Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ekim '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
581
 

Kurban Paraları Kızılay'a...Van'lı kardeşlerimize !..Yaralar sarılacak !..

Kurban Paraları Kızılay'a...Van'lı kardeşlerimize !..Yaralar sarılacak !..
 

şimdi !...


Bir taraf sazlık -samanlık...Bir taraf  toz-duman...

TV dizilerinde,aymazlık,duyarsızlık , sırnaşıklık aynen devam ediyor...

Sanki senaryoları kanun !..Oyunları arasına yardımlaşmayı vurgulayan;terörü lanetleyen mesaj bölümleri koyamazlar mı ?..Aşk-ı Memnu'yu çıkar uğruna lastik gibi sündürüp ''maymuna çevirenler '' isteseler,ne senaryolar yazarlar...Bunu bilmeyen yok !..

Bir tarafta da aynı TV'de gözüyaşlı canlı yayın yapan haber spikerleri !..

Ülkemizde üzücü olaylar ,sözleşmiş gibi peşi sıra  geliyor...

'' Her şerde bir hayır vardır !..'' sözünden hareketle, ''şer güçlerin '' ülkemizde yarattıkları kara tablonun üzerine gelip kâbus gibi çöken  Van Depremi, ''Bir musibet;bin nasihatten evlâdır .'' sözünü de anımsattı bana !..

Bu doğa olayları bize ders vermeli !..

Kıbrıs Savaşı başladığında,ülkemizde birbirini yiyen,öldüren,kaçıran,yokeden SAĞ-SOL Güç Odakları,bir anda barışmış ve topyekün seferberlik havasına girivermiştik...

 Cem Karaca'nın türküleri kahramanlık marşlarımız oluvermişti...Hasan Mutlucan türküleriyle coşmuştuk !..İç ve dış mihraklar '' Nal toplamaya '' başlamışlardı...Ta ki ''gevşeyinceye '' kadar...

Bugünkü karışık psikolojik dünyamızı tahlil ederken 1970'li yıllar aklıma geliverdi...

,,,,,,,,,,,,,,

Daha düne kadar,askere,polise kurşun sıkanlar...Devlet hizmetinin Doğu ve Güneydoğu illerimize gelmesini istemeyen teröristler ve terör yandaşları şimdi neredeler ?..DTP Başkanı,kardeşlik için teşekkür ediyor...Belediye Başkanı, feryâd-ı figân yardım istiyor !..

Türkiye, Van'lı kardeşlerine kucak açtı...Mehmetçik yine orada,bebekleri kurtarıyor !..Polisimiz yıkıntılar arasında yurttaşımı arıyor !..

Bugün ,çevremizde topladığımız giysileri,sobaları,katalitikleri,elektrik ocaklarını,battaniyeleri yolladık Van'a...Kızılay'ımıza...Büyük bir ruh huzuru duyduk...Kurban paralarını da yollayacak dostlarımız yardım için...Bin kurban kesmeye değer bu hayır !..

Yardımları ücretsiz ileten,MNG ...  Yurtiçi ...PTT Kargolarımıza binlerce teşekkür !..

Şişli halkı 1000 Van'lı aileyi 1 ay konuk etmek istiyor !..Sarıgül'e helâl olsun !..

Sayfiye yerlerinde boş duran  yazlıkların ,otellerin,pansiyonların vicdan sahibi varlıklı yurttaşlarımız  mekânlarını depremzedelere açıyor!..

Unutulmamalıdır ki bizim dostumuz yine biziz !.. Başkasından bize hayır yok !..Terörist de bu halkın bir numaralı düşmanıdır !..Bunu idrak etmeyene yazıklar olsun !..

Sahtekâr müteahitlerin yaptığı binalar yine yerlebir...Sağlam binalar ayakta !..

Suçu başkasına atanlar...''Keşke''ciler...''İyi ki sağlam yaptım !.. ''  diyenler...Karşı karşıya

Biz ,bu belâları da savuşturmasını biliriz..Bakın Doğu-Batı...Kuzey-Güney kenetlendik ...Van'ımıza koşuyoruz...Kadınımızı,kızanımızı,bebeklerimizi yıkıntılar arasından çıkarmaya gayret ediyoruz...Canımızı dişimize takarak !..

Haydi Türkiye birlik zamanıdır !..

...........

Torunumdan alıntı bir öyküKüçük bir kasabanın dört ayrı mahallesi varmış.

Birinci mahallede, Evetama'lar yaşıyormuş.

Evetama'lar ne yapılması gerektiğini bildiklerini düşünürlermiş.

Yapma zamanı geldiğinde ise "evet, ama" diye cevap verirlermiş.

Cevapları hep yanlış olurmuş. Suçu başkalarına atmakta da ustaymışlar.

..............

İkinci mahallede Yapıcam'lar yaşarmış.

Ne yapacaklarını bilirlermiş. Kendilerini yapacakları şeye ,adım adım hazırlarlarmış; ama yapacakları sırada şanslarını kaçırdıklarının farkına varırlarmış.

Bu mahallede insanların dizleri dövülmekten yara bere içindeymiş. Yaşamı ertelememek için verdikleri kararı bile ertelerlermiş.

..........

Üçüncü mahallede yaşayan Keşkeci'lerin, hayatı algılama güçleri mükemmelmiş.

Neyin yapılması gerektiğini daima en isabetli şekilde bilirlermiş ;ama her şey olup bittikten sonra. Keşke'cilerin de başları kanarmış hep, duvarlara vurmaktan!..

...........

Kasabanın en yeşil bölgesinde, en güzel evlerin olduğu mahallede ise İyikiyaptım'lar otururmuş. Keşkeci'ler bu mahallede yürüyüşe çıkar, etrafa hayranlıkla bakarlarmış.

Yapıcam'lar ,Keşkeci'lerle birlikte bu mahallede yürüyüşe çıkmak ister ama bir türlü fırsat bulamazlarmış.

Evetama'lar ise mahallenin güzelliğini görmek yerine, ağaçların gölgelerinin yeterince geniş olmadığından, güneşin daha erken saatte doğması gerektiğinden şikayet ederlermiş.

'' İyikiyaptım mahallesindeki '' insanların kusuru da, beyinlerinde mazeret üretme merkezlerinin olmayışıymış.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hocam inşallah hepimiz almamız gereken dersleri alıyoruzdur.Zor günlerden geçmekteyiz şimdi cancana olma zamanı.

Şennur Köseli 
 25.10.2011 17:51
 

Değerli hocam, yazınızdan daha çok arkadaşımızın haberdar olması için facebookta paylaştım. Örnek girişiminizi yürekten destekliyorum. Van'lı kardeşlerimizin acılarına ortak olmak, yaralarını sarmada yardımcı olmak için bizler de elimizden geleni yapmalıyız. Kimse yok mu derneğinin web sayfasını da okudum ve inceledim. Ayni yardım (giyecek-gıda vb) yapamıyorsak nakdi yardımda bulunabiliriz. Derneğin sayfasındaki bu konudaki mesajı aşağıdadır. Saygı ve selamlarımla... ---TURKCELL, VODAFONE VE AVEA tüm hatlardan “VAN” yazıp 5777`ye SMS göndererek, 5 TL bağışta bulunabilirsiniz.---

İlyas Bayram 
 25.10.2011 10:16
Cevap :
İlyas Bey,teşekkür ederim...Tasada-kıvançta ortak olan bu millet haletlerini göstermelidir.Bazı STK'ların'' sırra kadem bastığı' bu günlerde yazarlar olarak toplumu uyarma vazifemizi yerine getirmeye çalışıyoruz.Aliağa yardım örgütümüzü kurduk ve koordineli bir çalışma içine girildi.Tehlikelere karşı Plansız ve hazırlıksız yakalanmasının her biçimde acıya ve gözyaşına dönüştüğü ülkem insanının yeni dersler alacağı umuduyla,güzel günlere yelken açma arzusuyla saygılarım ileitirim.  25.10.2011 13:05
 

Seslenişiniz, ciğerden kopup gelmiş. Bu ses, milletimizin özlenen, beklenen amentüsüdür. Bu sesi, ilgili makamlardan duymak isterdik. Ama neredeler? Bu ses, birleştirici unsurdur. Sulha ebedi atılmış bir adımdır. Nerede ilgili yüksek makamlar? Ha bir Kurban Bayramında, bütün adaklar Van ve Erciş'e olsun. Bunu Egeli, bir yurttaş düşünsün. Onlar, kıçları üzerinde hala otursun, kıpırdamasınlar. Arabalardan çadır kapma savaşı olurken, ispiyoncuların başı, köstebebeğin daniskası "Bütün yardımlar yerine ulaştırıldı" desin. Böyle garabetler ülkesindeyiz.Sormayın. Çok canım sıkılıyor bu densizliklere. Selam ve sevgilerle

Muzaffer Cellek 
 24.10.2011 22:04
Cevap :
Tanrı ,bazı kullarını yaratırken yufkadan yürek koymuş ;bazılarının da yüreklerini kerpiçten yapmış...onların çoğu da bize siyasetçi olup gelip sırtımıza konmuş...Köstebek çoktandır,toprağın altına gizlenmişti...Dumanlı havayı gördü ,nursuz suratını yine gösterdi.Muzaffer ağabey,Anadolu'da ''Köslü Ocağı '' diye bilinen bazı ''ermiş kişiler(!) '' vardır...Bunlardan medet uman hastalara,şifa bulsun diye sabah erkenden tarla kenarına giden ''ermiş (?) '' köslü dediğimiz ''Köstebek'' öldürür...Kanını da hastaya getirip sürer...Hastanın sonu Allah'a emanet :))Yani köstebek ''Kırk yılda bir işe yarar ''...Bu köslüler iki ayaklı çevremizde çoklar :)) Yaralı parmağa işemezler;ama herkesten de çok Müselman geçinirler...Fırsattan istifade,Keriz Fenerini yine yakarsa şaşmam...Yarın 1500 kelle kaybettik derse de şaşırmam...Allah bu tiplerin ve teröristin şerrinden bizleri korusun...Teşekkürler...Saygılarımla...  24.10.2011 22:20
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1522
Toplam yorum
: 9157
Toplam mesaj
: 558
Ort. okunma sayısı
: 1594
Kayıt tarihi
: 23.06.07
 
 

İnsan yontmakla geçti ömr-ü baharı... Güzel ve canlı heykeller yaptı... Kimisinin içi çabuk boşal..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster