Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

yağmur yüklü bir bulutum

http://blog.milliyet.com.tr/gulyapragi

17 Eylül '08

 
Kategori
Tarot
Okunma Sayısı
4069
 

Kuş olmak

Kuş olmak
 

internetten alıntıdır.


Dün gece dışarıda bir banka oturmuş bir yandan gelen geçeni izlerken bir yandan da hayatımdaki olumsuzlukları düşünüyordum.

Son zamanlarda birsürü şeyle baş etmek zorunda kaldım en sonuncusu kızımın hastalığıydı. Açıkçası yoruldum. Hep öyle olurum ben. Çok sıkılıp bunalınca kendimi çok yorgun hissederim. Sürekli uyumak gelir içimden. Benim gibisine hayat bezgini deniyor sanırım.

Etrafıma bakanırken birden başımı gecenin karanlığında gökyüzüne çevirdim ve bir martı sürüsü dikkatimi çekti, tepemde uçuyorlardı. O kadar çoktular ki! Bembeyaz saf...

Bir an sıyrıldım tüm olumsuzluklardan, onları izlemeye başladım ve 'kuş olmak' nasıl bir şey diye düşündüm? Hep duymuşumdur kuş olmak isterim diyenleri.Benim hiç öyle bir düşüncem olmamıştı, şimdiye kadar kendimi hiç bir hayvan'ın yerine koymak istememiştim. Fakat o akşam gördüm ki kuş olmak güzelmiş be...
Ne dert var, ne tasa, neyi düşünecekler? Hadi ben kadın olduğum için dişi kuşları düşüneyim.

Neyi kendilerine dert edinecekler? Aldatan kocalarını mı? Hayatlarına nasıl bir yön vereceklerini mi? Geçim sıkıntısını mı? Ya da huysuz kaynanalarını mı? Yoksa çocuklarını mı?
Neyi düşünecekler?
Tek dertleri karınlarını doyurmak ve özgürce uçabilmek değil mi?

O an karar verdim. Ben kuş olmak istiyordum. Şimdi daha önce saçma gelen bir şey bana hoş gelmişti.
’KUŞ OLMAK’
Ne güzel...

Özgürlüğe kanat çırpmak, her şeyi geride bırakıp sadece kendini düşünebilmek.Fedakarlık yapmak yok, sıkıntı çekmek yok, anne baba tasası yok, para, pul derdi yok, elalem ne düşünecek derdi de yok.
Ne güzel olurdu değil mi? Her şeyden sıyrılıp yeni bir hayata kanat çırpmak.

Evet evet karar verdim kuş olup yeni bir hayata kanat çırpacağım. Her şeyden sıyrılıp kendim olacağım, özgür olacağım.
KUŞ OLACAĞIM

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

aslında kuş yürekli olmaya çalışmalı bence.... aslında birinin yüreğinde kuş olmalı insan özgürce uçabilmeli.... hatta arakere orayı kirletebilmeli.... yada kuş olduğunu hissettrebilcek kocaman bir yürekte yaşayabilmeli......

Gec gelen bir ask oykusu 
 26.05.2010 16:33
 

"Bazen kendimi bu dünyaya ait hissetmiyorum" tanıtım yazınızdaki bu cümleyi okuyunca işte bir kova burcu dedimki zaten tanıtımın devamında kova burcu olduğunuzu yazmışsınız:) Kova burçları kuş olmayı beceremezler bu nedenle boş yere heveslenmeyin:)) Hiç birşeye aldırış etmeyecekler, fedakarlık yapmayacaklar başkalarını düşünmeyecekler öyle mi.... Bu kova burcuna göre değil :)

aslihanca 
 25.09.2008 16:17
Cevap :
yorumunuza teşekkür ederim aslıhan hanım anladığım kadarıyla sizde kova burcusunuz zor insanlar olduğumuz kesinde bizi anlayabileni bulmak dahada zor hepimize başarılar :)))  26.09.2008 8:19
 

yapabileceği en iyi şey, havadan hafif kalabilmek için kanat çırpmaktan ibaret bir kuşun hafifliği, çıkabildiği yükseklikçe artar. sevgiler selamlar.

Başak ALTIN 
 21.09.2008 7:00
Cevap :
yorumunuz için teşekkürler sevgiler..  22.09.2008 9:41
 

gökyüzünde dünyayı yaşarken sonsuz özgürlüğüm ile birlikte yaşamı arıyordum ne olduğunu bilmeden...bir su damlasıydım güneşin ışıklarında renklerle oynayan karanlıklarda yıldızlarla konuşan.mutluydum kuşlarla kanat çırparken,mutluydum gökkuşağı olup renkleri saçarken.. Onlarında dedi var. Yuva yapmak gibi, yavrularını beslemek gibi.. İnsan olmak zor, İNSANLAR zor.

turcan 
 18.09.2008 8:59
Cevap :
nekadar güzel yazmışsınız elinize yüreğinize sağlık. sevgiler  18.09.2008 11:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 6
Toplam yorum
: 23
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 1319
Kayıt tarihi
: 16.09.08
 
 

Bazen kendimi bu dünyaya ait hissetmesem de çok yalın bir kadınım... Herkes gibi. Tek kötü tarafım k..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster