Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ekim '17

 
Kategori
Küresel Isınma
Okunma Sayısı
49
 

Küresel Isınma Yeni Değil Çağlar Öncesinden Başlamış

Küresel Isınma Yeni Değil Çağlar Öncesinden Başlamış
 

Dünyanın iklimi sürekli değişmiş bunu biliyoruz da sanki güneyden kuzeye doğru yahut ekvator çevresinde yoğunlaşan bir ısınma olmuş gibi. Nereden biliyoruz bunu? Ortadoğu ve Arabistan bir zamanlar medeniyetin beşiğiymiş; Akadlar, Sümerler, Asurlular, Babil, Elam… Mezopotamya uygarlıkları.

Dahası bu bölge Afrika’dan sonra insanlığın ikinci vatanı olarak tarihlerde yer alıyor. Ayrıca o zamanlar çok verimli olduğu da söyleniyor. E yani bu kadar devlet kurulup yıkıldığına göre…

Üstelik bütün peygamberlerin buradan çıkması insanlığın ilk yaşamın beşiği olduğunu gösteriyor. Belki binlerce on binlerce yıl insanoğlu bu topraklarda yaşadı.

Oysa şimdi görüyoruz taş ve kumdan başka bir şey yok, her taraf çöl üstelik iklim 50 derece. Yani o zaman da böyle olsaydı yaşam olur muydu?

Bu teorinin tek bir istisnası var: Henüz o çağlarda dünyayı bilmeyen insanoğlunun ilk geldiği yerde mecburen yerleşmiş olma ihtimali.

Bildiğimiz bir yer olduğu için burayı örnek verdik, dünyanın diğer bölgeleri de böyleydi belki.

Çağlar önce Avrupa’nın hali anlatılıyor, vahşi bir yaşam.

Aslında insanoğlunun ilk ortaya çıktığı Afrika kıtasının da bugünkü gibi çöl olmadığını sanıyoruz; çünkü insan nesli burada meydana gelip gelişmiş. Düşünün yani şimdi bile zor yaşanıyorken.

Bütün bunlar iddiamızı doğruluyor. İklim değişiklikleri tamam da dünyada dediğimiz şekilde( güneyden kuzeye doğru yahut ekvator çevresinde yoğunlaşan bir ısınma)  bir durum olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Ben uzay bilgini değilim, bu konuda bir şey söyleyemem, sadece yorumlarda bulunacağım. Dünyanın giderek ısınması normal. Çünkü Bing Bang (büyük patlama) sonrası güneş patlamaya ve yanmaya devam ediyor. Milyarlarca metreküp hacimli devasa gezegen, bir patlama diğerini, bir yangın başka bir yangını arttırır, yani yayılır. Bu da bin yıllar içersinde güneşin ışık ve ısısının artması demektir. Arttıkça da gezegenimizdeki iklim değişir ama ısınma ve ışık anlamında. Bence dünyamız bin yıllar öncesinde belki bu kadar aydınlık da değildir.

Bizim anlattığımız genel ve on bin yıllar içinde olan bir iklim değişikliği. Zamana yayıldığı için (Belki Arabistan 10 bin yıl içinde bugünkü hale geldi) iklimin (zamanın) normal sonucu sanıyoruz. Ama şimdi kısa sürelerde çevremizde iklimsel değişiklikler oluyor. Belki ısınma hızlandı, belki pek kale almıyoruz ama sera gazı etkisi.

 

Abbas Oğuz bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Küresel ısınmadan öteye 'kürenin iklimsel dönüşüm süreçleri olamaz mı?

Kadri KANPAK 
 29.10.2017 9:43
Cevap :
Düşünmedim değil ama sanki bir kesintisizlik var gibi...  29.10.2017 14:06
 

Bir Atlantis medeniyetinden de bahsedilmektedir;bu medeniyetin nükleer savaşlar nedeniyle yok olması ve kaçıp kurtulan az sayıda bilgenin Nil nehri kıyıları boyunca yapılan mabetlerde ezoterik bilgiler dahil insanlığın ilerlemesine bilimsel katkılar vermişlerdir.Küresel ısınma belirtilerinden de bahsetmişlerdir...Selamlar.

Abbas Oğuz 
 28.10.2017 14:46
Cevap :
Atlantis diye bir yer duymuştum evet...  29.10.2017 16:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5239
Toplam yorum
: 13584
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 664
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster