Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Mayıs '12

 
Kategori
Blog yazarları tartışıyor!
Okunma Sayısı
873
 

Kürtaj… Sezeryan…

Kürtaj… Sezeryan…
 

Sayın başbakanın işareti ile yeni gündemimiz belirlendi. Yoksa maazallah sözde tüm partilerin hemfikir oldukları anayasa maddesinin neden yazılamadığını tartışabilirdik. İlgi anayasaya kayardı. Aman haa..

Gerçi özel yetkili savcılar 28 Şubatla ilgili birkaç kişiyi daha gözaltına aldılar ama, hiç kimse kusura bakmasın bu haberler sıktı, ilgilenmiyoruz. O bakımdan başbakanın yeni ortaya attığı gündem ilaç gibi geldi.

Ne demişti  başbakan? “Kürtaj cinayettir” Tabii biz saf ve cahil vatandaşlar başbakanın ne dediğini anlamamız mümkün olmadığı için AKP li bir bayan vekil Allah razı olsun tercüme etti.

CHP li Muharrem İnce de başbakanın ne dediğini iyi anlamış olacak ki, yakında çocuğu nasıl yapacağımızı da başbakanın anlatabileceğini söyledi.

CHP li bir bayan vekil ise sanırız biraz kızmış ki, “başbakan kadınların vajinası ile uğraşmaktan vazgeçsin” dedi. Yanlış yaptı, kendisine teessüf ediyoruz. Hatırlarsınız, bir 23 Nisanda başbakanın geçici olarak koltuğunu teslim ettiği öğrenci biraz tereddütlü davranınca, “sen başbakansın istediğini asar istediğini kesersin” demişti. Buradan da anlaşılıyor ki bu ülkede başbakan herkesin her şeyi ile uğraşabilir.

Bütün bunlar tabii ki tesadüfi davranışlar değildir. Başbakan öncelikle herkesten üç çocuk istedi. Hatta çok coştuğu bir dış gezide beşe bile çıktı. Bu çocuklar nasıl okutulur, yetiştirilir, ayaklarının üzerinde durabilecek bireyler olur sanırız o işlere karışmıyor. Aslında emperyalizm okumuş, bilgili, kendi iradesini kullanabilen bireyleri istemez. Fakir ve cahil olmak daha iyidir. Böylelerini az sadaka çok din ile kandırıp bir adamının etrafında topladı mı, deymeyin keyfine. Tarlanın taşı ile tarlanın kuşunu vurur artık.

Bu çerçeveden bakınca, başbakanın “kürtaj cinayettir” saptaması değer kazanıyor. İstatistikler epey çocuğun her  yıl kürtaj sebebi ile doğamadığını belirtiyor.

Sakın ola ki daha çok özgürlük taraftarı olduğunu iddia eden başbakanın neden insanların bedenlerine ve tercihlerine karıştığı gibi bir zor soru sormayınız.

Kimileri, dini tercihlerini ön plana çıkararak kürtaja karşı çıkar. Buna kimsenin bir diyeceği olamaz. Ancak, kendi tercihini başkalarına dayatmak, “dinimiz böyle istiyor, böyle yapacaksın” demek, en azından dinimiz bilmemek demektir.  Değilse dini kullanarak insanları tahakküm altına almak demektir. Çünkü yüce dinimiz birey ile Allah arasındaki bir konudur ve kimsenin yaptığı kimseyi ilgilendirmez. Allah dini uygulatmaya kimseyi memur etmemiştir.

Kürtaja karşı çıkanlar nedense sezeryana pek karşı çıkmazlar. Oysa sezeryan ile yaplıan doğumlarda ana ve çocuk sağlığı, ilerde çocuğun fiziksel ve ruhsal sağlığı anlamında bir çok sakıncaların olduğu tıbben tespit edilmiştir. Anlaşılan o ki çocuk sayısı artsın da nasıl artarsa atsın mantığı hakimdir.

İzmir 2012

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Milliyet.com.tr sitesinden 54 kez görüntülenmiştir

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Osman Bey. Ülke gündeminin nasıl değiştirildiğini gördük. Tabi bu arada Uludere'nin bir cinayet olduğunu da öğrendik. Selamlar...

Mesut KARİP 
 16.06.2012 15:46
Cevap :
Merhaba Mesut bey, yorum ve katkınız için teşekkür ederim. Saygı ve selamlar...  16.06.2012 22:48
 

Sayın İzmirli97; "Sen Başbakansın, ister asar, ister kesersin..." sözü, zati iktidarın niyetinin de özetini oluşturmuyor mu? İyi bir çalışma olmuş, tebrik ediyorum efendim... Sakin KOŞAR...

sakin koşar 
 15.06.2012 19:02
Cevap :
Merhaba, Teşekkür ederim sağ olunuz. Saygı ve selamlar...  16.06.2012 14:34
 

DEVAM 1 O zaman günemi belirleyen konumdan çıkar. Oltayı atınca balık olmadığını görmesi gerekendir. Çamlıca cami yapımına gelince verrilmesi gereken cevap netttir. "Muhafazakar ülkede sabah namazında birçok camide cinler cirit atıyor , diğerlerinde bir kaç kul ve buna eşlik eden melekler harici kul yok bunu açıklarsınız işallah" demek yeterlidir. Sorun gündem olmayan konulardan gündemmiş gibi girmemizde zaten istenen bu. Saygılarımla...

hssensoz 
 01.06.2012 15:37
Cevap :
Merhaba, Haklısınız üstadaım. Bir sözün veya eyleminm değeri ona verdiğimiz değer kadardır. Saygı ve selamlar...  01.06.2012 21:45
 

Üstad ; yorumuma verdiğiniz cevapta bir soru soruyorsunuz. Ensest ilişki sonrası hamilelikten bahsediyorsunuz. Yanlış yanlışı doğurur. Ensest ilişki toplumda eğitimsizliğin ve gelişmemişliğin bir göstergesidir. Önce ensest ilişkilerin toplumda olmaması için gereğini yapalım. Bunlar sonrası olan kürtaj durumu ile bilinçsizliğin, erkeğin sadece hayvani duygularını önemsedeği kadının dugularına saygı duymadığı konumu aynı kefeye koymayalım. Biricisi ASLA kabul edilemeyen ikincisi kabul edilemeyendir. Kürtaj öncesi akıl yoluyla korunma yöntemleri varken bu konuya gelmek anlamsız. Başbakanın gelin bakalım gündem bu dediği konulara atlamak yerine bu gündemleri kaale almamak zaten sayın başbakan bunu hep yapar deyip olması gündemlerde kalabilirsek ilgili kişi gündem dışına çıkamaz olur. Muhalefet üstüne düşeni maalesef yapamadığı gibi toplumda bir kelimenin arkasına gidiyor ki bu zaten Başbakanın istediği. Bence bu kelimelere tebessüm edip, zaten ondan beklenen budur demeliyiz. Devam

hssensoz 
 01.06.2012 15:30
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1677
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster