Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Aralık '12

 
Kategori
Tarih
Okunma Sayısı
19276
 

Kürdistan diye bir devlet 1.000 yıldır vardır!

Kürdistan diye bir devlet 1.000 yıldır vardır!
 

http://olcaykiykac.blogspot.com


Türklerin sonradan Anadolu'ya göçtüğünü biliyoruz bunu ilkokul öğrenciside biliyor fakat Kürdistan diye bir devlet neden 1.000 yıldır bilinmiyor veya tanınmıyor?

 
Kürdistan ismi etnik bir kökünü temsil eden Kürt kökeninden geliyor. Örneğin: Özbekistan, Türkmenistan, Ermenistan, Türkiye... 
 
Eski Osmanlı haritalarını açtığınızda ya da tarihin neresine baksanız K.Irak ve şimdiki Türkiye topraklarının bir kısmında Kürdistan devletinin sınırları belirlidir.
 
Şimdi aslında hassas bir konu olduğu için üzerinde durmakta çekiniyorum şimdi Avrupa'da Lihtenştayn diye bir ülke var bu ülkede 30.000 civarında kişi yaşıyor ve bunlar bağımsızlık sahibi bir ülke ve ulustur. 
Hem okuyucularımız hemde araştırmacı arkadaşlarımız bu konuyu biraz irdelediklerinde ne kadar haklı olduğumu onlarda görecektir. Aşağıdaki linkte Osmanlı Devleti 2. Abdülhamit dönemindeki onaylı haritanın resmi bulunmaktadır.
 
 
Ama şu da bir gerçek ki ben bu bloğu gelecekte birşeyler değişmeli veya yeni sınırlar çizilmeli diye belirtmiyorum, altını çizmek istediğim konu geçmiş tarihte bir yanlış mı yapıldı? Bu sorunun cevabını bulamıyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Olcay Bey, durun hele, daha bismillah yeni tanıştık! Benim yazdıklarım çirkin söylem ve ben ırkçıyım öyle mi? Sizin yazdıklarınız ne peki? Ben bildiklerimi sizinle paylaştım, siz de bildiklerinizi benle paylaşın? Biz Türkler 1071'de Anadolu'ya geldiğimizde Kürt devleti var mıydı? yada ondan sonra Kürtler bir devlet kurdular mı? Kuzey Irak'da bölgsel bir federe oluşum var ama ortada resmen tanınmış bir devlet yok! Sinirlenmeden bizi aydınlatırsanız, bildiklerinizi bizimle paylaşırsanız çok mutlu olurum...

Dr Atanur Yıldız 
 07.12.2012 17:41
 

Yorum:2) Ha sizi yani Kürtleri o bölgede devlet yapma çabaları vardır ama Kuzey Irak hariç diğer yerlerde bir arpa boyu yol aınmış değildir! Üstelik Türk Halkı bu konuda son sözü söylememiştir henüz! Geçmişte o toprakları kendilerine vatan etmek (devlet kurmak) isteyenlerin başına neler geldi bilmem hatırlatmaya lüzüm var mı?!

Dr Atanur Yıldız 
 07.12.2012 15:50
Cevap :
1) Ben Kürt değilim olsaydım da çekinmeden söylerdim 2) Kürtlerin tarihini doktor olmanıza rağmen bilmiyorsunuz. 3) Sizin gibi insanların (faşist) yaşadığı bir ülke de ben yaşamak istemiyorum.  07.12.2012 16:56
 

Olcay Bey, merhaba. Öncelikle şunu belirteyim ki ben de sizin gibi açık sözlü ve dürüst bir insanım. Sözlerim sizi üzebilir ama gerçeklerdir. Lütfen kırılmayın. Siz Allah aşkına hangi Kürt devletinden söz ediyorsunuz? Evet Türkler 1071'de Anadolu'ya geldiler ama o zaman Doğu Bizans Devleti hakimdi bu topraklarda. Sizin atalarınız da vardı muhtmelen ama devlet kurmuş değillerdi! Kurulanlar da uzun ömürlü olamamış, yıkılıp, yok olup gitmişlerdir! bırakın 1000 yıllık Kürt devletini şu anda Birleşmiş Milletlrce tanınmış bir Kürt devleti var mı? Yok! Atalarımız Bizans'la ve daha sonra Yedi Düvel'le çarpışarak, savaşarak bu yoprakları vatan etmişlerdir! Ha belli bir coğrafya vardır, adına Kürdistan deniyor, ama devlet olmuş değilsiniz henüz! Ona bakarsanız aynı toprakalrda Ermenilerin de Ermenistan hayali var!? Buna ne diyeceksiniz?

Dr Atanur Yıldız 
 07.12.2012 15:46
Cevap :
Ben Manisa doğumluyum annem de Manisa'lı Babam'da Manisa'lı onun babası Balıkesir'li bu çirkin söylemi ve ırkçılığnızdan ötürü sizi kınıyorum. Kürt değilim ama Kürt tarihini bilmicek te değilim.  07.12.2012 16:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 83
Toplam yorum
: 79
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 5075
Kayıt tarihi
: 27.06.11
 
 

Manisa/ Soma Doğumluyum. Her ne kadar yazılar yazmayı bunları da paylaşmayı sevsem de bir gün yaz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster