Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ocak '08

 
Kategori
Doğal Hayat / Çevre
Okunma Sayısı
2763
 

Kuş yuvası

Kuş yuvası
 

Kuş Yuvası -Toroslar


Burada benim bahsedeceğim Kuş Yuvası Alanya-Sarıveliler 35. km deki metrelerce uçurum... Aşağıda ne olduğu hakkında pek fazla fikir edinemediğim bir doğa harikası.. Harikası diyorum görülmeye değer, ama sakın acemi bir sürücüyseniz düşmeyiniz yollara.. Bazı bölgelerinde iki araç yan yana geçemez, Aracınızın arkası çıkmadan virajdan bir başkasına girersiniz.. Ve her defasında korna çalmakta fayda var..

Her türlü zorluğa rağmen görülmeye değer.. Mis gibi kekik kokulu ormanlar ve doğa; Doğayı sevenler için bulunmaz bir fırsat..

Eskiye oranla daha iyi diyebileceğim bir yola sahip.. İyi derken fazla umutlanmamak gerek.. İlk gidişimi hatırlıyorum hayret ediyorum.. Nasıl tekrar cesaret edebildik diye.. 15 sene önce falandı .. Eşimle birimiz arabada frene basıp el frenini çekip, diğerimiz tekerin arkasına taş koyarak çıktığımız yerler oldu.. Ama artık daha rahat ve bir hayli kalabalık.. Yerli yabancı turistler geliyor görmek için..

Kuş yuvası doğal güzelliğinin yanında bir umut yuvasıdır Toroslardaki dağ köyleri için... Çalışkan, okumayı seven Ermenek ve köyleri (şuan başka ilçelerede ayrıldı) bu yolla ulaşır en kısa yoldan umuda.. Kendi iline bile başka bir ilin topraklarından geçen uzun bir yolculukla varır Ermenekliler.. (Türkiyede tek olduğu söyleniyor) .. Bu nedenle medeniyete açılan en yakın kapıdır Kuş Yuvası. Şu günlerde moda olan bize yatırım yapılmıyor, yolumuz yok, okulumuz yok diyenlerin özellikle gidip görmesi, görüp ders alması gereken bir yer..!

Dilerim birileri bu yolun önemini anlar ve gerekeni yapar..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Selge'yi, Güver Uçurumu'nu, Kemer yolundaki kanyonu. Beşkonak'ı gördünüz mü, bilmiyorum. Canım şehrimin her yerinin ayrı bir büyüsü var. Sevgiyle...

Tülin Aksoy 
 14.01.2008 22:49
Cevap :
Evet..Haklısın heryeri bir başka güzel Antalya'nın  14.01.2008 23:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 1369
Kayıt tarihi
: 06.01.08
 
 

Tercihler her zaman bir başlangıç; aynı zamanda vazgeçiştir.  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster