Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Eylül '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
160
 

Kürt müsünüz, kurt musunuz?

Vücutta bir yara olduğunda iyi bakılmaz ve özen gösterilmezse kısa sürede irin olur ve zamanla kurtlanır. Kurtçuklar yarayı sever. Türkiye'de de PKK, Kürt halkının geçmişte yaşadığı acı olayları kullanarak kısa sürede vücuttaki yarayı derinleştirdi ve yara kangren oldu, kurtlandı.

PKK, iktidarın terörü demokrasi içinde çözebileceği inancıyla gösterdiği hoşgörüyü de kullanarak son zamanda inanılmaz bir özgüvenle bölgeye hakim oldu ama aslında şimdi kaybetti. Çünkü şehirlerde inanılmaz eylemlere imza attı.

Sivil polis zannettiği ve içinde altı kadının bulunduğu aracı taradı, dördünü öldürdü. Daha sonra polisle çatışırken hamile bir kadını ve karnındaki çocuğunu, 3 yaşındaki diğer çocuğunu öldürdü.

Bu durum yüreğinde biraz vicdan olan herkeste şu sorunun sorulmasına yol açtı. Kürt müsünüz yoksa yarayı dahada azdıran Kurt musunuz?

Eğer Kürt'seniz; bir insan ırkı olduğunuz sonucu ortaya çıkar ki bu da yüreğinizde biraz olsun insan sevgisi olduğu anlamına gelir.

Bölge halkı olarak PKK' ya % 90 oranında destek olmuş olabilirsiniz ama son gelişmelerle birlikte Kürt'çülük adına olayların nereye vardığını görmemiş olamazsınız. Nitekim son olaylar sonrası STK' ları açıklamaları bunu gördüğünüzü gösteriyor. Eğer durum gerçekten böyle değilse; siz KÜRT olamazsınız, siz ancak yarayı saran KURT' sunuz ve neşter vurulmayı hak ediyorsunuz demektir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yani dağda ne işiniz var mı denmek isteniyor? Ben bir Türküm ve ordakileri elbette ki savunamam. Ama hayatın gerçeklerinden de kaçamayız değil mi? Bu gerçekler nedir acaba? Kürtler bir zamanlar "Kürdüm" diyemezdi, dillerini konuşamazdı... Zulme tabi tutuldular (dışkı yedirildiler, hapishanede eziyete uğradılar), köyleri boşaltıldı vb... Şimdi işte içerdeki işbirlikçilerin de sayesinde bunun acısını çıkarıyorlar! Yoksa Kürt-Kurt meselesi değil!

Dr Atanur Yıldız 
 02.10.2011 12:44
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 41
Toplam yorum
: 35
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 417
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

1968 doğumluyum. Üniversite mezunuyum.  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster