Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Nisan '12

 
Kategori
Felsefe
Okunma Sayısı
76
 

Kutsanmış dua

Öyle bir gün gelecek ki, bugünün iple arayacaksın. Yaptıklarının özrünün kabul edilmesi için umulmadık nesnelerin kölesi olacaksın. Bugün yaşadığın rahatlığı, gelecekte ki sıkıntılarının bir temsili olarak hatırlayacaksın.

Yaşam, sana sunduğu bütün bu mutlulukları, senden en acı şekilde ve senin de bitap bir halde seyrettiğin aynadan bir bir neyi nasıl hak ettiğini gösterecek.

John:

Küçük bir kasabada dünyaya geldim. Hiç bilmediğim ve belki de hiç kimsenin bilemeyeceği sırlarla var olduğum yaşamda tutunmaya çalışıyorum. Çok küçük yaşlarda dahi geleceğin zor olacağını anlamak zor değildi. Zaman öylece geçip gider iken, anladığım en önemli durumlardan biri, yaşam belirli standart bir kalıp olarak değil, belirli ya da belirsiz bir takım zıtlıkların doğuşu gibi… İnsanoğlu kaderine karşı çıkmaya çalışırken ben ne yapmalıydım sorusu ile zihnimi bulandırmaktan başka bir şey yapmıyorum galiba. Gerçi ne geçmişim ne de bugünüm benim insanoğlu soyundan olmadığımı kanıtlıyor gibiydi.

Hiç ait olmadığım bir yerde yaşıyor gibiyim. Fakat bu ait olmama duygusunun dışında, sanki yüzyıllardır burada yaşıyor gibi, içinde bulunduğum bu toprak parçasını o kadar benimsemişim ki, bana ait olan her şey sanki buraya bu toprak parçasına aitmiş gibi geliyordu. Aslında kendi kaderimin burası olmadığını biliyorum. Ancak burada durmak zorunda olduğumu veya zamanı gelinceye kadar burada nefes alamam gerektiği kanısındayım.

Bugün 19.yaş günüm. Hayatımdan akıp giden 19 senemi geride bırakmanın hüznü içinde geleceğime katacağım birkaç olayın heyecanını aynı anda yaşamak, insanı biraz tuhaf kılıyor. Bir şeyleri anlatmaya başladığımdan beri hayatın zıtlıklarla gelen bir boyut olduğunu ve bu zıtlıklarla yaşamaya çalışmayı vurguluyorum.

“akıl” ve “kalp” yine zıtlıkların kelimelere dökülen kısmı. Aklım bazen gidip gelse de kalbimin yalnızlığına, aklım genel anlamda hayatıma değer katacak olana yönelme peşindeydi ve şu an'a kadar hiçbir daim kalbi desteklemedi.  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 59
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 567
Kayıt tarihi
: 08.05.09
 
 

Hayata dair çok fazla beklentim var aslında, fakat bu beklentileri karşılayabilcek zamanı yaratma..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster