzun bir süredir Kuran okuyorum. 18 yıldır sürekli okuyorum, Türkçe meal (anlam) ve tefsirini (açıklama). Arapça telaffuzunu da öğrenmeye çalışıyorum ama şart değil. Hiçbir kitapta bulamadığım tat ve lezzet var bu kitapta. İnsanın okudukça okuyası geliyor. Sıkılma yok, bıkma yok. Öğretileri, öğütleri günlük yaşamınızda bize yardımcı ve yol gösterici. Öteki dünya için de bir yatırım inşallah! Çünkü okunması da dinlenmesi de sevap…

Benim elimde “Kuran Yolu Türkçe Meal ve Tefsir” adlı 5 cilt kitap var. İnternette de tam metin olarak var. Google’a yazmanız yeterli, çıkar.

Tüm önyargılardan arınarak, iyi niyetle ve büyük bir umutla okuyun! Pişman olmayacaksınız ve emin olun inanç ve yaşamla ilgili her aradığınız ve merak ettiğiniz şeyi onda bulacaksınız.

Boşuna dememişler, “Huzur İslam’da!” diye…

İslam sözcüğü tüm ilahi dinleri içerir.

*

O Yüce Kuran’dan bir ayet:

“Ey rabbimiz! Bize bu dünyada da nimet, güzellik ve iyilik ver, öteki dünyada da nimet, güzellik ve iyilik ver.” (2/201).

*

İyi okumalar…

Şen ve esen kalınız.

Dr. Atanur Yıldız

31 Mar. 20 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 530
Toplam yorum
: 37
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 257
Kayıt tarihi
: 24.01.09
 
 

Tıp doktoru.  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster