Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Nisan '07

 
Kategori
Sinema
Okunma Sayısı
1052
 

Kusursuz yabancı

Kusursuz yabancı
 

Kusursuz yabancı filimi her ne kadar başrolde Halle Berry, Bruce Willis, ikilisini başrolde verse de Giovanni Ribisi asıl başrol oyuncusu olmuş. Film bir gazetecinin, bir hırslı gazeteci kadının araştırmacılığı ve sırları üzerine kurulmuş.

Bruce Willis filmde sadece karizmasını gösteriyor, o kadar, filmdeki rolünün gereği olan bazı şeyler arka planda kalmış. Sonuca gidiş çok hızlı oldu filmde, seyirciyi sona hazırlamadan aniden her şey çözülüverdi, belki sürpriz yapma arzusu ile bu yola gidilmiş.

Halle Berry’in vücut güzelliğine az başvurulmuş filmde hatta hiç başvurulmamış. Oyunculuk yönüne ağırlık verilmiş bence başarılı bir oyuncu, ilk kez seyrettim onu.

Giovanni Ribisi harika bir oyun çıkarıyor, isterik, biraz sapık fakat başarılı bir gazeteci ve analitik düşünebilen bir bilgisayar kurdu. Onun oyunu diğer iki oyuncunun üzerinde idi.

Filmi dikkatli izlemek lazım, Halle Berry’nin üvey babasının kendini taciz etmesi ile ilgili sahneler önce insana gereksiz bunlar ne dedirtecek gibi geliyor, ama filmin düğümü o sahnelerde.

Güzel bir gerilim, cinayetler, cinayetin peşinden katil arayan gazeteciler.

Filmin bir özelliği fazla germeden meraklandırıyor, olayı çözdüm derken, bakıyorsunuz ki senarist ve yönetmen sizin gibi düşünmüyor.

Bu filme ben altı veriyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 283
Toplam yorum
: 710
Toplam mesaj
: 93
Ort. okunma sayısı
: 1278
Kayıt tarihi
: 04.12.06
 
 

Nükleer fizik doktoru, şiir yazmaya çalışıyor, kalite yönetim sistemleri danışmanı, öykü deneme yaza..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster