Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Şubat '08

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
1424
 

Kurulu Saat

Kurulu Saat
 

loadtr.comBir yelkovanın telaşında akıp gidiyor yaşam. Aynada kendi suretim. Suretimde başka başka hayatlar. Eski bir fotoğrafa bakar gibi bakıyorum kendime şu an durduğum yerden. Tarihim yok. Kimliğim belirsiz. Bilinmeyen bir zamanda sıkışıp kalmışlığım. İçimde yer etmiş bir sıkıntının izlerinde her seferinde önce kendimi bulup, sonra yeniden kaybediyorum.

Bir akrebin zehirinde eksilip gidiyor yaşam. Her gün başka bir parçamı bırakıyorum ardımda. İçimde kalanlar, düşlerimdeki zamanlar, çalamadığım kapılar üşüşüyor belleğime. Üzerimdeki açıkları kapatıyorum son bir telaş. Dikiyorum yaralarımı. Ruhumdaki deliklere gücüm yetmiyor. İçimdeki boşluk anlaşılmasın diye her seferinde en güzel elbiselerimi giyip, en renkli makyajımı yapıyorum.

Ben zaman yoksunu kurulmuş saat. Bir yanılsamanın içersinde, tanımı olmayan bir öfkeyi taşıyorum. Her seferinde yineleyip kendimi iklimsiz mevsimleri yaşıyorum sil baştan. Yüreğimin sarkacı aklımın çıkmazlarında...Her salınışında kendi kendimin önce celladı, sonra kurbanı oluyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bir sarkaç gibi iki yana sallıyorsun. Elde hem herşey var ama hem hiç bir şey yok misali. Önce sağdan sonra bir soldan vurur gibi. Ögrendim artık sen çok seviyorsun böyle med-cezirli ifadeleri. Sevgilerimle:))

Haşim Arıkan 
 22.02.2008 21:31
Cevap :
hayat da bizi böyle bir oraya bir buraya savurmuyor mu...işte her savruluşumda bir kaç kelime düşüyor benden ondandır yani :)) sevgiler...  23.02.2008 10:21
 

Yelkovan telaşlarına kapılmasak ya da birz daha genişelse zaman... Yüreğine sağlık canım sevgilerimle...

Özlem Akaydın 
 20.02.2008 22:37
Cevap :
genişlemez ki...bizim ona yetişmemizi sığmamızı bekler işte...sevgimle sana her zaman...  21.02.2008 9:40
 

Bazen mutsuzluğu, bazen de debresiv duyguları yaşatıyor.Hayat bu hep belli bir duyguyu yaşamayız ki.Mevsimler gibi.Hep kış olur mu, ama hep yaz olursa kış o kadar değerli olur ki.Mutluluk da böyle değil mi.Hüzün olmasa, ayrılık olmasa bulduğumuz da bu kadar değer verir üzerine titrer miyiz?

serifsoner 
 17.02.2008 17:09
Cevap :
dediklerine aynen katılıyorum. hüznün anlamını bilmeli ki ardından gelecek olan mutluluğa hakettiği değeri verip yaşamasını bilelim...sevgi ve selamlar...  18.02.2008 10:07
 

bloglardan birine bu tür bir yazı yazmıştım .Aynı duygulara kapılıp.Bu yüzden teknolojiyle birlikte kol saati kullanmaz oldum .Telefon ve güneşin hareketi ile idare ediyorum .Böyle olunca da zamanla yarışmayı bıraktım.ve gelecek olanın umudunu yitirmeden ,geçene saygı duyarak ..Ya şimdi mi? onu tayin zor işte..Önemli olan an ı yakalayabilmek.Burada nokta oluyoruz..ama ben yaptığım deneylerimde kimseler duymasın deli derler de ,akıllı sandığım için kendimi onlara katılıyorum .Zaman tünelini gerçekleştirmeye az kaldı ,görünmezliğimi şimdi nette ve fosforla idare ediyorum..o kadar parlayınca göz kamaşıyor ve göremiyor kimse ,bu yüzden alçaktan uçmak iyi görmeyi sağlıyor .Canımcım.zaman değil sevgilim geçip giden habersiz,ömrün en güzel çağıı geçmiyor inan sensiz...ve hatırlarmısın beni bir zamanlar..ne kadar severdim seni ne kadar..bı şarkıları çok söylerim ,,biliyorsun umarım ...Bilmiyorsan sevgili M.B kardeşim Sessiz Çığlığa müracaat edebilirsin.sevgilerimle..

ütopik 
 17.02.2008 13:47
Cevap :
"gelecek olanın umudunu yitimeden geçene saygı duyarak" ve bugünün tadını çıkararak...işte herşey bu cümlede saklı aslında...ne kadar gün ışığına çıkarabildiğimizse sadece kendimizin sorunu...varlığın renk katıyor kelimelerime...sağolasın..sevgimle...  18.02.2008 10:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 246
Toplam yorum
: 3111
Toplam mesaj
: 623
Ort. okunma sayısı
: 974
Kayıt tarihi
: 27.01.07
 
 

30’ lu yaşların ağırlığında geçiyor artık yaşam ama teğet geçerek, ama kurcalayıp didikleyerek...İst..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster