Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Ocak '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
267
 

Küstüm

Küstüm
 

Düşünüyorum da, bana öyle geliyor ki, iktidarın baskısı, blog dünyasına kadar indi. Başbakanımızın tahammülü, giderek azalıyor. Alçak sandalye krizine, tüm medyanın tepki göstermesi, Başbakanımızı oldukça mutlu etmiş ki, medyamız, başbakandan ilk defa aferin aldı.

Hükümeti, Başbakanı, AK partiyi, eleştiriyorsanız, Blog dünyasının manşetine çıkmanız, oldukça zor. Absürb şeyler yazarsanız, manşettesiniz, ABD yi kötüleyin. CIA Türk, yeyi karıştırıyor, IMF bize vız gelir. Dünyadaki terörün sebebi, ABD ve İsraildir, diyin. İşsizlik giderek azalıyor. 200 bin yeni istihdam yaratılacak mavalını anlatın. Araplar, bizi çok seviyor, bizi artık, İngilizlere ve Fransızlara satmayacaklar, uydurmasını yapın, sür manşettesiniz. Sakın ola ki, tek partili, totaliter rejime gidiyoruz, safsatasını yazmayasınız, yok böyle bir şey, yani henüz yok. TSK da aranılan nitelikteki belgeler, henüz bulunmadı. Ama, bulunur elbet.

Bu tesbitleri yaptıktan sonra, ben, artık siyaset ve politika yazmamaya karar verdim. Şıkıdım şeyler bulursam, yazarım. Havaya girer de, romantikleşirsem, şiir yazarım. Böylece, eğlenir giderim. Yaşasın özgürlük. Yaşasın, hür düşünce, hür basın. Yaşasın adalet, yaşasın demokrasi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Demek ki, herkes olaya kendi tarafından bakıyor. Ben şimdiye kadar Ak Partiyi hiç eleştirmedim. Ama en masum blog'um bile 8-10 saatten önce yayınlanmıyor. İki üç gün veya bir hafta bekletilenler ve reddedilenler de oluyor. Milliyet Gazetesi'nin çizgisi Ak Parti'yle aynı değildir. Oldukça farklıdır. Önce bunu bilmelidir. Baskı varsa bile yayın politikasının bundan etkilendiğine dair bir işaret göremiyorum. Başbakan bir kere basına teşekkür etti diye bu, basının hizaya geldiğini göstermez. Sonra da yazdıklarınızın eleştiri sınırını aşıp aşmadığına bakmak gerekmektedir. Ben Ak Partiyi ve hükümeti eleştiren, hatta yerden yere vuran çok blog okudum. Pekalâ siz de dolaylı olarak eleştirmişsiniz. Bu iddianıza katılmıyorum. Selamlar

Hüseyin Atacan 
 16.01.2010 14:32
Cevap :
öyle anlaşılıyor ki, kendi yazdıklarını daha çok okuyorsun. Ben sadece blog okumuyorum. Gazete okuyorum. Dergi okuyorum.Yaklaşık 50 yıldır Milliyet okuyorum. Yazdığım bloglara gelince. Bu güne kadar neredeyse hepsi, aynı gün yayına alındı. Benim o türden bir şikayetim yok. Gazetelere ve köşe yazılarının içeriklerine bakarsanız, ne demek istediğimi anlama şansınız olur. AKP baskıdan yanadır. Kim ne derse desin. Benim düşüncem bu. Selamlarımla  18.01.2010 15:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 820
Toplam yorum
: 339
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 321
Kayıt tarihi
: 02.10.08
 
 

Nerede, nasıl, ne zaman, umursamıyorum. Bir şekilde dünyadayım, yaşıyorum. Hayatı seviyorum. Tanr..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster