Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Temmuz '18

 
Kategori
Kültür - Sanat
Okunma Sayısı
152
 

Kurşunlu Şiir Akşamları

Kurşunlu Şiir Akşamları
 

Gündüz Aydın


Bozdağların kuzey eteklerinde , yeşil bir vadinin içerisinde yer alan Kurşunlu kaplıcaları, Manisa ilinin Salihli ilçesinde ve Kurşunlu deresinin kenarında yer almaktadır. Salihli merkeze 6 km,  mesafede bulunmaktadır. Bir oksijen deposu olan Kurşunlu, yeraltından fışkıran termal suyu ile şifa dağıtmaktadır. İşte  bizler  bu güzel vadiyi Türkiye’ye ve Dünyaya tanıtmak için Salihli Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği ile Gönül Eri Dergisi’nin birlikte  “Kurşunlu Şiir Akşamları”nı düzenledik. 14 Temmuz 2018 Cumartesi günü Kurşunlu Kaplıcaları piknik alanında yapılan program büyük ilgi gördü.

Yurdumuzun çeşitli yörelerinden 40 şair-yazar ve ozanın katıldığı program, temmuz sıcağında, piknik için gelen Salihli halkının ve misafirlerin de katılımı ile vadinin güzelliklerinle bütünleşti. Şiirin büyüleyen gücü ile şairlerimizden yazdıkları şiirleri dinledik.  

Programda 50 yılı aşkın bir süredir Türk Edebiyatına verdiği eserler ve katkılardan dolayı Söke’den Abdülkadir Güler’e ve yine Türk Kültür ve Sanatına yaptığı katkılardan dolayı YESADER (İstanbul-Yedi Sanat Derneği)’ne birer plaket verildi.

Salihlimiz kültür ve sanat çalışmaları ile ismini dünyaya duyuruyor. Uzun yıllar devam eden “Salihli Şiir İkindileri”nden sonra şimdi de “Kurşunlu Şiir Akşamları” şiirseverler tarafından kabul gördü. Bu amaçla Kurşunlu Kaplıcalarımızı ve Kurşunlu Vadisini bir marka yapmak için başlattığımız programımızı gelecek yıllarda genişleterek devam ettirmek istiyoruz. Bu programımıza katılan şair ve ozan arkadaşlarıma, sponsorlarımıza ve şiirsever Salihli halkına teşekkür ediyorum.

Belediyelerin kültürümüze katkı ve desteği çok önemlidir. “Kurşunlu Şiir Akşamları”, Salihli Belediyesi’nin katkı ve destekleri ile hayat buldu, doğdu. Bu vesile ile Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’ya ve  programımızı başından sonuna takip eden, bir konuşma ile bize güç veren Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu’na teşekkür ediyorum.

Kurşunlu Şiir Akşamları-2018”, “Uluslararası Kurşunlu Şiir Akşamları” olarak 2019 yılında da devam edecektir.

Ayrıca Salihli Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği ile Gönül Eri Dergisi’nin kültür ve sanatımıza yaptığı katkı ve destekler yeni dönemde de devam edecektir.

Salihli-Kurşunlu Şiir Akşamlarına İstanbul’dan Ozan Kimsesiz ve Yahya Bilican, Bursa’dan Ozan Maralı ile birlikte Simav’dan Osman Karaarslan, Manisa’dan Naci Yengin, Hüseyin Tunçay, Nazmi Alper Tanrıverdi, Ayşegül Kılınç, Mehmet Emin Kaplan, Söke’den Abdülkadir Güler, İstanbul’dan Ali Dilki, Mustafa Dilki, Cemil Baydar, Şükrü Altınel, Ödemiş’ten Şevki Kayaturan, Amasya’dan Rifat Kaya, Osmaniye’den Elif Ergan (Elifçe), Bursa’dan Şaziye Çelikler, Özkan Hüseyin, Yılmaz Gümüş, Fide Korkmazer, İzmir’den Ömer Erhalim, Yaşar Usluer, Gaffar Güllü, Eylül Karatuna, Çakmar Çakmak, Alaşehir’den Mustafa Yeşil, Dalaman’dan Birdal Can Tüfekçi, Sultan Gürbüz, Kütahya’dan Abdullah Ertürk, Ayvalık’tan Ebru Evirgen, Orkun Evirgen, Burhaniye’den Melek Aktürk, Salihli’den Gündüz Aydın, Sedat Günay, Sevil Dur, Pınar Sude kurt, İsmail Kocamaz ve Elif Zeren Gök katıldılar.

Başarı için yola çıkanlarla birlikte olmak istiyoruz.

Başarısızlık kendini küçük görenlerin olsun.

 

Gündüz AYDIN

17 Temmuz 2018

Abdülkadir Güler bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kurşunlu Şiir Akşamlarıyla ilgili güzel bir değerlendirme Gündüz Aydın bey, daha nicesine diyorum. Salihli'nin adını Anadolu'ya onurla taşımak bir başka olay ve bir mutluluktur... Başarılar ve sağlıklı günler diliyorum.

Abdülkadir Güler 
 24.07.2018 22:01
Cevap :
Teşekkür ederim Abdülkadir Hocam...  25.07.2018 8:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 51
Toplam yorum
: 14
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 162
Kayıt tarihi
: 13.09.11
 
 

Emekli öğretmen, şair, yazar ve gazeteci. Geniş bilgi için (www.gunduzaydin.com) ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster