Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ağustos '06

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
544
 

Kutlamalar!

Kutlamalar!
 

Küçük başarılar bile olsa kutlandığınızda dış görünüşünüz değişir, kendinizi daha enerjik hissedersiniz ve daha çok başarıları yakalayacak yeni yolların peşine düşersiniz. Çok seyrek olarak bizim neleri kutladığımızı tanımlarız. Aslında neyi kutlayacağımızı da kesinlikle biliriz. Kutlamalarımızın karşılığını aldığımızda da hayat bizim için bir o kadar güzelleşir. Ne sıklıkta kutlama yapıyorsunuz? Şans eseri yeterli bir cevap değil. Bir çoğumuz özel günleri (bayram vb.), kişisel olayları (doğum günü, çocuk doğumu, evlilik yıldönümü), kariyer gelişimlerini (terfi, atanma vb.) kutlamayı hatırlarız. Halbuki kutlanmayı hak eden ve hayatı daha güzel hale getirecek bir sürü şey mevcuttur. İş gününüze ışık tuttacak bir kaç önmeriyi aşağıda bulabilirsiniz;

Perşembe "Çiçek Günü" Kendinize birkaç çiçek alın. Otoparktan bina içerisine elinizde bu çiçeklerle nasıl gireceğinizi ve görüntünün kötü olacağını düşünmeyin. İsterseniz odanıza da teslim olabilir. Çiçeğe kendi imzanızla “Sevgiyle ADIM “ yazdırmayı unutmayın.

İşten yarım saat erken çıkın

Eğer saatlerinizi ayarlayamıyorsanız bu sizde işe yaramayacaktır. Eğer bu özgürlüğünüz varsa değerlendirin. Eğer çok fazla işiniz varsa bir sonraki gün yarım saat erken gelin, öğle yemeğini yarım saat erken kesin, akşam evde yapın. Eğer çocuklarınızı alacaksanız tam zamanında orada olmaya bakın. Bu ekstra saat sizin ve tüm yaratıcılığınızla kullanabilirsiniz.

Kişisel başarıları kutlayın

Diyelimki doğru insanları bir araya getirerek bir problemin çözülmesini sağladınız. Bu durumda bu başarıyı kendi kendinize yada birkaç kişi çağırarak kutlamalısınız. Madalya da çok olur bu durumdaJ

Büyük küçük şeyleri kutlayın

Herkesi etkileyen yada herkesin hem fikir olduğu şeyleri kutlarken kendimize ait şeyleri kutlamakta zorlanırız. Herhangi bir toplantıyı kaçırmadan ve elinizdeki tüm işleri yapmışsanız kendinizi kutlayın. Sadece iyi şeyleri yaptığınız için değil, kötü şeyleride yapmadığınız için kendinizi kutlayın.

Kutlamalar gününüzü aydınlatır.

Bilim bir insanın haftada ortalama 2.718 kez kutlamaya ihtiyacı olduğunu göstermektedir. Bu hafta ne kadar aldınız? Bu yazıyı tamamladığım için kendimi tebrik ederek bitiriyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 578
Toplam yorum
: 604
Toplam mesaj
: 105
Ort. okunma sayısı
: 5298
Kayıt tarihi
: 23.06.06
 
 

Superonline danışmanlık, İktisat Bankası' nda ilk palm bankacılığı uygulaması, 5 yıl Garanti E-Ticar..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster