Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Eylül '17

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
346
 

Kutsal Dağda Çırılçıplak Soyundu, Tanrıların Gazabına Uğradı

Kutsal Dağda Çırılçıplak Soyundu, Tanrıların Gazabına Uğradı
 

     İnsanların işi gücü olmayınca, sıfırı tüketse de tüketmese de aklına esiverdiğini yapmak,  “moda” oluyor bu dünyada. Dur durak tanımadan, karada, havada, denizde dağların doruklarında resim çektirmek modası   halen sürüyor.

     Bakıyorsunuz birisi, çırılçıplak şehrin en kalabalık yerinde almış başını gidiyor. Onlar bu kuvveti nereden alıyor?

     İşte bunlardan biri de, çırılçıplak dağların zirvesine çıkıp resim çektirdi. Kutsal bir dağ olduğu için de, tanrıların gazabına uğradı. “Tanrılar kutsalmış. Rahatsız edilmezlermiş.” Bunu, oranın yerlileri söylüyor.

     Sosyal medya son dönemde, çıplak akımının etkisinde. Modellerden, Instagram ünlülerine yüzlerce kişi, doğada çektikleri çıplak pozları takipçileriyle paylaşıyor.

     Bu akıma en son katılan isim Jaylene Cook ise eleştirilerin hedefinde. 25 yaşındaki model 25518 metre yüksekliğindeki “Taranaki” Dağına çıkıp, çıplak poz verdi.

     Şimdi Y. Zelandalı yerlileri, bu kadına çok kızgın. “Kutsallığımız çiğnendi” diyerekten.  Bu kutsal dağa, ayin haricinde kimse çıkamazmış. Tanrılar gücenmiş. Bu yüzden de, yerliler, bu porno yıldızına da ayrıca öfkeliler 25 yaşındaki bu model, gündemde  daha fazla ses getirmek için mi bu dağda soyundu acaba? Bilmeyiz.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, gökyüzü, dağ, bulut, okyanus, doğa ve açık hava

   KUTSAL DAĞUN TEPESİNDE ÇIRILÇIPLAK SOYUNDU. YERLİLERİN GAZABINA UĞRADI.

      Mankenin çektirdiği bu çıplak fotoğrafla halkın aşağılandığını kaydeden Maori kabilesinden Dennis Ngawhare, “Dağ kutsal bir yer” açıklamasını yaptı. Yeni Zelandalı modelin Maoriler’e saygısızlık yaptığının altını çizen Ngawhare, “İnsanlar, ‘Sadece kaya ve topraktan oluşan bir dağa nasıl saygısızlık etmiş olunabilir?’ diye sorabilir, ancak biz geçmişte atalarımızı bu dağın eteklerine gömüyorduk” dedi.

     ÇIPLAKLIĞIN FELSEFESİ: “Çıplaklığı seviyorum ve hiçbir zaman çıplakla ilgili tabularım olmadı. Ben çıplaklık konusunda açık fikirli bir ailede büyüdüm. Anne ve babam odada üstünü değiştirirken ya da duştayken, pat diye içeri girdiğimizde kimse bize "Hayır, kapıyı kapat" diye bağırmazdı.”

     “Kimi giyinmekten nefret ettiği için, kimi anne-babasından böyle gördüğü için, kimisi de sadece kocası için soyunuyor. Sebebi ne olursa olsun, sonuç olarak hepsi çıplak olmayı seviyorlar.”

     Fikir bunlar olunca, zikir de böyle oluşuyor her halde. Çıplaklık konusunda ünlüler ne demiş, bişr de ona bakalım: “ Önden buyurunuz, siz şöyle alalım:

     Kim Kardahisan, Süper model. “Vücudumdan güç alıyorum. Cinselliğimden güç alıyorum. Bedenimin içinde rahat hissetmekten güç alıyorum. Dünyaya kusurlarımı göstermekten ve birileri bunun hakkında bir şeyler söyler diye korkmamaktan güç alıyorum. Umarım bu sayede tüm dünyadaki kızlara ve kadınlara aynı gücü aşılayabilirim

     Mischa Barton :Geçmişten aldığım bir ders varsa eğer, o da hayatın kısa olduğudur. Özgüvenli olmak nedir? Koyvermektir, özgün kalmaktır ve umurumda değil diyebilmektir. Ben buyum. Bu gerçek, serbest ve özgür yanımı göstermek istiyorum.

     Miranda Keer:  Çocukken çıplak olmaya bayılırdım. Ailem giyinmem için beni zorlardı. Çünkü eğer öyle yapmasalardı, ben kıyafetlerimi çıkarıp süpermarketin etrafında koşardım. Benim için çıplaklık serbestleşmekti. Özgürlüktü. Ailemde nüdistlik eğilimi var. Çok kez çıplaklar plajına gittik. Oradaki erkeklerin neden hep küçük penisli olduğunu merak etmişimdir. Çıklaklığa bayılıyorum.

     Murat Boz : Mesela küvete girip fotoğraf çektirmek içimden geliyor, seviyorum. Biz dünyaya çıplak geliyoruz. Çıplak anlarımız en güzel olduğumuz anlar. Esas bunun yapmacık karşılanması acayip.

     Didem Erol:“ Bedenimden hiç utanmıyorum. Evimde tamamen çırılçıplak dolaşıyorum. Çıplak bedenimden bir utanç veya bir rahatsızlık hissetmiyorum,” diyor.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, gökyüzü ve açık hava

ÇIPLAK FELSEFESİ, HANIMLAR ARASINDA  ÇOK ÇEŞLİTLİ YORUMLANIYOR.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, açık hava ve doğa

25 LİL MANKEN COOK, DAĞIN TEPESİNDE DAHA DA ÇOK MEŞHUR OLDU AMA,  KUTSALLIK KONUSUNDA EPEY ELEŞTİRİLERE UĞRADI.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, bitki, çim, açık hava ve doğa

FELSEFE ŞU OLUYOR: " BU DÜNYAYA ÇIPLAK GELDİK, ÇIPLAK GİDECEEĞİZ"

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve açık hava

Y. ZELANDALI  YERLİLER  ÇOK KIRGIN. " O BİZİM KUTSAL DAĞIMIZDI. AYİNLER SONRA O DAĞA KİMSE ÇIKAMAZDI" DEDİLER. KIZGINLIKLARI VARDI.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yakın çekim

MANKEN MİRANDA KEER, "sOYUNMAYI ÇOK SEVİYORUM" DİYOR.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta, oturuyor, dağ, okyanus, gökyüzü, açık hava ve doğa

MİTCKA BAARTON DA  SOYUNANLARDAN

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta

KİM KARDAHİSAN. üNLÜ MANKENLERDEN. VİCTORİA'S SECRET' İN GÖZDELERİNDEN

Görüntünün olası içeriği: açık hava

 

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor

MİRANDA KEER.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor

MURAT BOZ.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, yakın çekim

DİDEM EROL

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, dağ, bulut, açık hava ve doğa

Y. ZELENDADAKİ KUTSAL TARANAKİ DAĞI

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1616
Toplam yorum
: 3879
Toplam mesaj
: 498
Ort. okunma sayısı
: 881
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Hayatın dikenli yollarından geçmenin  sırrı, aralarından çabuk geçmektir. Ümit, naylon çorap giyd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster