Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Aralık '19

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
29
 

Kurnaz Akıllı

Yırtıcı vahşi hayvanlar hariç, yer yüzünde güya hayvanlardan farklı olarak düşünme özelliğine sahip insanın insanı öldürmek istemesine bir türlü aklım almıyor, akıl alacak gibi değil çünkü.

Dünyanın dışında uzayda henüz bilim tarafından doğrulanamamış farklı dünya veya dünyalarda insan yaşıyorsa bile dünyamızda yaşanmakta olan vahşetlerin benzerlerinin yaşandığına ihtimal dahi vermiyorum.

Vahşi hayvanlardan sonra dünyada en tehlikeli canlı insandır demek ki.

İmparatorluk dönemlerinde din ve toprak uğruna insanlar öldürülürken imparatorluk dönemlerinin son bulmasından sonra kapitalizm sürecinde insan kıyımının şekli değişerek rakamsal kıyımlar şeklinde yaşanmaya başladı ne yazık ki ağırlıklı olarak..

Rakamsal kıyımlar da insana yakışmayan eylemdir.

Rakam için en yakınını dahi yok sayarak maddi zararlar verebiliyorsa insanlar, ben o insanlara insan demem, canlı yaratık derim. Hele yıllarca aynı yemek masasında birlikte aynı tabakta yemek yemiş birileri böyle zararlar verrme eyilimlerine sahipse durum daha da vahim.

Her yanlış davranışlarda bulunan insanları bir defaya mahsus afederek hiç  bir şey yaşanmamış gibi kontrollü şekide ilişki sürdürrmek insani bir erdemdir. Ancak karşı taraf insani erdemliğinizi kavrayamayacak ve muttlaka bir gün sizi pişman edecektir iyimserliğinizi.

Siz siz olun, (höşgörülü iyimser biri olarak söylüyorum) size zarar veren veya vermeye çalışan her kim olursa olsun asla afetmeyiniz, afederseniz kötülük yapmayı tekrarlamaya çalışacaktır çünkü o kendisini çok akıllı çok uyanık zannediyor.Siz ona göre aptalsınızdır.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2324
Toplam yorum
: 1109
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 446
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster