Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Aralık '09

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
937
 

Kürtler ayrılıyor mu?

Kürtler ayrılıyor mu?
 

DTP kapatıldı, artık kandan, asker cenazelerinden rant sağlayanlar sevinebilirler ve hatta kına'da yakabilirler malum yerlerine, istedikleri oldu, Kürtlerin meclisten atılması için ne gerekiyorsa yapıldı, Türkiye huzura erdi(!) ne Kürt sorunu kaldı, ne ekonomik sorunlar; yani herşey yoluna girdi memlekette.

Anayasa mahkemesinin 11 üyesi oy birliği ile DTP yi kapattı; yani Kürtlerin demokratik teslimiyet hakkına el koydu; Kürt olmayanlar Kürtleri bu ülkenin meclisinden attılar bravo (!)

Barışı istemeyen, ölüm, kan ve gözyaşından medet umanlar, asker cenazelerinden beslenenler artık daha güçlüler(!)

Günlerdir sokaklar savaş alanı gibi, Kürt çocukları, Kürt gençleri tehlikeli bir sürecin başlangıcı olan ve akıl sahibi kimsenin tasvip etmediği molotoflu, havai fişekli saldırılarla ülke gündemini sarsmaya devam ediyorlar ve DTP'nin kapatılmasıyla neyazık ki asla istenmeyen bir ivme kaznmaya başladı; giderek bu eylemler Kürtler arsında sempati toplamaya başladı, sokak savaş alanına çevrimenin, sivil vatandaşa zarar vermenin hiçbir düşünceye, oluşuma faydası dokunmadığı gibi aksine zarar vereceği aşikardır.

Kürt halkının ırkçı ve milliyetçi tarflarca bir yol ayırımına zorlandıkları aşikardır, işin en tehlikeli tarafı sokak gösterilerine yine sokaktan tepki gelmesi ve tarfların karşı karşıya getirlmesi ve herkesin gözden kaçırdığı bir detay molotoflu saldırılarda bulunan gençler suçlanırken (ki bu saldırıların suçluluğundan asla şüphe duymamaktayız) göstericilere karşı silah kulanma cesaretini bulan gözü dönmüş saldırganlarınadeta başı okşanmakta Kürtlere karşı yapılan linç kampanyasına adeta çanak tutulmaktadır. Devletin kolluk kuvvetleri sokakların savunmasını sokağa terk ederse ne yazık ki çok kan dökülür.

Bugün Batı illerinde Kürtlere karşı bazı odaklarca provoke edilen Kürtleri linç kampanyaları eğer Kürt illerinde yaşayan Türk nüfusa karşı da yürütülürse hiç kimsenin istemeyeceği sonuçlar doğuracağı orta.

Yüreğinde birazcık vatanseverlik ve kardeşlik duygusu olan herkesin bu karamsar tablonun kaldırılmasında üzerine düşeni yapması lazım, savaş ve çatışma kimseye yarar sağlamaz!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kimse kimseyi durduk yere meclisten atmadı hakettiler defedildiler bu kadar ! Irk ayrımı yapmadan konuşsan daha iyi olur o senin dediğin kart kurt ları diğer partilerde temsil ediyor. Hee bu arada kendi savunduğun memeleketinde neden oturup orayı kalkındırmıyorsun ? Bence köyüne geri dön insan olmayı öğrenmeniz için batı illerine göç etmenize gerek yok !! Yada Irak a gidebilirsiniz !!

Cüneyt Gülen 
 16.12.2009 8:41
Cevap :
Seviyesiz,saygısız ve taraflı yaklaşımına ne cevap verebilirm ki? Bu topraklarda kardeşlik barış ve aydınlıktan korkuyor olmanı anlıyorum çünkü yarasalar ışıktan korkar!  16.12.2009 13:06
 

Ne diyordu şair;Çocuğun gördüğü düştür barış/annenin gördüğü düştür barış...akşam üstü eve dönen babadır barış.Kapı çalınmasının dost demek olduğu gündür. Sokaklarda taş atan çocuklar görmenin kimi nasıl mutlu ettiğini anlamakta güçlük çekiyorum.1 buçuk milyon Kürt -Türk evliğinden doğan çocukların kime taş atacağını mı merak ediyorlar diyorum. Sokaktaki asayişi sağlamak için görev yapan polislerin tavrını yumuşak bulan insanlarda görüyorum.Meğer ne çok söz söylemek isteyen varmış.Anayasa mahkemesi üyeleri bile pişmandırlar inanın bunları okuyorlarsa. Yazık,hemde çok yazık. Tabiki parlementer demokraside cumhur başkanı seçimini halka bıraktık,ne akla hizmetse...Şimdide sokakların asayişini,çocuklarımızın güvenliğini bu kan isteyen zihniyete teslim edilmiş hissettim ve çok korktum.İnanın tablo beni ürküttü.Ama yinede illde barış...

ekim68 
 15.12.2009 19:57
Cevap :
Bu ülkede ne zaman barış isteyenler ,savaş isteyenlerden sayıca ve cesaret olarak çok ve fazlaysa o zaman korkmamak lazım, ama hala ümidimizi yitirmiş değiliz!  16.12.2009 13:22
 

Büyük şehirlerde eylem yapan pkk sempatizanları mutlak suretle gerek silahlı gerekse silahsız ülke halkını karşılarında bulacaklardır,polisin yapmadığını ülke halkı yapacaktır.ülke halkının öfkesi kürt halkına değil teröredir,akp iktidarınadır.

Ömer SÜMER 
 15.12.2009 12:41
Cevap :
sevgili kardeşim,sokağın asayiş ve güvenliğinin sokataki adam tarafından sağlanmaya çalışılması sonu gelmez bir iç savaşa neden olur,beyrutu unutmayın lütfen,vanaseverlik bu topraklarda şiddetten medet uman ve onu bir yöntem olarak benimseyen herkese karşı çıkmakla başlar,taş atan çocukları hapse,kalabalıklara silah sıkan gözü dönmüşleri salıveren bir hukuk sisteminin inandırıcılığına hangimiz itibar edebilirz ki? barış ve kardeşlik içinde yaşamak dileği ile.  15.12.2009 15:50
 

Tüm partiler kapatılsın, CHP ve MHP kalsın. ilerde CHP ile MHP'de birleşir, tekrar tek partili döneme döneriz, bütün sorunlarımız da çözülür, fuzuli sesler ve düşüncelere ne gerek var? Kapatın partileri, açılım falan ne demekmiş? Kürtler de sittin senedir akıllanmıyor bir türlü (pardon Kürt diye bişi yoktur) 40 bin can verdik Kürtler (Pardon Dağ Türkleri) akıllanıncaya kadar bir 40 bin daha feda ederiz n'olacak. Vatan sağolsun.

ali akpinar 
 15.12.2009 0:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 166
Toplam yorum
: 82
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 527
Kayıt tarihi
: 02.09.09
 
 

Batmanın Beşiri ilçesinde doğdum, Mersinde yaşıyorum, edebiyata ilgi duyuyorum, yerel ve ulusal d..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster