Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Kasım '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
8277
 

Kürdistanı kurmuşlar, ama bu topraklar hesapların tutmadığı topraklardır

Kürdistanı kurmuşlar, ama bu topraklar hesapların tutmadığı topraklardır
 

Peşmerge lideri Mesut Barzani, “Burada Kürdistan bayrağıyla karşılanacağımı rüyamda görsem inanmazdım. Kürtler özgürlüğe çok yakın” diyerek memnuniyetini açıkladı. Mest olmuştu zatı muhterem.

Kürdistan kabul edildi!

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ise iyice hayale dalmış ve “Değerli başkan Barzani Kuzey Kürdistan’a hoş geldiniz. Bugün Güney Kürdistan’ın Başkanı, memleketi olan Amed’dedir. (Amed neresi mi, Bizim Diyarbakır’ımızın ismini Amed olarak değiştirecekler.) 90 yıllık tabu yıkıldı, Kürdistan kabul edildi” diye konuştu. Bu sözlere bizim başbakan ne dedi dersiniz peki, hemen söyleyeyim “Bu sadece bir başlangıç, çözüm süreci sadece bir yıl içinde bizi bu kadar değiştirdiyse birkaç yıl içinde olacakları varın siz hayal edin. Bu süreç bir kartopu gibi ilerleyecek. Doğu, Güneydoğu Anadolu değişecek. Diyarbakır değiştikçe; Irak değişecek, Suriye değişecek” açıklamasında bulundu.

Hemen topu alan BDP milletvekili Özdal Uçar ise “Bir Kürt Kürdistan’a misafir olmaz. Kürt her kimse Kürdistan’da ev sahibi olur. Erdoğan, Barzani’nin misafiridir” dedi. Yani T.C Başbakanı misafirmiş onlar Diyarbakır’da ev sahibiymiş. Bak bak bak cesarete bak.

Ey Yüce Türk Milleti, bilgine;

"Barış süreci" BÖL ve YUT sürecidir! Bunun somut emareleri artık her yerdedir.

Erdoğan, "Dağdakilerin indiğini, cezaevlerinin boşaldığını göreceğiz!" diyor.

Ergenekon sürecinde TSK'nin esaretinin nedeni, Gezi olaylarının iktidara kızılcık sopası olsun diye sahnelendiğinin şifreleri şimdi ortaya çıkıyor. İstimi alan AKP tam gaz emirleri uygulamakta..

Analı babalı muhalefet hizmette sınır tanımamakta, arada da tribünlere doğru, "olur mu, yapılır mı bu" diye fısıldamakta, biz de yedik sizin muhalefet yaptığınızı zaten.

Barzani, "Yaşasın Türk ve Kürt Kardeşliği, Erdoğan ne de güzel Kürdistan dedi" diye hırlıyor...

Washington ve Londra ellerini ovuşturuyor. Petrol, bakır, altın ve su kaynaklarını gözden geçiriyorlar.

Bu geçici bir saadet efendiler. Eninde sonunda delik sizi bekliyor. Sevr'den kalan emirler size de acımayacak. Türkiye tümüyle haçlı olana, tümüyle İngilizce konuşana, tümüyle gelenekleri bozulana, tümüyle etnik olarak parçalanana kadar, tümüyle sömürge valilerince yönetilene kadar maratona yeni çakallar katılacak!

Onların hesabı bu; da hatırlatalım, bu topraklar hesapların tutmadığı topraklar...

Bu topraklardakiler son anda, ayağa kalkarlar, bir daha da ölene kadar oturmazlar!

Ama, son an mecburiyeti var... Gün o gün, ama henüz o an gelmedi!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

FATİH BEY.PKK’nın sivil eylem diye nitelendirdiği eylemlerin hepsi, içinde baskı ve şiddet barındıran eylemler.PKK, Kürtleri şiddet sarmalıyla kendisine bağlı hale getirmeye çalışıyor.Kürt’ün Kürt’e zulmünü izliyoruz yıllardır(pkk'nın üst yöneticilerinin kürt olmadığını çocuklar bile biliyor artık.Zorla kepenk kapattırılan esnaf Kürt, zorla okula gönderilmeyen çocuk Kürt, zorla haraç alınan iş adamı Kürt, zorla eyleme davet edilen vatandaş Kürt, zorla sandığa gönderilmeyen seçmen Kürt... Marksist Leninist bir örgüt olan PKK, Ortadoğu Baasçılığı yapıyor.Zor, kaba güç, şiddet, tahakküm, despotizm..Birkaç bin kişi meydanlara toplanıyor diye bunu tüm kürt vatandaşlarımız destekliyor anlamına gelmiyor.İstediği haklara devlet içinde devlet kurarak mı kavuşacağını sanıyorsunuz.10 milyon kürt varsa 35 milyon da alevi var.Alevilerde vurup kırsın öyleyse,onlar acılar yaşamadı mı.Hakları için vurup kırdıklarını duydunuz mu.Demokratik yolları kullanıyorlar dikkatinizi çekerim.Bu sözüm yeter.

Yağız 
 02.12.2013 10:49
 

bundan iyi yorum olamas dil elden kiddi is bitdi demekdir yani ulkenin yonetiminde hak saibi olursun

abdil kalkan 
 26.11.2013 2:56
Cevap :
Katkınız ve konuya ilginizden dolayı teşekkür ediyorum...  27.11.2013 9:04
 

O Zaman sizin icin tek kötü yol kalmis oluyor. Oda Yillardan Beridir Sömürdügünüz topraklarda, kardesce beraber savasmis, Ülkeniyi düsmanlardan kurtarmis, bir halkin Özgür yasam haklarini tanimaniz. Dilini, kültürünü, dinini kabullenmenizdir. Bu Asil Yüceliktir. Bu sizin büyümenizi asillesmenizi saglar Dünyada. Biz 0 topraklarda Dünyanin varligindan beridir variz. Hic yer degisitmedik, Osmanli gibi. 5000 senelik tarihimizle medeniyetin, Barisin, Insanligin uygarligi olduk. O TOPRAKLAR GERCEKTENDE HESAPLARIN TUTMADIGI, TUTAMADIGI, HEPTE ASIL SAHIBINDE KALDIGI TOPRAKLARDIR. NE GÜZEL BETIMLEMISSINIZ 1 CÜMLEDE BÜTÜN MAKELEYI. Tarihi daha derin arastirin. Milliyetcilik güdüsüyle degil, Insanlik güdüsüyle arastirin, iste o zaman Gerceklere eriseceksiniz. Saygilar!

Fatih Dogu 
 25.11.2013 17:21
Cevap :
Bir saniye arkadaşım, ben her zaman barış yanlısıyımdır. Herkesin hak ve hukukuna saygı gösterilmeli, saygı duymayanın da karşısına geçerim, bu ayrı bir konu... Biz asırlardır birlikte yaşadığımız kız alıp kız verdiğimiz kürt kardeşlerimizle savaş yapmıyorduk, Sorunumuz terördür ve terör kürt kökenli vatandaşlarımızı da canından bezdirmiştir. Barzani kim oluyor da ülkemizde alkışlarla karşılanabiliyor. Türk milleti kürdü türkü lazı çerkezi alevisi sünnisiyle bir bütündür. Hiç kimse dili inancından dolayı dışlanamaz. Kürt kökenli vatandaşlarımız üzerinden yapılanın farkındayız. Doğu israile verilecek. Önümüzde seçim var, Biz demokrasi yanlısıyız, vurup kıranlara karşıyız. Şimdi gelelim meseleye, Bu vatanın bir karış toprağını kimseye vermeyiz peşkes çektirmeyiz.  26.11.2013 18:50
 

Köse Yazariyim Diye Geciniyorsunuz ama Tamamen Fantazinizin doruk noktalarini zorlayarak biseyler kendinizce yazmissiniz. Belkide mesleginiz böyle olmasini gerektiriyor. Suna dikkat cekmek istiyorum.Kendinizce, Baris Süreci BÖL ve YUT sürecidir, demeniz hangi mantikla düsündügünüzün bana cevabidir. Süreci iyi okuyamadiginizinda kanitidir. Istermisiniz Türkiyenin Suriye veya Libya veya Misir gibi olmasini? Tabikide hayir. Peki hangi mantikla veya gücle 100 yildan beridir sömürülmüs, Özgür yasam haklari elinden alinmis, inkar edilmis, dili yasaklanmis, cezaevlerinde iskencelerden gecmis, patlamaya hazir bir bomba gibi olan bir halki durdurayi düsünüyorsunuz? O Güc yok degilmi ! Hayir var Savastir, diyorsaniz sizi 100 yil geriye götürecek ve elinize sonucta yine birsey gecmeyecek, sonunda bölünecekginizi en azindan birazcik tahmin etmenizi isterdim. Buda hic hos olmazdi degilmi.

Fatih Dogu 
 25.11.2013 17:12
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 66
Toplam yorum
: 263
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2356
Kayıt tarihi
: 20.12.11
 
 

Doğum Yeri: Adana-Saimbeyli 1975, Yaşadığı İl: Ankara, İlgi Alanı: Ankara Gündemi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster